Skocz do zawartości

nagłe zawiechy restary komputera


Recommended Posts

Witam.

 

Od końca zeszłego roku mam problem z moim PC'tem. Sporadycznie potrafi się zawiesić i zrestartować od tak....Czasami kilka razy w ciągu jednego dnia a czasami przez cały miesiąc mam spokój. I teraz znowu się zaczeło, wczoraj miałem chyba z 4 lub 5 zwiech i restartów, dziś mi się zrestartował juz 3 razy z czego trzeci raz podczas pisania tego komentarza.

 

Komputer łąpie chwilową zawieche i się restartuje. Nie dzieje się tak jednak podczas grania (może to po prostu zbieg okoliczności bo więcej na necie siedze niż gram). Tak czy inaczej komp wcale nie jest niczym obciążony, restartuje sie przy surfowaniu po necie a czasem nawet jak wszystko jest wyłączone wraz z przeglądarką.  Jest to całkiem sporadyczne, nie można przewidzieć momentu kiedy to nastąpi. Czasami nawet się zdarza że zawiesi się na kilka sekund i spowrtoem wraca do normy. Ale to rzadziej, z reguły zawiecha oznacza restart.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Gigabyte GA-MA77OT-UD3
Processor AMD Phenom II X4 955 3.20Ghz
Grafa gainward GeForce GTX 460 SE
Ram 4GB RAM DDR3, 1333Mhz

zasilacz boxowy 500w

 

Może zasiłka pada?  Nie wiem czemu można przypisać moje objawy

Link to post
Share on other sites

Ne znam marki i modelu, pisze po prostu box.

 

"Zasilacz boxowy podejrzewam ze to jest właśnie przyczyna ciągłych restartow i zwiech komputera."

 

Na pewno? Nie znam się na tym dobrze ale majac większe doswiadczenie ode mnie chyba możecie hipotetycznie powiedzieć jakie są powody takiego zachowania PC'ta :D No dobra, zasiłke wymienie na pewno, ale czy po za zasilaczem mogą być jeszcze jakieś powody restartów?? Czy może zasiłka to jedyny racjonalny powód :P

Link to post
Share on other sites

Tylko najpierw niech zmieni ten "zasilacz"- i tak jest to konieczne w perspektywie ogólnego "zdrowia" reszty podzespołów.

Autorze, dla pewności wrzuć fotę tego "boxa".

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...