Skocz do zawartości

wymiana GTX670 czy SLI?


Recommended Posts

Cześć i czołem. 

 

Aktualnie posiadam GTX670, przy niektórych grach typu Watch Dogs czy Crysis 3 już powoli wysiada. Na ultra nie pójdzie - FPS spada do 25-27. 

 

Zastanawiałem się nad wymianą na coś mocniejszego, z tego co widziałem wyszły już jakieś nowe Radki, czy może dalej kontynuować z GeForcem?

 

Rozważałem również ewentualne dokupienie drugiej GTX670 do SLI, tylko czy nie będzie pobierało zbyt dużo prądu?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki  :D

Edytowane przez Olczu
Link to post
Share on other sites

ASUS Sabertooth Z77, Intel i7-3770K, 32GB G-Skill Ripjaws-Z, Corsair AX850

 

budżet około 1800, może do 2000, gdzieś w tych granicach.

 

 

edit: wszystko siedzi w Antec 1200, więc chłodzenie też w miarę przyzwoite

Edytowane przez Olczu
Link to post
Share on other sites

Budżet liczysz razem ze środkami z ewentualnej sprzedaży 670? Jeżeli bez to będziesz miał około 2500 - 2600zł na wymianę i polecam GTX 780 TI :) Z mojej jestem baaardzo zadowolony :)

 

Jeżeli 1800zł to GTX 780 - dobra wersja z niereferencyjnym schładzaczem - z mojej strony polecam MSI gaming twin frozr IV, EVGA lub ewentualnie Asus.

 

Po taniości możesz dokupić drugą 670 bo zasilacz i resztę konfigu masz zacne, ale to zawsze multi GPU i mogą pojawić się problemy typowe dla tego typu konfiguracji. Niemniej jednak wydajność będzie podobna a nawet minimalnie większa niż jedna 780 TI, ale okupiona dużym zużyciem energii i możliwie że temperaturą.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepsza i zarazem najbardziej opłacalna opcja to zakup używanego radeona r9 290 z  autorskim chłodzeniem  i długa gwarancją w cenie do 1200 zł  ewentualnie nowa kartę w cenie do 1500zł  po co przepłacać za gtxy 780 lub tym bardziej za 780TI  . http://allegro.pl/karta-radeon-r9-290-2-5-rok-gw-gigabyte-oc-i4256440922.html np  taki .  Tutaj masz teścik w watch dogs http://pclab.pl/art57916-8.html

Link to post
Share on other sites

Budżet liczysz razem ze środkami z ewentualnej sprzedaży 670? Jeżeli bez to będziesz miał około 2500 - 2600zł na wymianę i polecam GTX 780 TI :) Z mojej jestem baaardzo zadowolony :)

 

Jeżeli 1800zł to GTX 780 - dobra wersja z niereferencyjnym schładzaczem - z mojej strony polecam MSI gaming twin frozr IV, EVGA lub ewentualnie Asus.

 

Po taniości możesz dokupić drugą 670 bo zasilacz i resztę konfigu masz zacne, ale to zawsze multi GPU i mogą pojawić się problemy typowe dla tego typu konfiguracji. Niemniej jednak wydajność będzie podobna a nawet minimalnie większa niż jedna 780 TI, ale okupiona dużym zużyciem energii i możliwie że temperaturą.

 

 

Nawet nie pomyslalem o ewentualnej sprzedazy 670  :D  wiec do budzetu doliczyc te 1800-2000 + kasa za 670.

Jakie to sa typowe problemy dla tego typu konfiguracji? Wlasnie jesli SLi 670 bedzie mialo aby troche wyzsza wydajnosc to niezbyt sie oplaca, ale z drugiej strony wyjdzie mnie o polowe taniej. Odlozyc kase na nastepne kilika miesiecy i kupic cos NA PRAWDE mocnego jak juz 670 w SLi nie bedzie starczac.

 

Najlepsza i zarazem najbardziej opłacalna opcja to zakup używanego radeona r9 290 z  autorskim chłodzeniem  i długa gwarancją w cenie do 1200 zł  ewentualnie nowa kartę w cenie do 1500zł  po co przepłacać za gtxy 780 lub tym bardziej za 780TI  . http://allegro.pl/karta-radeon-r9-290-2-5-rok-gw-gigabyte-oc-i4256440922.html np  taki .  Tutaj masz teścik w watch dogs http://pclab.pl/art57916-8.html

 

Jak wygladaja teraz aktualne karty Radka? Jest cos na prawde wydajnego w cenie do 2500?

Link to post
Share on other sites

odradzam tego Radosława ze względów: większości przypadków 780ti jest wydajniejsza od niego, wydala mniej ciepła.

 

Nie wiem jak jest z jej energochłonnością, ale raczej podobnie lub mniej od radeona.

 

Najlepsze zachowałem na koniec:

Płynność obrazu jest lepsza na Nvidii. 

 

 

SLI na tej karcie nie polecam, nie opłacalne, zwłaszcza, że masz środki na nową, jedną kartę.

Link to post
Share on other sites

Z pewnością osoby, który produkowały się o swoich problemach, robiły to z nudów.

Z pewnością osoby, który produkowały się o swoich problemach, robiły to z nudów.

specjalnie ściągnąłem tą grę żeby zobaczyć w czym rzecz,pogralem ok 40 min i nie wiem w czym problem fraps pokazuje mi prawie caly czas 59 klatek ,gra dziala bardzo dobrze
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...