Skocz do zawartości

MSI 5870 Lightning - problem w grach


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno kupiłem nową kartę graficzną - MSI 5870 Lightning.

Po kilku dniach grania w różne gry zauważyłem, że gry się zacinają i to bardzo mocno !!

Nie są to ciągłe ,,zacinki'', ale naprawdę to wkurza. Opiszę dokładnie te zacinki :

,,Zacinki'' występują w różnych grach : DiRT2, Crysis, GTA EFLC, FIFA 09 :[

Gry chodzą normalnie na najwyższych ustawieniach (powyżej 40fps - oprócz crysisa :( )

Ale co jakiś czas występują właśnie te zacinki (fps spadaja do 5-10) - zauważyłem, że wtedy wentylatory na karcie zwalniają. Zacinki nie występują regularnie - np. nie występują w tych samych miejscach. W DiRCIE czsami nawet mam te ,,zacinki'' podczas ładowania do wyścigu (te tabele, osiągnięcia, gracze itd - ci co grali to wiedzą), gdzie normalnie mam ponad 200fps.

 

Na początku myślałem, że coś namieszałem z Biosie, więc zresetowałem ustawienia.

Niestety nic to nie dało. Potem zmieniłem sterowniki na najnowsze, także nic nie zmieniło.

 

Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia co robić ;(

Nowa karta, a gry chodzą gorzej niż na starej...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też cos takiego mialem

 

hmmm jaką kartę miales przed zmianą nV?

 

Mi pomógl format.

 

PS.Dostałem 5850 Toxica na testy ;]

Miałem Radeona 3870x2.

Poprzedni ,,radzio'' był zamontowany do PCI-e 16x(białe wejście) , a nowego zamontowałem do PCI-e 16x 2.0 (niebieskie wejście).

Może to mieć coś z tym wspólnego ?

 

 

ASUS striker ii formula

4gb ddr2 Corsair dominator 1066mhz

c2d e8500

system Vista SP2 x64

zasilacz chieftec 500w

Link to post
Share on other sites

A nie jest to czasem przez zasilacz? Moga być duże skoki napięcia i przez to może komp zwalniać, wioem bo sam to przeżyłem na starym kompie. Wtedy tez wiatraki zwalniały, wszystko sięc cięło i za kilka sekund jak gdyby nigdy nic. Albo też może mocy brakować. Jaki masz zasilacz, marke i moc

Link to post
Share on other sites

A nie jest to czasem przez zasilacz? Moga być duże skoki napięcia i przez to może komp zwalniać, wioem bo sam to przeżyłem na starym kompie. Wtedy tez wiatraki zwalniały, wszystko sięc cięło i za kilka sekund jak gdyby nigdy nic. Albo też może mocy brakować. Jaki masz zasilacz, marke i moc

CHIEFTEC CFT-500A-12S 500W

Wątpię, żeby była to wina zasilacza (choć mogę się mylić), ale z poprzednim Radeonem 3870x2 nie było żadnych problemów - a ta karta chyba bardziej prądożerna od 5870 ?

 

Wcześniej miałem procka podkręconego do 3,8Ghz, ale zresetowałem ustawienia biosu - i tak nic to nie zmieniło.

 

Co do wtyczek zasilających to użyłem przejściówek z 6pin na 8pin do karty, które były w zestawie z kartą graficzną.

Link to post
Share on other sites

Ustaw w systemie w zakładce 'Opcje zasilania' tryb 'Wysoka Wydajność'

Też tak nieraz mam bo dziwnie mi się procek zachowuje i chce oszczędzać energię kiedy gram. I jeszcze skubany zawsze to robi kiedy jest do tego najgorsza chwila np. gram w lidze o.O

 

Zobacz czy KIS nie robi jakiegoś skanowania(lubi sobie poszukać luk czy czegoś kiedy nie ma tego robić)

 

Zobacz czy masz jeszcze wolną pamięć RAM podczas grania(może coś chodzi w tle)

 

Zdefragmentuj dysk i wyczyść z niepotrzebnych śmieci

 

 

A dodzikowi chodziło o to że jak masz gdzieś zakład czy jakąś fabrykę to przy uruchamianiu maszyn może być nagły spadek napięcia

Link to post
Share on other sites

Ustaw w systemie w zakładce 'Opcje zasilania' tryb 'Wysoka Wydajność'

Też tak nieraz mam bo dziwnie mi się procek zachowuje i chce oszczędzać energię kiedy gram. I jeszcze skubany zawsze to robi kiedy jest do tego najgorsza chwila np. gram w lidze o.O

 

Zobacz czy KIS nie robi jakiegoś skanowania(lubi sobie poszukać luk czy czegoś kiedy nie ma tego robić)

 

Zobacz czy masz jeszcze wolną pamięć RAM podczas grania(może coś chodzi w tle)

 

Zdefragmentuj dysk i wyczyść z niepotrzebnych śmieci

 

 

A dodzikowi chodziło o to że jak masz gdzieś zakład czy jakąś fabrykę to przy uruchamianiu maszyn może być nagły spadek napięcia

Dysk defragmentowałem wczoraj, czyściłem oraz defragmentawałem rejestr programem Vista Manager, wyłączenie Kasperskiego nic nie zmienia, wysoką wydajność w opcji zasilania mam włączoną cały czas od początku.

 

Co do fabryki to koło mnie nie ma żadnej, ale 2km ode mnie jest dość duża fabryka - Kronospan Sczczecinek.

Link to post
Share on other sites

to tak. Sam mam GTA IV i wystarczy że je skopiujesz na któryś z dysków na których nie robisz formatu, zasilacz spokojnie da radę tylko że ma 1 x 6pin i 1x 8pin więc musisz zastosować przejściówkę najprawdopodobniej dostałeś ją razem z kartą, musisz podpiąć ją pod złącze typu MOLEX. Jeżeli nie chcesz robić formatu to odinstaluj sterowniki jeżeli tego nie zrobiłeś programem Driver Cleaner a jeżeli odinstalowałeś i dalej to samo to będziesz musiał zrobić formata.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem :(:(

 

EDYTA

 

Koło mnie jest również duża fabryka przemysłu ziemniaczanego :[ i nie wpływa na zanik napięcia więc raczej to nie to.

Link to post
Share on other sites

EDYTA

 

Koło mnie jest również duża fabryka przemysłu ziemniaczanego :x i nie wpływa na zanik napięcia więc raczej to nie to.

 

 

Ale jak fabryka jest podpięta do tej samej linii energetycznej to już ma znaczenie. Wiem bo przy domu mam zakład mały i jak się włącza jeden z 15 kilowatowych silników w maszynie to przygasa światło i dlatego bedę musiał pewnie do nowego kompa kupić UPS-a bo to niszczycielskie zjawisko jest.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

zrobiłem formata... pograłem w gierki z 3 godziny i jak na razie nie było ani jednej ,,wielkiej zacinki''

 

Ogólnie jakoś nie jestem zadowolony z tej karty... w GTA IV na najwyższych jedynie 20fps -moim zdaniem powinno być więcej. W DiRCIE przy włączonym vsync'u jedyne 30-35fps

 

Ale mam jeszcze jeden problem - problem występował także przed formatem :

Nie mogę zminimalizować gier - alt+tab nie działa, klawisz start także, ctrl+alt+delete działa ale nie do końca : uruchamia się menadżer zadań ale gra się nie minimalizuje, chodzi, ale się zacina.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...