Skocz do zawartości

GTX 770 zamiana na R9 290


Recommended Posts

Witam. Doradźcie ;) Warto robić przesiadkę teraz? Sprzedać GTX 770 póki ma niecały miesiąc i dopłacić te 200-300zł do R9? Bo w sumie wydajnościowo jest znacznie lepiej i trochę taki swap kusi. No i czy siłka wyrobi przy OC? (Raczej powinna ;))

Tutaj można dostać bardzo tanio http://allegro.pl/msi-r9-290-4gb-ddr5-512bit-nowe-fv-i4255117719.html

 

Reszta konfigu to:

i5 4670k

8gb ram

ssd

xfx xtr 550w

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

A w % to jak ta wydajność się kształtuje? No i właśnie ta cena. Tego GTX raczej pogonię za 1100 (w najgorszym wypadku 1050) a te 300zł mógłbym dopłacić (bo w sumie to nie dużo ;)

PS. Tak pacze na testy to wydajnościowo bije GTX780...

PS2. Ale i tak najbardziej rozwala mnie opis "NIESAMOWICIE WYDAJNY SPRZĘT DO GRANIA
ALE RÓWNIEŻ IDEALNIE NADAJE SIĘ DO KOPANIA KRYPTOWALUT
JAK NP. DOGECOIN , LITECOIN
" 'D

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

W testach R9 290 wypada bardzo podobnie do GTX 780. Jeśli dopłata nie jest problemem a GTX 770 sprzedasz za niezłą cenę, to można się zastanowić nad takim wyjściem. Tylko warto sobie odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie: czy jest Ci to potrzebne? :)

Link to post
Share on other sites

W testach R9 290 wypada bardzo podobnie do GTX 780. Jeśli dopłata nie jest problemem a GTX 770 sprzedasz za niezłą cenę, to można się zastanowić nad takim wyjściem. Tylko warto sobie odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie: czy jest Ci to potrzebne? :)

Do wiedźmina 3 będzie na pewno potrzebne ;) Bo jakbym już robił ten upgrade to przez najbliższe 2 lata nie będę tego tykał.

Na tej stronce http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/msi-r9-290-oc-gaming-edition-review-1600p-ultra-hd-4k/30/ jest pobór mocy kart. Jest on większy w przypadku R9 290 porównując do GTX 770. Siłka da radę? Z mocnym oc CPU?

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Koparkowa karta obciążona 24h nie polecam.

 

@ źle spojrzałem Karta oczywiście nowa w niezłej cenie :)

 

 

Znalazłem jeszcze wydaje mi się, że to referent 

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290x-krakow-gwar-bitcoin-i4254584604.html

Edytowane przez mathewitp
Link to post
Share on other sites

Miałeś i nie polecasz ? Czy to tylko taki argument wyssany z d...y ? O ile karta ma jeszcze długą gwarancję to kompletnie nie ma się czym przejmować.

 

joker5513, osobiście nie liczyłbym, że 770 pociągnie jeszcze physx w grze pokroju wiedźmin ale nie ma co wróżyć.
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

 

 

Koparkowa karta obciążona 24h nie polecam.

 

No i co z tego ? Rzygać mi się chce na widok takich bzdur. Jak jest długo gwarancja to w czym widzisz jakikolwiek problem ? W tym, że ktoś kupi sobie za 60% wartości topową kartę ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@2xUP

To najlepszy istniejący proc do gier ¡¡¡

 

@down na tym teście wyraźnie widać że Intel + AMD jest wydajniejszy :S a nvidi nie kupisz za taką forsę trzeba bardzo dużo dopłacić

Edytowane przez Nezo01
Link to post
Share on other sites

Że co ? 4670K to najbardziej optymalny CPU do gier, który poradzi sobie z multi-gpu z topowych kart.

 

 

Nie chodzi o wydajność CPU tylko o wydajnośc kart graficznych w połączeniu z tym procesorem :rotfl:  GTX 780 jest wtedy lepszym wyborem

 

Jeszcze raz wrzucę linka

 

http://pclab.pl/art57808-3.html

 

Do moderatora :

 

Odniosłem się do tej wypowiedzi użytkownika Tycha

 

W testach R9 290 wypada bardzo podobnie do GTX 780. Jeśli dopłata nie jest problemem a GTX 770 sprzedasz za niezłą cenę, to można się zastanowić nad takim wyjściem. Tylko warto sobie odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie: czy jest Ci to potrzebne? :)

 

 

Czytanbie ze zrozumieniem się kłania.Pozdrawiam'

Edytowane przez wenflon
Link to post
Share on other sites

@wenflon

 

Przepraszam, że podepnę się pod temat. Po twoim linku widać, że Geforce o wiele lepiej wychodzi z tym samym procesorem niż radeon. Nie masz takiego testu między radkiem r9 290x i gtx 780 ? R9 290 jest tańsza o wiele od gtx 780

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

osobiście nie liczyłbym, że 770 pociągnie jeszcze physx w grze pokroju wiedźmin ale nie ma co wróżyć

 

Radosław na pewno nie pociągnie... %-)

Ja bym się wstrzymał z wymianą do premiery nowych kart od Nvidii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...