Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chcialbym Was prosic o pomoc przy zakupie sluchawek. Potrzebuje czegos w miare uniwersalnego, z naciskiem na gry fps. Po tym wszystkim co tutaj przeczytalem moj sluchawkopoglad calkowicie sie zmienil, dlatego bardzo prosze Was o pomoc. Do tej pory uzywalem jedynie sluchawek gamingowych (Roccat Kave, a obecnie Razer Megalodon), ktore sa tutaj bardzo krytykowane. Na zakup moge przeznaczyc tysiac zlotych, lub w uzasadnionych przypadkach cos jeszcze dolozyc. Mam bardzo dobry komputer, niedawno kupiony, jednak ze zintegrowana karta dzwiekowa, dlatego po przeczytaniu kilku tematow, doszedlem do wniosku, ze lepiej bedzie kupic sluchawki + zewnetrzna karte dzwiekowa + mikrofon. Prosze Was o pomoc, co kupic. Karte dzwiekowa chcialbym miec zewnatrzna, poniewaz jako laik pewnie nie zainstalowalbym jej sam, a zewnatrza jest prawdopodobnie latwa w montazu. Moze jednak sie okazac, ze ktos zaproponuje mi dobre sluchawki z mikrofonem, bez koniecznosci zakupu karty dzwiekowej, co tez mnie w pelni zadowoli. Nie jestem audiofilem, jednak bardzo lubie sluchac muzyki, dlatego ten element, poza grami FPS, jest dla mnie rowniez wazny.

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ciężko Ci polecić coś, jak nie podałeś preferencji. Grałem u kolegi na Ultrasone HFI580 i są to dobre słuchawki, ale bardzo jasne. Nie którzy nie lubią jak im góra po uszach jeździ. 

Ja proponuję ultrasone HFI580 + xonar essence.

Poleciłbym Ci jeszcze beyerdynamic dt770 32 ohm , ale nie mam pojęcia jak na nich się gra. Są to mniej jasne słuchawki od HFI580.

Zobaczymy co eksperci powiedzą :)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Jestem z Wrocławia. ;)


Wezme Xonar U7 + Plantronics Audio 300, teraz tylko prosze o pomoc w wyborze sluchawek, jak juz pisalem chcialbym zeby dobrze sprawdzaly sie w grach FPS, chodzi glownie o pozycjonowanie, abym wiedzial skad do mnie strzelaja. :) Fajnie by bylo, jakby tez graly muzyke na przyzwoitym poziomie, nie potrzebuje jakis audiofilskich doznan, bo pewnie nawet tego nie odczuje, ale im lepszy dzwiek tym lepiej. ;) Dobrze by bylo jakby sie zmiescily w limice 600-700zl. ;)

Link to post
Share on other sites

Ta karta musi być zewnętrzna? Bo jeśli nie to myślę, że Audiotrak HD2 + Bayerdynamic DT990Pro to dobre kombo.

 

No chyba nie. Jak mogłeś Audiotracka do dt 990 pro polecić? Te słuchawki potrzebują źródła. 250 ohm audiotrack nie napędzi. Do tych słuchawek xonar essence to minimum (aby zagrały jakoś w miarę normalnie).

Ja osobiście stoję za HFI580, ewentualnie dt770 (32 ohm). Poczekajmy na jakiegoś eksperta. 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej, DT990Pro + HD2 to będzie bieda straszna (karta ich nie napędzi), wiem co mówię bo swoje parowałem z różnymi sprzętami, dopiero DAC/AMP lampowy je napędził tak jak chciałem. Drugim nie dla tego połączenia jest to, że karta ma nieodpowiednią sygnaturę (strasznie sucha, detaliczna i zimna) do tych beyerów, one potrzebują ciepełka które daje między innymi lampa, co prawda znajdą się fajne DAC/AMP tranzystorowe które również je ogarną jak trzeba.

