Skocz do zawartości

Laptop dp gier (3500-4500)


Recommended Posts

Witam,

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3500-4500

2) Rozmiar matrycy: 17.3' (matowa)

3) Główne zastosowanie: gry, filmy

4) Miejsce użytkowania: pomieszczenia zamknięte

5) Wymagania specjalne: Matowa matryca. Najchętniej SSD + dodatkowy HDD ale nie będę przy tym twardo obstawał. 

6) Osobiste preferencje: Dell, MSI

7) System operacyjny: Win 8.1

 

Wszelkie inne sugestie również będą mile widziane.

 

Oczywiście im taniej tym lepiej, aczkolwiek nie chciałbym płakać za rok, że połowę gier obejrzę albo na YT, albo jako slideshow u siebie ;)

 

Zastanawiałem się nad takim: http://www.x-kom.pl/p/176433-notebook-laptop-17-3-msi-ge70apachei5-4200h8gb1201000win8xgtx850m.html

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,

K.

Edytowane przez Kornik
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod ten temat, żeby nie robić bałaganu. Mam bardzo zbliżone wymagania jak kolega Kornik. Przy czym cena maksymalna to równe 4300. Początkowo zastanawiałem się nad ASUS'em :
http://www.saturn.pl/notebook-asus-n550jk-cn208h,id-943684

ale zniechęciła mnie opinia na temat serwisu.

Zainteresowały mnie propozycję rzucone w tym temacie,  a dokładnie poszukałem i znalazłem:

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-apache-i7-8gb-1tb-gtx850m-2gb-gra-i4237946004.html

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-apache-i5-8gb-ssd-gtx850m-2gb-gra-i4234440920.html

 

różnica jedynie w procesorze i dysku ssd.

Komputer potrzebuję do pracy/uczelni (programuję w php'ie, django), ale także chciałbym czasami w coś pograć. Nie gram w żadne wymagające tytułu: tylko w cs:go, czasami wow'a, fifa i  football managera. Wydaje mi się, że procek i5 mi spokojnie starczy, ale chciałbym poznać jeszcze Wasze opinie lub inne propozycje. Przy czym propozycje 15 calowe też chętnie zobaczę, Windows nie jest wymagany

Edytowane przez Ixtlilton
Link to post
Share on other sites

Jak miałbym już brać to tą wersję z ssd. Dlaczego? Komputer będzie szybszy a tobie ogromna moc nie potrzebna.

Nie wiem jak ciebie ale mnie MSI ge zniechęciło ogromnymi temperaturami .Jeżeli ci to nie przeszkadza to proponuję brać. 

Z twoim budżetem zostaje MSI ge albo Acer .Z czego MSI jest wydajniejszy ale bardziej się grzeje (  jak już wspominałem )

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Jak miałbym już brać to tą wersję z ssd. Dlaczego? Komputer będzie szybszy a tobie ogromna moc nie potrzebna.

Nie wiem jak ciebie ale mnie MSI ge zniechęciło ogromnymi temperaturami .Jeżeli ci to nie przeszkadza to proponuję brać. 

Z twoim budżetem zostaje MSI ge albo Acer .Z czego MSI jest wydajniejszy ale bardziej się grzeje (  jak już wspominałem )

 

Na temat chłodzenia czytalem i podobno w tej serii jest już dużo lepiej. Dodatkowo mogę zawsze dokupić podstawkę chłodzącą. Nigdy takowej nie miałem, ale sporo znajomych chwali.  Dzięki za opinie.

Link to post
Share on other sites

To pytanie ma wiele odpowiedzi. Sam musisz na nie odpowiedzieć.

Podam kilka pytań pomocniczych : w jakie grasz gry ? Czy wykorzystują bardziej kartę graficzną czy procesor? Co bardziej ci się przyda? Będziesz w przyszłości robił jakieś projekty , programował ... ?

 

 

Osobiście brałbym MSI GT70 ,ponieważ dużo gier kładzie nacisk na kartę graficzną. Poza tym MSI pozwala więcej tzn. bardziej modyfikować laptop ( wymieniać procesor , kartę ) , ma lepszy serwis oraz działa Nvidia Optimus ( w Asusie ciągle tylko dedykowana) i w tej aukcji masz dodatkowo napęd Blu-Ray .

Jednak to tylko moje zdanie .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...