Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

 

Gdzie mogę naprawić socket do płyty MSI Z77A-G43. Używałem jej dosłownie kilka miesięcy, a teraz leży w pudełku ponieważ ma wygiętych kilka pinów ;/

 

Nie ukrywam, że płyta po naprawie zostałaby sprzedana ponieważ aktualnie posiadam lepszą płytę.

 

Interesuje mnie jedynie profesjonalna naprawa by przyszły nabywca był zadowolony nawet gdybym miał zarobić na płycie jakieś drobne.

Link to post
Share on other sites

A mówił ktoś coś tutaj sprzedaży jako nówka sztuka? Oczywiście, trzeba będzie poinformować przyszłego nabywcę, że była naprawiana, czy było to robione u profesjonalisty, czy w domowym zaciszu... Ale skoro będzie działać bezproblemowo, to na 90% nabywca nie powinien robić problemów.

Link to post
Share on other sites

Płyty z uszkodzonym socketem są warte według wzoru:

M x $/M = $

gdzie:

M - masa płyty

$/M - cena kg płyt głównych czyli średnio 12zł/kg

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

A mówił ktoś coś tutaj sprzedaży jako nówka sztuka? Oczywiście, trzeba będzie poinformować przyszłego nabywcę, że była naprawiana, czy było to robione u profesjonalisty, czy w domowym zaciszu... Ale skoro będzie działać bezproblemowo, to na 90% nabywca nie powinien robić problemów.

A wierzysz w to że kolega będzie ją chciał sprzedać uczciwie i po kosztach bo ja jakoś nie...Później ktoś ja kupi jako okazje i wróci na forum benchmarka z dziwnym problemem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli w ogłoszeniu poinformuje, że płyta miała robiony socket, ale działa, to nie będzie problemu, kupujący został poinformowany, że kupuje mobo po naprawie podstawki i raczej będzie świadom tego, co sie pakuje... Jeśli musi robić koniecznie w profesjonalnym zakładzie, to faktycznie mało opłacalny biznes.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co sie toczy ta cala dyskusja.

To nie temat o uczciwosci tylko o naprawie plyty glownej.

Nie polecam wymyslania scenariuszy co bedzie, gdy.....  i z gory zakladania czyjejs nieuczciwosci bo nie ma ku temu przeslanek i jest to zwykly spam

Link to post
Share on other sites

Jeśli czuje, że nie da rady, to lepej niech odda do profesjonalisty, ale jeśli to kwstia dwóch, trzech pogiętych pinów, to nie ma sensu. Dlatego też napisałem, że "jeśli nie są tragicznie pogięte". Wycofuję się z tej bezowocnej dyskusji, bo na razie do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Jeśli chcesz to dalej kontynuować to zapraszam na pw.

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Chodziło mi o to że jeśli kolega prosi o info gdzie naprawić płytę profesjonalnie to informacja od drugiego kolegi o wyginaniu pinów ich samemu jest bez sensu. Kończymy krótka wymianę poglądów bo faktycznie zaczynamy spamować;)

Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że płyta po naprawie zostałaby sprzedana ponieważ aktualnie posiadam lepszą płytę.

 

Interesuje mnie jedynie profesjonalna naprawa by przyszły nabywca był zadowolony nawet gdybym miał zarobić na płycie jakieś drobne.

 

Zaznaczyłem, że chcę ja naprawić profesjonalnie i nie ukryłem iż zostanie sprzedana więc uczciwy raczej jestem pisząc to na wstępnie :)

 

Jest trochę, może i z 10 wygiętych pinów.

 

Zdjęcie socketu dodam tylko gdy będę mieć jakiś aparat pod ręką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...