Skocz do zawartości

MSI Radeon R9 290 Gaming


Recommended Posts

 

 

Nie nie piszę tak "Bo Nowaj mi powiedział". Jednak to on ma najświeższe dane na ten temat i może powiedzieć w tej kwestii powiedzieć więcej niż ja.

To bardzo bym cie prosil nie rozpowiadaj czegos o czym nie masz najswiezszych danych i niewiele mozesz na ten temat powiedziec.

 

 

Sam miałem karty zarówno Radosława jak i NV

Ja tez , jeszcze dwa tygodnie temu mialem GTX-a 760 MSI Gaming. Ciagle mam 7990 i dwa MSI R9 290 , wczesniej mialem HD7970 potem dwa, jednoczesnie w drugim kompie GTX650TI , jeszcze wczesniej 6950 i juz chyba starczy . Nic na jednej karcie sie nie przycina obojetnie jakiej firmy. Pozdr. 


Bez przesady, jak radek pierdzieli to wina karty , jak GTX to wina gry czy cos. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale moze to dlatego ze GTX 780 GHZ to wiele wydajniejsza karta niz R7970 i stad ten komfort grania .

 

Nope. W niektórych grach 7970 ewidentnie dawał ciała mimo wysokiego framerate'u. Nie zmienia to faktu, że wybór pomiędzy GTX'em 770 a 290-tką jest raczej dość oczywisty i ciężko byłoby mi zrozumieć kogoś, kto w takiej sytuacji zdecydowałby się na NV. Oczywiście jeśli kogoś stać to zawsze będę optował za GTX'em 780 :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Co rozumiesz przez te "dawanie ciała"?

"Dawanie ciala" to okreslenie na nieokreslony, nie sprecyzowany i zwykle nieistniejacy problem. 

"Dawaniem ciala" moze byc rowniez przeplacanie za porownywalny produkt Nvidi. Potem wlasnie trzeba sobie to w glowie uzasadnic przekonujac innych do swojej decyzji nie podajac zadnych przykladow i konkretow. Aby wszyscy "dajacy ciala" odetchneli z ulga ze to dobrze ze zaplacili ekstra bo karty konkurencji "daja ciala" . 

 

Osobiscie z Nvidia mialem odrobine mniej problemow ze sterownikami (ogolnie mialem ich niewiele, ale tylko to mi przychodzi do glowy o lepszosci Nvidia) , ale tu tez nie wszyscy sie zgodza. I rowniez posiadaja w ofercie dobrze wycenione karty ,a ale im wyzej tym sa mniej konkurencyjni. I ShadowPlay jest swietny. Prawie zero spadku FPS podczas nagrywania. A tak pozatym to wszystko jedno. Patrzy sie na cene i co za nia sie dostaje. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

 

 

"Dawanie ciala" to okreslenie na nieokreslony, nie sprecyzowany i zwykle nieistniejacy problem. 

 

I znowu to samo co zwykle. Napisz jeszcze, żeby do kompletu kupił sobie FX'a, a zamiast 290-tki jakąś kanapkę od AMD i będziemy w domu.

 

Nie jestem jedyną osobą na świecie, która po przejściu na NV odczuła poprawienie komfortu grania. Zbiorowe halucynacje ? Placebo ? Spisek ?

 

Pierwszy przykład z brzegu - nowy Wolfenstein. Poczytaj sobie w odpowiednim temacie jak ślicznie haczy się na Radkach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja przesiadłem się z 7970 na 780TI i mogę się podpisać ręcami i nogami pod słowami Nowaja :) Wiedźmin 2, GTA IV, LA Noire i jeszcze parę innych tytułów których już nie pamiętam szarpały niemiłosiernie pomimo że FRAPS pokazywał 60+ fps. Na GTX'ie spokój i płynność.

 

Są gry w których radeony wypadają lepiej (Max payne 3, Hitman absolution), ale tu jest kwestia typu na radku mamy 98fps a na Nvidii 85 :) Za to jak gra zoptymalizowana typowo pod zielonych radeony kwiczą (Crysis 3).

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

I znowu to samo co zwykle.

 

Bez przesady, ale jakas opozycja ci sie czasem przyda. Chyba ze chodzi o to zeby ci wszyscy przytakiwali. Forum sie robi niewywazone bo ludzie powtarzaja w ciemno to co napiszesz ,a z czasem wyolbrzymiaja. Ja cie nawet lubie bo dobrze sprzatasz forum z bzdur, ale troche schowaj swoja dume i zrozum ze to co sie tobie przytrafilo to nie jest tak ze juz tak jest po calosci i zawsze. Kazdy ma inna konfiguracje i jak to z komputerami bywa czasem dzieja sie niewytlumaczalen rzeczy. Popatrz na to tylko w tym temacie jak forumowicze powoluja sie na twoje doswiadczenia i nic innego. 

