Skocz do zawartości

Słuchawki niewymagające karty dźwiękowej?


Recommended Posts

Mam słabą wiedze na ten temat, proszę o wyrozumiałość jeśli to lub następne pytania będą dość.... prostackie.

 

Zderzyłem się dzisiaj ze słuchawkami wśród których widniała zaleta:

"nie wymagają karty dźwiękowej"

Co to dla mnie oznacza? Że mają wbudowaną karte? Jak się ma proporcja- słuchawki potrzebujące karty, a słuchawki nie potrzebujące jej. Do tego jeszcze może znacie jakieś aktywne audiofilskie forum, gdzie będę mógł tego typu pytaniami dosłownie spamować?

 

edit> znalazłem odpowiedź na pierwsze pytanie tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/51016-karta-dzwiekowa-a-sluchawki-usb/

tylko jeszcze bardziej interesuje mnie pytanie dot. jakości w zwykłych kartach dźwiękowych powiedźmy za 200zł, a tych wbudowanych w słuchawki za w sumie 400zł.

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że ŻADNE słuchawki (nie pseudo słuchawki), nie mają wbudowanej karty dźwiękowej. Co do zalety że "nie wymagają karty dźwiękowej": chodziło po prostu o to, że niektóre słuchawki są bardzo ciężkie do wysterowania (nawet karta dźwiękowa nie da im rady, potrzeba porządnych prądowo wzmacniaczy i innych wynalazków). Część dla odmiany jest bardzo łatwa do napędzenia i grają przyzwoicie z byle czego (zintegrowana karta dźwiękowa, telefony, słabe playerki, ...), te właśnie niby nie wymagają karty dźwiękowej lepszej klasy niż inegra, ale podłączając je do takowej bądź jeszcze lepszego źródła, mogą dużo lepiej zagrać i pokazać na co naprawdę je stać. Karta dźwiękowa za 200zł, zagra o wiele lepiej niż słuchawki z wbudowaną kartą za w sumie 400zł.

 

Na pseudo słuchawki z wbudowaną kartą (w większości przypadków szrot "for gamers") nawet nie zwracaj uwagi, bo gra to tak fatalnie że szkoda słów ...

 

Jeśli chodzi o fora to polecam: mp3store.pl

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że ŻADNE słuchawki (nie pseudo słuchawki), nie mają wbudowanej karty dźwiękowej.

 

Jesteś pewny co do tego? Z paru stron, z tego co czytałem to są to poprostu zewnętrzne karty dźwiękowe i mogą działać nawet na kompie bez jakiejkolwiek karty dźwiękowej. W takim wypadku można powiedzieć, że MAJĄ wbudowane karty dźwiękowe. Za to pewnie masz racje co do tego, że reprezentują słabą jakość. Bo w końcu nigdy jakoś nie podają ich specyfikacji.

 

edit> do tego nie da się zarejestrować na tej stronie co podałeś, wyskakują błędy podczas aktywacji

Warning: Unknown class passed as parameter in /hooks/tapatalk_banner_head_07cc6bddbb3e6902805d91cc0f8ef5f7.php on line 57

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...