Skocz do zawartości

Modernizacja obecnego komputera - 900 zł


Recommended Posts

Witam

Mam do wydania 900 zł i chciał bym te pieniądze dobrze zainwestować w mój obecny sprzęt i go ulepszyć w miarę możliwości. Mój sprzęt:

 

 

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU     E8400  @ 3.00GHz

Płyty główna: Gigabyte GA-P31-ES3G

Pamięć RAM: 3 GB DDR2

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT  (512 MB)

Dysk twardy: WD Black 1 TB 

Zasilacz: Take Me 400W

Obudowa: Take Me 

Rozdzielczość monitora: 1920 x 1080

 

 

Szału nie ma komputer kupiony parę ładnych lat temu wymienić trzeba by było praktycznie wszystko począwszy od zasilacza i płyty głównej a skończywszy na procesorze i karcie graficznej ale budżet zbyt pokaźny nie jest. Nie mam pomysłu za bardzo w co by było najlepiej zainwestować pieniądze i proszę was o pomoc.  

Link to post
Share on other sites

Komputer używam głownie do grania, a co do używanych części to myślę ze nie wchodzą w grę. Myślałem o tym żeby wymienić zasilacz i kupić nową kartę graficzną GTX 750 Ti i w przyszłości może by mi się udało wymienić resztę podzespołów ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Edytowane przez g4ostd13
Link to post
Share on other sites

Intel Pentium G3220 /3.02GHz, 3MB, LGA1150, BOX/

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/

MSI Radeon R7 250X 1GB DDR5 128bit (1000/4500) + GRA GRATIS

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-fsp350-60ghn-85-fw-gwr36-i4226355333.html

 

Dostajesz mocny, 2-rdzeniowy CPU z zablokowanym mnożnikiem. Budżetowa płyta na H81 z DVI i D-Sub. Ram pracujący na zalecanym napięciu 1,5V i cicha karta z 1 grą w zestawie. Do tego zasilacz, który nie spali komputera, a spokojnie wystarczy do tej konfiguracji. 4 części z esc wychodzą 833 zł, więc z zasilaczem przekraczamy budżet o 3 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
a co do używanych części to myślę ze nie wchodzą w grę

 

Szkoda bo można by wrzucić jakiegoś C2Q oraz dobrą GPU + PSU  

 

Z nowych części nie złożysz nic lepszego niż to co podał szembor. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, obecne części będziesz sprzedawał ? Może uda się coś dołożyć do tych 900 zł ? 


A może pójdziesz na takie coś jak tutaj http://allegro.pl/procesor-intel-q6600-core-2-quad-4x3-2-ghz-slacr-i4191642293.html

 

Procesory w zasadzie nieużywane z 12 miesiącami gwarancji. Do tego zmieniasz zasilacz na jakiegoś Chiefteca / Fortrona 450W / 550W i spokojnie możesz wkładać GTX 560Ti /  GTX 750 Ti / 7850 / R7 265

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę że tak jeśli takowy kupiec by się znalazł, mam do sprzedania jeszcze monitor LG "19 ale jakoś jeszcze się nikt chętny na niego nie znalazł. Może udało by się coś jeszcze dorzucić do tej kwoty w niedalekiej przyszłości ale nie jestem wstanie powiedzieć ile w tej chwili maksymalnie może 250 zł.   

Link to post
Share on other sites

Przemęcz się jeszcze trochę na starym sprzęcie starając się dozbierać te kilka złotych więcej żebyś później sobie w brodę nie pluł. Póki co idą wakacje, nie będzie za bardzo czasu grać, ciekawych premier gier też do jesieni nie będzie poza kilkoma wyjątkami 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...