Skocz do zawartości

EVGA GTX 285 1 GB SSC vs EVGA GTX 285 2 GB


Recommended Posts

No wiesz hmm... przy wielkich wentylatorach hałas robi się ale przy bardzo niskich tonach a nawet infradźwiękach jest to niesłyszalne ale dokuczliwe.

Za to małe wentylatory robią mniejszy hałas w pojedynkę ale kilka jeśli są ustawione na te same obroty to się kumuluje więc wg mnie lepiej kupić kilka małych bo:

-można zrobić porządny przepływ powietrza

-Wielki nie da tak dobrego przepływu co małe, będzie samodzielnie głośniejszy (temperatura wcale nie będzie niższa bo przepływ nie będzie wyższy niż w małych).

Więc lepiej kilka małych o innych prędkościach obrotów, dobrze ostawiając je w odpowiedni sposób ja proponuje:

-2x Góra 120mm obroty 1200 i około 1500 tam i wentylatory nie mogą mieć tam większej głośności niż 23dB. One mają być jako wylotowe.

-1x przód 120mm Led(wiem że jest w zestawie na pewno) Obroty mogą być niskie bo obieg będzie wymuszony przez temperaturę i resztę fan'ów w obudowie. jako wlotowy

-1x tył 80/120mm obroty najlepiej duże około 1800. ustawiony jako wlotowy. Tutaj musisz zwrócić uwagę na głośność i kupić najlepiej samemu pożądanego fan'a.

-1x Dół wymiarów nie pamiętam do tej obudowy ale powinien być też dosyć szybki. jako wlotowy.

-Opcjonalnie 1x bok bodajże 120mm. ustawiony jak ci będzie pasować.

 

Co wiem w tej obudowie zawsze dają 3 albo 4 wentylatory. jak będziesz dokupywał zwróć uwagę na przepływ powietrza , hałas i prędkość. U znajomego w tej ów obudowie sam ustawiałem wentylatory hałas nie jest słyszalny w odległości 30-50cm a temperatura nie przekracza 28C gdzie w pokoju miał 23C. W biosie temperatura Q9550 intela podkręcony do 3,2 GHz na Box'owym Chłodzeniu nie przekracza w stresie 65C.

 

dwie obudowy tą (po założeniu u znajomego byłem zszokowany skutecznością chłodzenia i wyglądem) i do mojego starego kompa wszystko na wodnym chłodzeniu oprócz obudowy 320mm(na całą obudowę) hałas słyszalny jest do 2m przy obrotach 800 więc nie polecam "ZZA" dużych wentylatorów tylko porządnie zrobiony obieg przez małe o nie tej samej prędkości pracy

 

Wiem że to troch skomplikowane i z ust osoby niepełnoletniej nie brzmi to za bardzo wierzytelne ale sam tego nie wymyślam mam do konsultacji przyszłego aerodynamika, inżyniera budowniczego, oraz osobę z sprzętem do pomiarów.

PS nierobie mini-recenzji itp bo czasu za dużo nie mam z funduszami też nie jest dobrze :D

Link to post
Share on other sites

Trochę skomplikowanie to brzmi :D:D:D A co do wentylatorów to chce kupić te - http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,41931/

 

Wtedy obudowa będzie wyglądać tak :

- 120 mm LED przód (standard)

- 230 mm góra (standard)

- 120 mm tył AKASA

- 120 mm + 120 mm bok AKASA

 

Będą dobre te wentylatory ???

 

Za te 3 zapłacił bym 110 ,- zł

 

A jak regulować prędkość poszczególnych wiatraków ??? Konieczny jest panel ???

Link to post
Share on other sites

Dzięki, no wiesz mam trochę wkładu własnego 1000 ,- (Będzie na zasilacz, RAM, Cooler i Obudowe) a kartę sponsorują "fifti - fifti" dziadkowie i rodzice.

 

PS Powiedziałem mamie co napisałeś (Fajnych masz rodziców) powiedziała że fajna wiara jest na tym forum :D:D:D

 

To jak zmieniać te napięcia na wentylatorach ???

Link to post
Share on other sites

Andrzej czego nie mówisz całej prawdy ??

 

obroty można kontrolować jeszcze z biosu np moja płytka ma obsługę 5 wentylów i można jeszcze speedfan-em "płynnie" regulować ;]

Racja, z biosu tez można, ale chyba nie każde mobo tak ma? Ponadto regulacja z biosu czy progsem nie jest na tyle dokładna co regulatorem :mrgreen: Druga sprawa, że za przyjemność trzeba zapłacić (mam na myśli regulator, nie co inne :?: )

No tak już chyba z 3 razy poprawiałem, dzięki za odpowiedz.

 

A jak teraz sprzedajesz panel to jak kontrolujesz obroty ???

Póki co jeszcze nie sprzedałem, na razie mam go i działa świetnie :D

Przy okazji Dobry wieczór panie Andrzeju :D:D:?:

Przestań z tym panem :D Na pan to przed wojną się mówiło :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...