Skocz do zawartości

Zestaw PC (głównie do gier, filmów) Cena : 4000zł +/- 200zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  Gry (najnowsze tytuły na ultra) filmy, ew. nagrywanie filmów/gameplay'ów
  • Maksymalna kwota : 4000zł / +/- 200zł (Gdyby różnica cenowa była niewielka a dałaby wyraźny efekt to mogę nieco więcej dać
  • Których części potrzebuję : Pełne osprzętowanie (włącznie z systemem , mogę zrezygnować z SSD i ew. z Coolera CPU)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung Syncmaster 940 NW (19 cali)
  • Specjalne wymagania : Ma być to wydajny, cichy sprzęt, który będzie sprawnie funkcjonował kilka lat
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Niestety niczego nie mam, był dysk HDD ale uszkodzony..
  • Własna propozycja zestawu : Informatyk ze mnie kiepski, więc nawet nie próbowałem składać.
  • Inne : ----

 

Krótkie rozszerzenie : Miałem sprzęt który działał od 2006 roku, kilka razy był modernizowany, ale niestety padł na amen, prawdopodobnie będę brał w systemie ratalnym więc cena może o te 200-300 zł być wyższa. Wiem tyle, że Win 7 nie będzie "obsługiwał" DX 12, więc temu już się przegnę do Win 8.

Chciałbym żeby zestaw był możliwe cichy i miał całkiem znośne temperatury, jak pisałem na 99% nie będzie podkręcania, więc jeżeli da radę złożyć zestaw bez coolera CPU, ale by dawał radę a w zamian za to dać lepszą grafikę czy płytę główną to jak najbardziej. Nie wiem czy mój monitor nadaje się na uciągniecie takiej maszyny więc gdyby można było podać zestawy z monitorem i bez to będę wdzięczny.

To tyle, myślę, ze wystarczająco się rozpisałem i każdy kto ma o tym większe pojęcie niż ja da radę. Pozdro.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli monitor ma wejść w budżet:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA60

GW2450HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

Dostajesz mocny, 4-rdzeniowy CPU z serii Haswell Refresh, płyta w formacie ATX z chłodzoną sekcją zasilania i dual UEFI. Porządny zasilacz oparty na DC-DC z częściowo modularnym okablowaniem i wysoką kulturą pracy. Ram pracujący na zalecanym napięciu 1,5V i niezawodny HDD 1 TB. Do tego bardzo mocna karta z 3-letnią gwarancją i 3 grami w zestawie. Wszystko upakowane w bardzo solidnej i przewiewnej obudowie od Fractala. Monitor 24 cale na matrycy VA znacznie poprawi komfort użytkowania i rozgrywkę.

 

Razem wychodzi 3930 zł, więc możesz sobie wrzucić dodatkowe chłodzenie:

Fera 2 HE1224 

 

Zapewni Ci ciszę i dobre temperatury.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)


Alternatywnie:

-lepsza obudowa z oknem ARC R2 Window Midi Tower (b/z) 

-mocniejszy PSU G650M 650W 80+ Bronze 120mm modular

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...