Skocz do zawartości

RISEN czy GOTHIC 4


Którą grę byś wybrał?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę byś wybrał?

    • Gothic IV
      17
    • Risen
      26


Recommended Posts

jak grales w 1 lub 2 czesc gothica to wiesz ze walka nie byla ich najmocniejsza strona ale byla lepsza niz w g3 wszyscy gracze ktorzy lubia g1 i g2 wiedza ze fabula i klimat kasuja wszystkie niedopracowania np stalker to gra pelna bugow ale klimat i fabula tak wciagaja ze ma sie gdzies te bugi

Grałem w G1 i G2 (3 sobie odpuściłem ) więc wiem jak to wyglądało i jak zapewne będzie wyglądało w Risen.

Zgadzam się że fabuła jest bardzo ważna w RPG. IMHO najważniejszy jest klimat (świat, postacie, itp.) który pozwala na rzeczywiste "roleplay'owanie". Ale powiedz mi jak ja mam się wczuć w swoją postać wojownika, jeżeli potrafi tylko wymachiwać mieczem jak patykiem ;)

 

Kurcze nie pamiętam dokładnie tytułu ale gdzieś w latach 90 grałem w grę (Knight coś tam?) w której autorzy postawili na próbę odwzorowania walki mieczem. Wyszło im to całkiem nieźle chociaż rzeczywiście sporo trzeba było się namęczyć w czasie treningu.

Nie mówię że wszyscy mają robić w ten sposób ale odrobina zaawansowania w sposobie walki naprawdę by się przydała.

 

Jeśli będąc wojownikiem mam mieć do wyboru wdusić przycisk myszy albo nie to ja wracam do swojego ulubionego "turowego" Planescape Torment lub "real-time" Wiedźmina ;)

Link to post
Share on other sites

jak grales w 1 lub 2 czesc gothica to wiesz ze walka nie byla ich najmocniejsza strona ale byla lepsza niz w g3 wszyscy gracze ktorzy lubia g1 i g2 wiedza ze fabula i klimat kasuja wszystkie niedopracowania np stalker to gra pelna bugow ale klimat i fabula tak wciagaja ze ma sie gdzies te bugi

Grałem w G1 i G2 (3 sobie odpuściłem ) więc wiem jak to wyglądało i jak zapewne będzie wyglądało w Risen.

Zgadzam się że fabuła jest bardzo ważna w RPG. IMHO najważniejszy jest klimat (świat, postacie, itp.) który pozwala na rzeczywiste "roleplay'owanie". Ale powiedz mi jak ja mam się wczuć w swoją postać wojownika, jeżeli potrafi tylko wymachiwać mieczem jak patykiem ;)

 

Kurcze nie pamiętam dokładnie tytułu ale gdzieś w latach 90 grałem w grę (Knight coś tam?) w której autorzy postawili na próbę odwzorowania walki mieczem. Wyszło im to całkiem nieźle chociaż rzeczywiście sporo trzeba było się namęczyć w czasie treningu.

Nie mówię że wszyscy mają robić w ten sposób ale odrobina zaawansowania w sposobie walki naprawdę by się przydała.

 

Jeśli będąc wojownikiem mam mieć do wyboru wdusić przycisk myszy albo nie to ja wracam do swojego ulubionego "turowego" Planescape Torment lub "real-time" Wiedźmina ;)

 

I tu właśnie Risen może Ciebie zaskoczyć, jak trochę o nim poczytasz to się dowiesz ,że wprowadzono nowy tryb walki który wymaga "namęczenia się" żeby pokonać jakiegoś gada :)

Link to post
Share on other sites

I tu właśnie Risen może Ciebie zaskoczyć, jak trochę o nim poczytasz to się dowiesz ,że wprowadzono nowy tryb walki który wymaga "namęczenia się" żeby pokonać jakiegoś gada :D

Wiem że tak napisali, niestety po obejrzeniu filmików jestem trochę mniej entuzjastycznie nastawiony

 

wlasciwie to nie grales w risena a na niektorych gameplayach widzialem jak postac robi uniki w lewo prawo obroty sieczne wiec wydaje mi sie ze nie bedzie tak zle ;):)

No właśnie na gameplayach które widziałem nie wygląda to wcale tak różowo ;)