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

No ja na ten przykład DT990Pro parowałem z bardzo dużą ilością źródeł i najlepiej grają z Shiit Asgard (i też po ciepłej stronie, nie mniej on ma tyle mocy, że nim zamiata i nie ma zamulenia), tylko, że nie jest to ten budżet. HD2 po pierwsze 250OHmom da radę, po drugie na jej dźwięk można wpływać wymianą opampów. Co do ciepełka - to są personalne odczucia, niektórym osobom miękie granie się bynajmniej nie podoba bo iważają, je za zmulone. Nawiasem mówiąc to testowałem je również z Audinstem MX2, tam faktycznie było miękko i ciepło tyle, że na granicy mocy tego DAC/AMP-a.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Skocz sobie do jakiegoś porządnego sklepu ze słuchawkami i posłuchaj, w końcu chcesz wydać kilkaset złotych to jesteś klient :) Spisz sobie nasze typy i poproś o możliwość odsłuchania. Odbiór dźwięku jest bardzo subiektywny, więc najlepiej posłuchać samemu.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi tu o same ohmy, a efektywność. DT990 pro to bardzo wymagające słuchawki, a taki audiotrack ich nie uciągnie (chyba że na 30% ich możliwości?, no może na 50%). Do tych słuchawek ludzie kupują wzmacniacz słuchawkowy+DAC i to koszt 1300-1500 zł. Oczywiście wszystko na lampach. 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Do tych słuchawek ludzie kupują wzmacniacz słuchawkowy+DAC i to koszt 1300-1500 zł. Oczywiście wszystko na lampach. 

 

A dlaczego na lampach? I o jakich DAC-ach lampowych i jakich wzmacniaczach lampowych piszesz?

 

P.S. Piszesz o efektywności - sugerujesz, że na HD2 słuchawki grałyby zbyt cicho?

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Mówię o klonach Lehmanna (różnie są wykonywane w zależności od budżetu).

 

Nigdy nie słuchałem DT990 na audiotracku. Co do głośności - może być w miarę głośno, ale co z tego jak nie będzie szczegółów, a sama jakość dźwięku będzie przeciętna? (przykład mój telefon- zasila Cal! bardo głośno, ale w porównaniu chociażby z xonarem dg jest słaby).

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

A dlaczego na lampach? I o jakich DAC-ach lampowych i jakich wzmacniaczach lampowych piszesz?

 

P.S. Piszesz o efektywności - sugerujesz, że na HD2 słuchawki grałyby zbyt cicho?

Tu nie chodzi o głośność, bo ta może być więcej niż wystarczająca, opiszę ci to na moim przykładzie. Wcześniej gdy nie miałem jeszcze Aune T1, beyerey z sygnaturki grały u mnie z Fiio E07K Andes, głośność była spora ale reszta leżała i kwiczała: słabo kontrolowany bas, wysokie dawały po uszach, marna scena, mało szczegółów w  utworach, słaba dynamika (słuchawki grały jak przytłumione), ogólnie jedna wielka tragedia ... Gdy podpiąłem je do tego DAC'a/AMP'a, zrozumiałem co to znaczy dobre źródło ;)

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Fajne - jeden nie słuchał, drugi nie słuchał, porównanie do dychawicznego E07K Andes a później do wielokrotnie droższego Aune T1... o czym my tu rozmawiamy.

 

Zasadniczo każde słuchawki zyskają na dobrym źródle i wzmocnieniu, co nie znaczy, że nie zagrają ze słabszym lepiej od innych, niższej klasy. Takie jest moje zdanie. A DT990Pro słuchałem z naprawdę wieloma "napędami", w tym wspomniany HUD-mx1 i jakoś ich chararter nie ulegał zmianie i udowadniały swoją wyższość nad tańszymi konstrukcjami.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

 

 

A DT990Pro słuchałem z naprawdę wieloma "napędami", w tym wspomniany HUD-mx1 i jakoś ich chararter nie ulegał zmianie i udowadniały swoją wyższość nad tańszymi konstrukcjami.

 

Nie będę się sprzeczał , że nie zagrają z gorszym źródłem. Po prostu lepszy DAC z nich więcej wyciągnie i tyle. A autor tematu jeszcze tu zagląda?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

masz za słabą kartę do tych słuchawek ,a po za tym nie tłumią, byś się zorientował trochę zanim coś napiszesz. Bierz Ultrasone 780 HFI, ostatnio porównuję je z AKG-K550 i DT770, w dodatku mało co wymagające są.  

Link to post
Share on other sites

A Jaka karte musialbym miec zeby dobrze dzialalo? :) I Co to znaczy ze jest za slaba? :)

Najlepiej jakiś wzmak lampowy (z tranzystorami też będzie dobrze, ale to już nie to ;) ), są to bardzo wymagające słuchawki (nie chodzi o samą głośność) i z byle czego nie zagrają jak trzeba.

 

Co do twojej karty: jest za słaba w takim sensie że nie dostarczy odpowiednio dużo prądu, aby rozbujać przetworniki w tych słuchawkach. Dodatkowo jakość generowanego przez nią dźwięku jest słaba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...