Skocz do zawartości

PC do Gier -2,5k, trochę wątpliwości co do OC..


Recommended Posts

Cześć, przejdę od razu do rzeczy

 

  • Zastosowanie komputera: GRY (obecnie WOT, Diablo 3, później wiedźmin 3)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500 ZŁ (może być ciut więcej jeśli zyska się na wydajności)
  • Których części potrzebujesz?: Karta graficzna , płyta główna , ram , zasilacz , obudowa , procesor , dysk twardy
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? ; być może kiedyś tak, nie wykluczam. Podpowiedzcie proszę Wasze zdanie na ten temat.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Lg M2262DP, FULL HD
  • Specjalne wymagania: ma hulać :) Chyba wole zielonych niż czerwonych ale nie upieram się.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? : ----
  • Własna propozycja zestawu: -------------
  • Inne:  najwydajniej jak się da w tym budżecie lub ciut wyżej. W przyszłości (czyli do końca roku) planuję dokupić SSD. Jeśli byście mnie przekonali do podręcania to również w tym czasie dokupiłbym chłodzenie na procka. Teraz wolałbym na BOXowym. Jestem za tym, żeby móc sprzęt rozbudowywać także może warto pomyśleć nad nowymi mobo obsługującymi broadwell? Chętnie posłucham Waszych opinii, ślędzę forum praktycznie codziennie i widzę, że macie wiedzę.. :)
Edytowane przez kris990
Link to post
Share on other sites

planowałem wziać sprzęt na raty ale być może uda się tak, że kartę wezmę za kasiorę.

Poprosiłbym o opcję z używką i bez :)

 

Edit:

A którą konkretnie proponujesz z używek R9 280x ? Bo widzę na portalu aukcyjnym, że jest ich bardzo wiele.

Edytowane przez kris990
Link to post
Share on other sites

 

 

A którą konkretnie proponujesz z używek R9 280x ? Bo widzę na portalu aukcyjnym, że jest ich bardzo wiele.

Nie chciałbym robić żadnej reklamy, ale skoro trzeba, to podam dokładne aukcje.

http://allegro.pl/radeon-r9-280x-oc-msi-3g-gwarancja-36-msc-czysta-i4259377847.html

30 miesięcy gwarancji, nie wygląda na kartę z "koparki".

 

Biorąc używaną kartę, możesz dostać zdecydowanie lepszy zestaw pod względem jakości i kultury pracy. Z nową trzeba by było ciąć na reszcie. Moim zdaniem, nie ma sensu kupować płyty na H97/Z97.


Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

+karta z linku wyżej
 
Dostajesz mocny, 4-rdzeniowy CPU z zablokowanym mnożnikiem (brak możliwości OC). Płyta w formacie ATX z chłodzoną sekcją zasilania i dual UEFI. Przewiewna obudowa z 4 wentylatorami i oknem z plexi. Ram pracujący na zalecanym napięciu 1,5V i zasilacz z hybrydowym okablowaniem. Razem z kartą wyjdzie ~2500 zł.
 
Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki szembor. A mógłbyś powiedzieć coś o OC, czy w przyszłości miałoby to sens dla wydajności ? Czy wzrost jest bardzo zauważalny? Bo tak jak napisałem w temacie mam co do tego wątpliwości. Pewnie masz jakieś doświadczenie pod tym względem :)

Link to post
Share on other sites

OC na ogół zwiększa wydajność i pozwala na utrzymanie sprzętu dłużej "przy życiu". Według mnie (to tylko moja opinia), nie ma sensu pchać się w 4670k w tym budżecie. Wtedy musiałbyś zejść z karty do R9 270. 4460+R9 280x > 4670k+ R9 270.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko z drugiej strony łatwiej będzie zmienić samą gpu niż  mobo i cpu.

z tego co widzę to za około 2700 miałbym procesor z możliwością OC i tą kartę r9 280x.

Czy wtedy trzebaby zmieniać coś w pozostałych podzespołach ? Na pewno pod OC musiałbym wiatrak dokupić ale to trochę później jak pisałem w 1 poście.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy wtedy trzebaby zmieniać coś w pozostałych podzespołach ?

Przydałaby się lepsza płyta. Bardzo rozsądnym płytą jest:

Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Ma 8-fazową sekcję zasilania, 4 sloty na ram, dual UEFI.

Ewentualnie budżetowe rozwiązanie:

Fatal1ty B85 Killer /intel B85, LGA1150/

6-fazowa sekcja, tylko 1 kość UEFI

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
a jeszcze pytanie co do obudowy.. wejdzie mi tam ta karta co podałeś bez problemu? ewentualnie jakie wymiary max dla karty?