 

 

 

Napisz jeszcze, żeby do kompletu kupił sobie FX'a

 

Zalezy jakiego i do jakiej karty itp. Pisane jest ze sa jakies przyciecia z FX-em i jakie tam horror w kazdej grze i tylko intel i nic wiecej do gier. Mialem FX-8350 i nic mi sie nie przycinalo , w wiekszosci przypadkow byl niewiele gorszy niz i7 3770k. To moje doswiadczenie po rownoczesnym uzytkowaniu tych dwoch procesorow. 

 

 

 

Nie jestem jedyną osobą na świecie, która po przejściu na NV odczuła poprawienie komfortu grania.

 

 

Moze i tak, nie jestes jedna ,ale nie wszyscy maja takie odczucia. Zmieniles karte na Nvidie , mocniejsza i akyualnymi sterownikami itd. To co stalo sie tobie kiedys to moze wina jakiegos sterownika ktory zostal pozniej poprawiony.

 

 

 

Zbiorowe halucynacje ? Placebo ? Spisek ?
 

Nie koniecznie, poprostu ludzie cie szanuja na forum i biora wszystko co napiszesz za 100% prawdziwe informacje, ja nie twierdze ze klamiesz , ale moze cos juz sie zmienilo i jest nieaktualne.

 

 

 

Pierwszy przykład z brzegu - nowy Wolfenstein. Poczytaj sobie w odpowiednim temacie jak ślicznie haczy się na Radkach.

 

Nie mam zamiaru czytac, ale wierze ze tak jest. Tak jak pisalem juz pare razy podczas uzytkowania AMD vs Nvidia czesciej czekalem na jakis "fix" od AMD.

 

 

 

a zamiast 290-tki jakąś kanapkę od AMD

 

 

Co do crossfire to nie zgadzam sie z toba ze dalej jest zle i przycina. Masz o wiele mniej doswiadczenia niz ja z dwoma kartami (dwa tygodnie czy jakos tak) . AMD dobrze ogarnelo sterowniki chociaz trwalo to nagannie dlugo. 

Zgadzam sie z toba jak przy okazji napisalem o dolozeniu po jakims czasie drugiego R9 290 z niereferencyjnym chlodzeniem. To nie bedzie dzialac. Wlasnie odsylam jedna z dwoch MSI R9 290 TF bo temperatur nie da sie w normalnych warunkach ogarnac. Dalem rade z dodatkowym chlodzeniem ale dalem sobie spokoj. Ja nie wypowiadam sie na zaden temat gdzie na wlasnym doswiadczeniu czegos nie sprawdzilem. Moze to sie komus nie podobac , ale nie mam zadnego interesu w forsowaniu swojego zdania jesli to nieprawda. Pozdr. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Panowie zluzujcie każdy miał swoje przygody i przypadki. Powiedzcie w końcu co mam kupić, wiem że Radeon r9 290 wydajniejszy niż GTX 770 ale o GTX same dobre słowa widzę :) chce po prostu karte na której będę mógł grać na najwyższych ustawieniach płynnie i bez ścinki :)

Link to post
Share on other sites

Testowałem ostatnio gtx 770. Byłem ciekawy porównania z moją 280x i powiem szczerze że radek wygrał te zawody.

Nie zauważyłem różnic w kartach. Taka sama płynność. Raz lepiej na radku a raz na nV.

Radeon wygrał dlatego że jest tańszy a oferuje to samo. Więc być może era gdzie sterowniki kulały od amd, już powoli minęły.

 

Być może 780 jest kartą doskonałą jednak osobiście tego nie sprawdziłem.

 

bierz 290

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

:) jak już zostało wielokrotnie powiedziane. Jak wahasz się tylko pomiędzy 290 a 770 to w sumie wyboru nie ma- tylko 290.

 

Skoro decyzja podjęta można zamykać?

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Mialem FX-8350 i nic mi sie nie przycinalo , w wiekszosci przypadkow byl niewiele gorszy niz i7 3770k.

A jednak z nim nie zostałeś :P


R9 290 to karta szybsza od gtx 770

Link to post
Share on other sites

 

 

A jednak z nim nie zostałeś

Dlatego ze to byl moj drugi system , zbudowany tak dla zabawy z FX/ MSI GTX 760TF . Dlaczego mial bym sie rozstawac z moim glownym kompem na ktory wydalem duzo wiecej kasy. Nigdzie nie napisalem ze FX 8350 jest lepszy od i7 3770k. 

 

Co do R9 290 , MSI jest swietnym wyborem , ma dobra pamiec vram. Hynyx zamiast Elpida , lepiej sie podkreca. I chlodzenie ktore cale przylega do GPU , nie tak jak np. Gigabyte. Pozdr. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...