Skocz do zawartości

Spadki FPS na nowym sprzęcie


Recommended Posts

Więc tak kupiłem części do komputera  złożyłem go za pomocą pracowników sklepu komputerowego. Wszytko działało fajnie przez pierwszy tydzień. Następnie zaczęły pojawiać się bluescreeny. Żeby dojść do tego że to wina procesora zajęło im to 2 miesiące. Wszystkie części zostały sprawdzone i nie mają żadnych usterek. Lecz w grach typu LeageOfLegends czy Fifa 14 jest problem. W lolu mam 300 fps na wejście co jest raczej rzadkością. Lecz po kilku minutach spadają one do ok.60 a czasem nawet do 25 co powoduje sekundowego laga. W fifie gdy jest wyzwanie treningowe lub arena treningowa wygląda to jak by było z 10 fps i zdjęcia. Moja konfiguracja wygląda następująco :

Dodam że sprawdzałem sterowniki po kilkanaście razy przereinstalowywałem gry i nadal to samo.Nie grzebałem w biosie jak i nic nie podkręcałem.

Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj sobie bios mobo,( masz tam 2 biosy na mojej gd 65 na dzień dobry okazało się że bios nr 1 jest uje.... popsuty. Po przełączeniu na drugi bios wszystko śmiga żadnych bs itp. I zero ścinek tylko grafa gorsza 580 Extreme od msi :)

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj sobie bios mobo,( masz tam 2 biosy na mojej gd 65 na dzień dobry okazało się że bios nr 1 jest uje.... popsuty. Po przełączeniu na drugi bios wszystko śmiga żadnych bs itp. I zero ścinek tylko grafa gorsza 580 Extreme od msi :)

 

Sorry trochę się nie orientuję na tej stronie nowy jestem :D podpowie ktoś jak przełączyć ten bios?

Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj bios do najnowszej wersji, mam ta samą płytę i procesor i u mnie to działa dobrze. Nigdy nie było problemów z bs czy czymś tam, a używałem chyba z 6 różnych biosów.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj   EVGAPrecisionX i ustawieniach zaznacz w osd żeby wyświetlało parametry pracy grafiki bezposrednio podczas gry , gdy fps zaczną spadać zaobserwuj czy takty karty także nie spadają.Dalej , pobierz i zaistaluj Intel® Extreme Tuning Utility i również miej ten program włączony w czasie gry  , będziesz mógł na wykresie zobaczyć jak pracuje procek pod obciążeniem , możesz sobie ustawić zakres czasowy , domyślnie jest na 5 min.

 

 

http://www.dobreprogramy.pl/EVGA-Precision-X,Program,Windows,34214.html

 

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=3483&DwnldID=23743&keyword=%22%22extreme+tuning+utility%22%22&lang=eng

 

 

Te temp to w stresie czy idle?Jakim programem to mierzyłeś? Chłodzenie na procku jakie jest, box? jeśli tak to w grę może wchodzić problem z temp na cpu.Sciągnij sobie to :

 

http://www.techpowerup.com/realtemp/

 

Nie trzeba tego instalować , wystarczy odpalić RealTemp.exe i zostawić żeby mierzył , zobaczysz temp max i min. podczas używania pc i będziemy wiedzieli na czym stoimy.A tak na marginesie ten procek to zapewne Intel i7-​4770K a nie Intel Core I7-4470K hmmm? ;) .

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Wygląda jakby karta przechodziła w tryb oszczędzania energii - sprawdź w menu "opcje zasilania" (win7) czy nie masz czasem włączonej opcji "Oszczędzanie energii".

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...