Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam . Prosze o podpowiedz ,sugestje  na zestaw komputerowy do grania , Musi mi on posłużyć na kolejnych kilka latek +- 4-5.Z góry dziekuje Piotr

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4500 zł
  • Których części potrzebuję : skrzynia
  • Podkrecanie : TAK
  • Rozdzielczość mojego monitora : Philips HWC7190T napewno do wymiany ale to troszke pózniej
  •  myszka ,klawiatura ,naped posiadam ze starego komputera
  • Obudowa prosta i wydajna
  • Zestaw bede skladal sam ,Mieczkam w NL i tu bede szukał sklepów z częściami (roznica jakies 100zl na zestawie wiecej).
  • otwarty na sugestie co do grafiki
  •  

    Intel Core i5-4670K BOx

    Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

    Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

    Karta graficzna MSI GeForce GTX 770, 4GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI (N770 TF 4GD5/OC

    Palit GeForce GTX 770, 4096MB

    Dysk SSD Corsair Force LS 60 GB CSSD-F60GBLS

    Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

    Corsair VS Series 650W CP-9020051-EU

    Corsair Carbide 200R     

    Chłodzenie CPU Zalman CNPS11X EXTREME

 

Link to post
Share on other sites

Twój zestaw jest trochę kiepsko złożony. Dyski SSD 60GB są nieopłacalne, wziąłeś sobie budżetowy zasilacz, przepłaconą płytę, zapewne przepłaconą grafikę ze względu na 4GB VRAM, a w podanym budżecie można mieć wydajniejszą GPU.

 

Patrząc na ceny w PL poważnie bym się zastanowił nad wydajnym zestawem + nowy monitor:

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

+ BenQ 24" LED GW2450HM Flicker-free

 

Razem: 4600zł

Kosztem 100zł zyskujesz znacznie większy komfort w grach i GPU nie będzie się nudziła. Sam zestaw oparty jest o solidne podzespoły i umożliwi OC CPU. Karta graficzna ma wydajność w grach mniej więcej taką jak GTX 780. Dodatkowo masz opłacalny dysk SSD 128GB.

 

Jeśli jednak nie mógłbyś dołożyć, a chciałbyś mieć nowy monitor to możesz:

- zrezygnować na razie z coolera na CPU

- zrezygnować z dysku SSD (stricte w grach nie zwiększy wydajności)

 

A jeśli monitor masz zamiar wymienić w bliskiej przyszłości to zamień:

- SSD na: Crucial M550 128GB (550/350MB/s)

- obudowę na: Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower (b/z)

- zasilacz na: Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

 

Razem: 4399zł

Otrzymujesz wydajniejszy dysk SSD, obudowę z wyższej półki oraz mocniejszy, cichy zasilacz z certyfikatem Gold.

 

Dobre zamienniki dla tych podzespołów:

- obudowy: Corsair 300R / 330R

- dyski SSD: Plextor M5S / M6S 128GB

- HDD: Seagate ST1000DM003

- zasilacze: Cooler Master G650M / Corsair CS550/650M, RM550 / XFX XTR 550W

- GPU - najważniejsze, żeby to nie była wersja z referencyjnym chłodzeniem ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Pytanie jaką płyte Asusa moge dobrac pod ten zestaw . Chcem kupic komputer w mojej firmie a  mamy podpisana umowe z Asusem .

Dysk twardy seri Blue chcialbym zamienic na serie Black  , albo Seagete.

Thermalright HR-02 Macho Black-White duży problem ze znalezieniem , prosze o alternatywne inne chłdzenia pasujace pod ten zestaw .

Asus Radeon R9 290 DCII OC,4GB jest oplacanla czy zostac przy tej co zasugerowal Mike?

Link to post
Share on other sites
Dysk twardy seri Blue chcialbym zamienic na serie Black , albo Seagete.

Black w tym zestawie jest bez sensu, bo HDD będzie magazynem danych. WD Blue to najbardziej opłacalna opcja, a jeśli Seagate to ST1000DM003.

 

prosze o alternatywne inne chłdzenia pasujace pod ten zestaw .

Macho Black White ma bardzo dobry stosunek ceny do wydajności. Możesz się rozejrzeć za:

- Thermalright Macho 120 Rev.A

- Raijintek EreBoss - kopia Macho, ale z głośniejszym wentylatorem

 

Pytanie jaką płyte Asusa moge dobrac pod ten zestaw .