Link to post
Share on other sites

bo moze grala osoba ktora nie uzywala tych opcji unikow itd

wiadomosc dla fanow resident evil 4 polecam piątą czesc wlasnie przechodze jest niestety latwiejsza dlatego osoby grajace na normalnym poziomie trudnosci powinny wziasc trudny gra ogolie wymiata nareszcie mozna sterowac mysza czego nie byla w czwartej czesci bardzo cieszy oko ladna partnerka odrazu mowie 4 straszniejsza na tej ani razu nie podskoczylem ale i tak giere polecam bije na glowe nowe red faction i batmana arkham asylum ;);)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie walka z G1 i G2 to coś niesamowitego. Pojedynek z kilkoma orkami bez picia mikstur to było coś. A w 3... albo ja siekę ich, albo czasem oni mnie i to wszystko na temat walki w g3 :D

widze ze jakas osoba pamieta czasy g1 i g2 no to co ty tera napisales to od razu przypomniales mi gornicza doline :jupi::)
Link to post
Share on other sites

Dla mnie walka z G1 i G2 to coś niesamowitego. Pojedynek z kilkoma orkami bez picia mikstur to było coś. A w 3... albo ja siekę ich, albo czasem oni mnie i to wszystko na temat walki w g3 ;)

widze ze jakas osoba pamieta czasy g1 i g2 no to co ty tera napisales to od razu przypomniales mi gornicza doline :jupi::)

A imie Wrzód coś Ci mówi :D

Link to post
Share on other sites

ja juz znalazlem linka do dema podobno dzialal godz ale potem przestal dzialac i usuneli go z oficjalnej polskej strony prawdopodobnie ruszy sie cos w poniedzialek ;)

Albo to była podpucha :P

Tak czy inaczej fajnie by było gdyby wypuścili demko, potem jeszcze tylko demo Arcania i można porównywać.

Link to post
Share on other sites

ja juz znalazlem linka do dema podobno dzialal godz ale potem przestal dzialac i usuneli go z oficjalnej polskej strony prawdopodobnie ruszy sie cos w poniedzialek ;)

Albo to była podpucha :P

Tak czy inaczej fajnie by było gdyby wypuścili demko, potem jeszcze tylko demo Arcania i można porównywać.

ja to w arcani nawet demo nie zagram po prostu wiem ze to bedzie gniot risen jest robiony przez pb i to jest originalny gothic a arcania to tylko nazwa gra bedzie podrobem gothica :]:P
Link to post
Share on other sites

No troszkę mnie pocieszyli :?: (nie tym co pokazali ale tym co mówili)

Inna sprawa że głupoty o Wiedźminie opowiadali :)

 

Nic to... kupimy, zagramy, ocenimy

o wiedzminie mowili prawde nie ze bym byl antyfanem ale walka w wiedzminie jest taka ze trzeba klikac z wyczuciem w odpowiednim momencie ale za to dobrze wyglada

moim zdaniem walka w wiedzminie jest kiepska wole ta z g1 i g2 no i risena oczywiscie

ale za to wiedzmin nadrabia fabula :> :>

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem walka w wiedzminie jest kiepska wole ta z g1 i g2 no i risena oczywiscie

ale za to wiedzmin nadrabia fabula :> :>

Potwierdzam :rotfl:

 

Z tych dwóch gier chyba najpierw kupię Risena, ale poczekam na oficjalne recenzje.

 

 

Chcecie żeby tutaj dodał ankietę? Risen czy G4?

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem walka w wiedzminie jest kiepska wole ta z g1 i g2 no i risena oczywiscie

ale za to wiedzmin nadrabia fabula :> :>

Potwierdzam :?:

 

Z tych dwóch gier chyba najpierw kupię Risena, ale poczekam na oficjalne recenzje.

 

 

Chcecie żeby tutaj dodał ankietę? Risen czy G4?

Dodaj :rotfl: ale w sumie zdania i tak chyba są podzielone :?:

Link to post
Share on other sites

łał... w 5:20 super wodospad :D

Wygląda coraz lepiej, mam nadzieję że na moim sprzęcie da się w to jakoś pograć

pewnie jakos tam pograsz wspolczuje bo wiem jak to jest grac na slabym sprzecie jak pierwszy raz odpalilem gothica 3 na moim staruszku to normalnie meczylem sie ze slajdami na minimalnej grafie :P;):P
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...