Z3  nie ma górnego koszyka na dyski, więc miejsca jest bardzo dużo, około 360 mm. 

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/03/Zalman-Z3-Plus-Wm%C4%99trze-obudowy.jpg

Edytowane przez szembor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to rewelka :)

To wydaje mi się, że jestem zdecydowany.

 

Ma ktoś coś do dodania czy szembor wyczerpał temat ? :)


Edit:

przespałem się ze sprawą późniejszego dołożenia wiatraka. Raczej nie będę czekał na później a zrobię to od razu.

Pomożecie wybrać najrozsądniejszy ?

Edytowane przez kris990
Link to post
Share on other sites

dobra mam taki zestaw złożony http://www.morele.net/inventory/info/udwiFj/ + karta najprawdopodobniej ta http://allegro.pl/radeon-r9-280x-oc-msi-3g-gwarancja-36-msc-czysta-i4259377847.html

 

Wyjdzie coś koło 2800 ale trudno, biorę na raty także te 10-15zł więcej w miesiącu mnie nie zbawi.

 

Czy zgadzacie się z tym, że w tej cenie to będzie najlepszy wybór na teraz? Jeśli tak to zamawiam :)


No i mam jeszcze pytanie..czy ta plyta umozliwi mi odtwarzanie grafy intel 4600 z procka? Chodzi o to, ze zanim dojdzie grafa z portlalu aukcyjnego to sprzet juz pewnie bede mial i chcialbym zlozyc bo nie wytrzymam:p Edytowane przez kris990
Link to post
Share on other sites

 

 

No i mam jeszcze pytanie..czy ta plyta umozliwi mi odtwarzanie grafy intel 4600 z procka?

Tak.

 

Zestaw OK, ale zmień chłodzenie na chociaż takie: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/ . Do Haswella + OC ta Fera to może być za mało.

Link to post
Share on other sites

właśnie o tym też myślałem ale budżet już i tak przekroczyłem o te 300 zł także ciężko. Może z czasem dokupię lepszy jak zauważę, że ten za słaby i temp za wysokie. Tak BTW jaką temp powinienem mieć max w stresie przy grach? Chodzi mi o punkt odniesienia. 70 C? Jeśli będzie przekraczał te temp to albo będę musiał obniżyć taktowanie albo kupić ten mocniejszy..

 

Edit:

znalazłem taką opinię :

 

"Zakupiłem i5 4670K z box'owym chłodzeniem - temperatury w spoczynku wynosiły około 42 stopni C, w obciążeniu grami około 70 stopni C a testu OCCT nie przeszedł wcale po około 1 minucie test został przerwany bo procesor osiągnął 90 stopni C. Po przeglądnięciu internetu w poszukiwaniu lepszego chłodzenia - zdecydowałem się na Fera 2 ze względu na pozytywne oceny jak również wielkość (miałem obawy, że większe chłodzenia nie zmieszczą się w obudowie), dodatkowo dokupiłem 2 wentylatory Zephyr 120 PWM i paste Zalman STG2. Po zamontowaniu temperatury wynoszą : - w spoczynku - około 30 stopni C, - w grach - około 52 stopnie C, - w OCCT - około 70-72 C. Różnica jest kolosalna - dodatkowo wszystko chodzi nadal cicho ponieważ wentylatory Zephyr 120 PWM kręcą się w granicach 700 - 800 obrotów. Produkt jak najbardziej spełnił moje oczekiwania"

Edytowane przez kris990
Link to post
Share on other sites

Na upartego zwiększając koszt zestawu o ... 7zł da sie tu włożyć Macho 120, ale kosztem:

- 1 kości UEFI w płycie

- obudowy bez okna i z 3 wentylatorami zamiast 4

http://www.morele.net/inventory/info/wKb1g8/ - 2100zł

Na płycie B85 od ASRocka OC procesora jest jak najbardziej możliwe:

http://www.eteknix.com/asrock-fatal1ty-b85-lga-1150-killer-motherboard-review/14/

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/jaka_plyta_glowna_lga_1150_do_core_i3_i_pentium_test_intel_b85?page=0,31

Link to post
Share on other sites

zgadza się :)

zdam relację po złożeniu, może pstryknę parę fotek jak szło składanie i jak wyniki w OC.

 

a powiedz mi proszę jeszcze BlueMike czy ta karta, którą podawałem, chodzi konkretnie o model będzie ok? Czy są może jakieś inne bardziej polecane? Widziałem, że są jakieś Matrix itp..

 

Ewentualnie co z zielonych z podobną wydajnością dostanę ?

Edytowane przez kris990
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...