Skocz do zawartości

Podkładka, myszka i klawiatura dla gracza [<1000 zł]


Recommended Posts

  Budżet: 1000 zł 


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Jakaś czerwona od Logitecha (y)


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Nie mam


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800 (bo muszę)


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok. 7 cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): MOBA (LoL, Dota, Smite), FPS (CS [wszystkie części], BF 3/4), MMORPG (Wildstar, Aion, Tera, Guild Wars 2), głównie moba i fps.


§  Ile przycisków używasz w myszce: 3 (bo muszę)


§  Chwyt: Fingergrip tip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Nie bardzo rozumiem ale wydaje mi się, że 1+2+2.


§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka): ok. 14 cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Chcę komfortowo grać po kupnie komputera. 


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Proszę także abyście doradzili mi w klawiaturze mechanicznej (jeżeli to co czytałem o Cherry MX Brown (klawisze łatwiej się wciskają, klawiatura lepsza do MOBA) jest prawdą, to raczej kierowałbym się pod właśnie Cherry MX Brown) i podkładki (najlepiej małej, ok 10 cm szerokości). Klawiatura pełnowymiarowa. 


Edytowane przez GAYCompany
Link to post
Share on other sites

Odradzam Ci Cherry MX Brown zdecydowanie. Najlepiej gdybyś podszedł do jakiegoś Media Markt'u, Saturna itd. Mają tam klwiatury Logitecha najczęściej na MX Brown. Dla mnie o wiele lepsze są MX Red.

Link to post
Share on other sites

Uczucie ich wciskania jest dla mnie trochę podobne do membrany(nie mówię, że to jest to samo), ale różnica między membraną a mx red jest większa i czuć, że ma się coś innego niż klawiatura za 10zł. Btw. wolę skok klawisza jednostajny(MX Red), niż ten w MX Brown. Masz to tutaj wytłumaczone:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yorobo/2013/mechaniczne/cherry_mx_red.gif

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yorobo/2013/mechaniczne/cherry_mx_brown.gif (Tutaj ruch nie jest jednostajny, ponieważ w pewnych momentach napotykany jest nowy opór - powinienneś zrozumieć o co mi chodzi).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety ale insader wprowadza Cie trochę w błąd, polecając redy gdyż najwyraźniej jest w nie zapatrzony oraz prawdopodobnie ma małe doświadczenie z MOBA (o ile w ogóle jakieś ma). Redy owszem są świetne i ta liniowość daje fajny feeling, lecz to switche typowo pod FPS. Miałem okazję pobawić się wszystkimi powszechnie dostępnymi typami cherry mx oraz kailh switches.


 


Red - liniowe typowo dla fps i pod ten typ to mój faworyt, lecz pod moba to nie jest to.


Black - ciężkie redy. Zdecydowanie nie mój gust ale co kto lubi.


Brown - wymagają takiej samej siły nacisku co redy, lecz mają lekko wyczuwalny pkt. aktywacji, wiec polecam je do MOBA / MMO


Blue - głównie do pisania ze względu na charakterystyczny głośny click i wyczuwalny pkt. aktywacji. Nie polecam do gier ze względu na duży reset point i haczenie, choć oczywiście da się grać.


 


Browny są dodatkowo najlepszym złotym środkiem do wszystkiego. Mam nabite w dota coś koło 1800h więc doświadczenie z moba mam a i w bfa też pogrywam. Dodatkowo jako ciekawostkę można potraktować fakt, że praktycznie cała topka dota używa brownów ;)


Oczywiście każdy może mieć własne preferencje. Najlepiej pójść do sklepu i samemu przetestować. Jeśli jesteś z warszawy to zalecam wizytę w komputronik mega store.


 


Czy klawiatura ma mieć podświetlenie?


 


Edit.


 


Czy potrzebujesz makr?


Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Klawitura:

Corsiair K70 - ciekawy design i bardzo dobra jakość wykonania. Prawdopodobnie mój faworyt jeśli chodzi o pełnowymiarowe bez makr. Dostępna ze wszystkim cherry mx poza black.

Logitech K710+ - jedynie na brownach i dodatkowo posiada seryjnie oringi które znacznie ją wyciszają. Posiada makra.

Tesoro Durandal Ultmate - ciekawy design oraz jakoś wykonania. Dostępna ze wszystkimi cherry mx.

 

Wszystkie mają podpórki pod nadgarstki. Sugeruję unikać wersji z lewym małym shiftem.

 

Mysz:

Roccat Kone Pure Optical - Najlepszy sensor optyczny zaraz obok 3310. Bardzo dobra jakoś wykonania i nie brudzący się materiał. Posiada możliwość zmiany DPI w locie. Właściwy wybór pod fingertipa oraz rozmiar Twojej dłoni.

 

Podkładka:

Razer Goliathus speed - bardzo dobra podkładka materiałowa (unikaj wersji control)

Zowie G-TF Speed lub Rough - bardzo dobre podkładki hybrydowe. Wersję dobierz sobie zależne od tego czy wolisz większy czy mniejszy ślizg.

 

Rozmiar wedle własnych preferencji

 

 

Zaznaczam, że propozycje które podałem to bardzo dobry wybór choć nie jedyny słuszny.

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Niestety ale insader wprowadza Cie trochę w błąd, polecając redy gdyż najwyraźniej jest w nie zapatrzony oraz prawdopodobnie ma małe doświadczenie z MOBA (o ile w ogóle jakieś ma)

 

Fakt, w moba nie gram, lecz mój znajomy, który gra jest tego samego zdania co ja, że MX Brown ustępują MX Red. Wiadome jest to, że jest to subiektywne odczucie i każdy uważa inaczej.

 

 

 

Najlepiej gdybyś przetestował sobie te MX Brown (Mówię do GAYCompany). :)

Edytowane przez insader
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Klawitura:

Corsiair K70 - ciekawy design i bardzo dobra jakość wykonania. Prawdopodobnie mój faworyt jeśli chodzi o pełnowymiarowe bez makr. Dostępna ze wszystkim cherry mx poza black.

 

Chodzi o tą?

 

http://www.ceneo.pl/26173024#tab=spec

 

Pomoże mi ktoś szukać K70 Cherry MX Brown?

 

Co myślicie o Razer DeathAdder 2013 (czy jakoś tak)?

Edytowane przez GAYCompany
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...