Skocz do zawartości

Monitor do programowania, grafiki i gier ?


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam jakiegoś "porządnego" monitora do programowania, grafiki i gier. Szczegóły moich preferencji podaję poniżej:

 

1. Programowanie, projektowanie aplikacji mobilnych - ważne jest dla mnie aby była możliwość komfortowego wyświetlania np. dwóch okien aplikacji obok siebie. Chodzi o sytuację kiedy w jednym oknie mam odpalony silnik a w drugim np jakiś manual do silnika, dzięki czemu nie muszę przełączać się między oknami.

2. Grafika - na potrzeby aplikacji.

3. Gry - lubię od czasu do czasu pograć w jakieś gry. Gram we wszystko co mi się spodoba szukając przy tym inspiracji :)

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

3xdell 2209wa albo taniej 3xHP LP2065 http://allegro.pl/hp-lp2065-20-s-ips-lcd-dvi-usb-pivot-hit-fv-gw12m-i4226558403.html czyli 60 cali za jakieś 750 zł :)

 

Wolałbym jednak jeden monitor. Ten NEC 27 cali co podał Drachenfeles wygląda ciekawie ale jest w proporcjach 16:9 :/ Może lepiej dołożyć 500zł i wziąć 2 sztuki EA244WMi ? A może lepiej szukać czegoś w formacie 21:9 (29 cali) ?

Link to post
Share on other sites

21:9 nadaje się tylko do oglądania BD, natomiast co do 16:10 to 22 lub 24" i dopiero 30" jak np U3014

 

Jako osoba zapewne doświadczona napisz mi proszę czy lepiej się pracuje na 2x 24 cale czy może 1 x 27 cali ? 30 cali to już chyba za dużo.

Link to post
Share on other sites

zależy przy czym, dwa wyświetlacze mają swoje wady i zalety - większa przestrzeń robocza niż na jednym, nawet dużym, ale nie każdy lubi tak przenosić wzrok od lewej do prawej, choć tak między nami to nawet zdrowe, by pokręcić trochę głową podczas pracy

a 30"... ja tam bym nie pogardził  ;)

 

PS nie cytuj całych postów jak odpowiadasz bezpośrednio po cytowanym

Link to post
Share on other sites

Osobiscie pracuje (programowanie www) na dwoch monitorach. Na jednym kod i np terminal. Na drugim odswiezanie rezultatu pracy oraz maile/skype. Tak sie przyzwyczailem. Tylko trzeba uwazac aby oba monitory produkowaly podobny obraz. Gdy dostalem drugi monitor musialem krecic ustawieniami dosc dlugo zanim przestaly mnie bolec oczy. A bolaly niemal momentalnie po tym jak przenosilem wzrok

 

W sumie 3-ech developerow u nas w firmie uzywa 2-och ekranow. Ale jest tez jeden, ktory pracuje na 27'', inny na 24'' a jeszcze inny na laptopie i monitorze. Wiec mysle, ze to zalezy stricte od preferencji uzytkownika

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...