Asus nie ma w podobnej cenie płyty która mogłaby nawiązać walkę z H87 od ASRocka. Postaraj się wziąć właśnie płytę ASRocka. Jeśli koniecznie Asus to w wyższej cenie jest Asus H87-Plus, na którym da się podkręcić CPU, ale:

- ma 1 kość UEFI (ASRock ma dwie)

- ma 4-fazową sekcję zasilania (ASRock ma 8 faz)

Więc nawet ciężko to nazwać konkurencyjną płytą.

 

Asus Radeon R9 290 DCII OC,4GB jest oplacanla czy zostac przy tej co zasugerowal Mike?

Grafika dobra, chłodzenie o kulturze porównywalnej z Sapphire Tri-X. Czy jest opłacalna zależy od ceny jaką za nią zapłacisz.

 

Rozumiem, że zestaw chcesz brać w innym sklepie. Przed ostatecznym zakupem napisz tu co chcesz kupić i w jakiej cenie.

Link to post
Share on other sites

Co do plyty to moge zaplacic wiecej ,   co do ceny to będe płacił netto wiec mam trochę otwarte widełki , jak pisałem  Firma w której pracuje jest partnerem Asusa  , co sie z tym wiaże to serwis , dostępność i szybka realizacja zamówienia . Wiatraki z mojej firmy (zajmujący się komp.) strasznie odradzają mi marke Asroka , Ten zestaw co podałeś pasuje mi w 110% , zmienie tylko obudowe na Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower, zastanawiam sie jeszcze nad  SSD , potrzebuje ten dysk tylko i wyłącznie na postawienie systemu .

Może lepiej zainwestowac w lepszą płyte i inny Ram ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiatraki z mojej firmy (zajmujący się komp.) strasznie odradzają mi marke Asroka

Wiatrak Ci odradza :co:  Dzisiejszy ASRock to dobra marka. Mają bardzo konkurencyjne płyty w budżecie do 500zł.

 

 

 

zmienie tylko obudowe na Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower,

Dobry wybór ;)

 

 

 

Może lepiej zainwestowac w lepszą płyte i inny Ram ?

Ja nie widzę sensu. Co złego w tych pamięciach, które zaproponowałem?

Link to post
Share on other sites

Jutro bedę zamawiał , co dysku SSD duża róznica jest miedzy 550/130 (odczyt /zapis) a 550/530 tz tak na "oko" , najgożej dlamnie jest właśnie przekonać wiatraka który wypycha tylko tego Asusa do innej marki , odradzili mi tez dysk seri blue niby , na 700 sprzedanych w tym roku  87 wróciło na gwarancje (dane dystrybutora ). Wole zapytać niz pózniej żałowac że niezapytałem , z opini widze że dużo osób poleca ten dysk.

Link to post
Share on other sites

Przecież Ty kupujesz komputer. Powiedz, że chcesz takie podzespoły i kropka (o ile są dostępne). Przy zastosowaniu typu gry / multimedia Crucial M500 będzie dobrym wyborem i różnica w prędkości zapisu nie będzie szczególnie odczuwalna. Jeśli chcesz coś szybszego to podałem Ci alternatywy. HDD weź WD Blue lub podanego wcześniej Seagate.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie , komputer juz prawie w domu ale było troche problemów z cześćiami ;

"Gister  middag heeft de leverancier gebeld dat de RM650 voeding van 650Watt te weinig is voor de PC.
Ik heb de RM750 besteld. Ze vertelde dat ze het morgen (vrijdag) zeer waarschijnlijk kunnen afleveren."

to wychodzi coś takiego;

Wczoraj po południu, dostawca nazywa zasilacz RM650 650watt jest niewystarczający dla PC.
Zamówiłem RM750. Powiedziała, że ​​może ona dostarczyć. Prawdopodobnie jutro (piątek)
.

Chcą mnie naciagnąć na koszty ?

Link to post
Share on other sites

 

 

a 100w wiecej przełoży się na użycie prądu

Nie, to tak nie działa. Zasilacz pobiera z sieci tyle, ile jest mu w tym momencie potrzebne (z drobnymi różnicami związanymi np. z sprawnością).

 

14 euro to za dużo. W jakiej cenie masz XFX XTR 650/550W?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...