Skocz do zawartości

Wymiana GTX 460 768MB na GTX 660 lub 760


Recommended Posts

Witam.

Noszę się z zamiarem zmiany karty graficznej. W związku z tym proszę o podpowiedź, czy wybrać GeForce GTX 660 czy 760, i który konkretnie model. Chciałbym skorzystać z okazji, że akurat w promocji do tych kart jest dodawana gra Watch Dogs.

Komputer wykorzystuję do amatorskiego montażu filmów i do gier, a także do oglądania filmów i pracy biurowej.

 

Opis posiadanego zestawu:

procesor: AMD Phenom II X6 1055T AM3

płyta główna: GA-890FXA-UD5

pamięć RAM: DDR3 GoodRAM 8GB (2x4GB) 1333

dysk twardy: HDD WD 1TB SATA 64MB cache

karta grafiki: Gigabyte GTX460 768MB DDR5

zasilacz: ATX Corsair VX 550W Black Box

obudowa: Gladius GB-600 Black

cooler: Cooler Master Hyper TX3

monitor 1: BenQ V2420 (1920x1080)

monitor 2: LG L222W (1680x1050)

system operacyjny: Windows 7 Pro PL

 

Podstawowe pytanie, to czy w ogóle odczuję różnicę po zmianie samej tylko karty graficznej. Nie chcę na razie inwestować w wymianę reszty sprzętu (jeszcze przynajmniej przez 3-5 lat), gdyż we większości przypadków w zupełności spełnia moje oczekiwania. Zbyt wolny okazuje się jedynie przy niektórych nowszych grach, jak Need for Speed Rivals (da się grać, ale czasem potrafi mocno "szarpać"). No i jeśli chodzi o nadchodzące Watch Dogs, to wydaje mi się, że jedynie właśnie karta graficzna nie spełnia minimalnych wymagań - myślę więc o tym jako o dobrej okazji do unowocześnienia sprzętu.

 

Zastanawiałem się nad Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX (http://www.agito.pl/podzespoly-pc/karty-graficzne/nvidia-gtx-760/84,248-652637.html). Jest też model 4GB, ale to już sporo droższy. Przy tej karcie nie wiem, czy mój zasilacz ma odpowiednie złącza (chyba wymaga 8 i 6 pin, a mój stary 460 wymagał 6 i 6 pin) i wystarczającą moc.

Z wersji 660 rozważałem MSI Geforce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-watch-dogs-i4238067181.html) lub PALIT GTX660 2GB GDDR5 192b HDMI DP (http://allegro.pl/palit-gtx660-2gb-gddr5-192b-hdmi-dp-gry-fa-gw26-i4226097007.html).

Ale jestem otwarty na sugestie ;)

 

Przede wszystkim chodzi mi o to, żeby dało się komfortowo pograć (najlepiej w 1920x1080, przy jakichś średnich, nie minimalnych detalach) w Need for Speed Rivals, a także w nadchodzące Watch Dogs i Wiedźmin 3. Najlepiej bez zmiany reszty sprzętu (zasilacz to wytrzyma?).

No i przede wszystkim dobór odpowiedniej karty - nie chciałbym dopłacać 250zł za wersję 760, jeśli nie odczuję różnicy w porównaniu do 660. Z drugiej strony, jeśli wydajność będzie faktycznie lepsza, to jestem gotów na większy wydatek (wolę wydać raz więcej niż zmieniać sprzęt co rok czy dwa). Jeśli natomiast się okaże, że w ogóle przy tym sprzęcie nie ma sensu zmieniać karty, to po prostu poczekam z nowymi grami do wymiany całości sprzętu ;)

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez Jinbe
Link to post
Share on other sites

 

 

Podstawowe pytanie, to czy w ogóle odczuję różnicę po zmianie samej tylko karty graficznej.

 

Tak.

 

Osobiście sugerowałbym używkę 7970 z długą gwarancją. Stosunek cena/wydajność nie do pobicia.

 

http://allegro.pl/sapphire-vapor-x-radeon-hd-7970-3gb-gwarancja-i4232941339.html

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7970-oc-3gb-ddr5-na-gwarancji-i4252149983.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak.

 

Osobiście sugerowałbym używkę 7970 z długą gwarancją. Stosunek cena/wydajność nie do pobicia.

 

http://allegro.pl/sapphire-vapor-x-radeon-hd-7970-3gb-gwarancja-i4232941339.html

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7970-oc-3gb-ddr5-na-gwarancji-i4252149983.html

Raczej wolałbym się trzymać kart NVidia (ze względu na sentyment i dobór gier - większość jest optymalizowana pod technologie NVidii). No i jakoś wolę nówkę z pełną gwarancją, niż kartę po 1,5 roku wydobywania bitcoinów ;) Ale jeszcze to przemyślę. Przy czym jak te Radeony się sprawdzają w mojej konfiguracji? Procesor nie będzie dla nich za wolny? I co z zasilaczem? Bo z tego, co widzę, to pobór prądu mają sporo większy niż GTX 770.

 

Jeszcze bym miał dodatkowe pytanie odnośnie tej karty GTX 770 co zlinkowałem na początku. Jest dosyć spora, ale wydaje mi się, że się zmieści do obudowy - trudno powiedzieć. Ma ktoś informację, czy na pewno się zmieści? I czy nie będzie wtedy problemu z chłodzeniem? No i przede wszystkim, czy w ogóle będzie działać z tym zasilaczem. Bo jeśli nie, to zostanie mi patrzeć na GTX 660 albo te Radeony.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma 492W na linii 12V, poradzi więc sobie nawet i z 780Ti. Obudowa mieści GPU do 285mm.

 

 

 

No i jakoś wolę nówkę z pełną gwarancją, niż kartę po 1,5 roku wydobywania bitcoinów

 

Jeśli karta jest na gwarancji to nie ma ABSOLUTNIE żadnego znaczenia, czy leżała w szafie, czy była w koparce. Padnie ? Dostaniesz nową. Ceny Radków są obecnie szalenie atrakcyjne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma 492W na linii 12V, poradzi więc sobie nawet i z 780Ti. Obudowa mieści GPU do 285mm.

 

Jeśli karta jest na gwarancji to nie ma ABSOLUTNIE żadnego znaczenia, czy leżała w szafie, czy była w koparce. Padnie ? Dostaniesz nową. Ceny Radków są obecnie szalenie atrakcyjne. 

 

A złącza ten zasilacz ma wszystkie takie, jak trzeba do tej karty? Czyli 8 i 6 pinów (o ile nic nie pomyliłem czytając materiały o niej)?

 

Co do gwarancji, to z jednej strony masz rację, ale różnica w cenie między Radeonem a GTX 760 to jakieś 150zł, a różnica w gwarancji to 1,5 roku. Jeśli Radek padnie za dwa lata, to będę musiał kupować nową kartę z podobnej półki (bo już się przyzwyczaję), a GF'a mam na 3 lata przynajmniej.

 

I ciągle jeszcze podstawowe pytanie - czy tak mocna karta nie będzie za bardzo hamowana przez procesor?

Link to post
Share on other sites

Twój zasilacz ma złącza 6 + 6+2. 

 

7970/280X to jednak oczko wyżej niż 760-tka i konkurencją dla tych kart są GTX'y 770/680.

 

 

 

Jeśli Radek padnie za dwa lata,

 

Zdarzają się używki mające ponad 2,5 roku gwary.

 

CPU z pewnością należałoby podkręcić, ale nie jest to zła jednostka, w grach porównywalna z nowymi FX'ami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twój zasilacz ma złącza 6 + 6+2. 

 

7970/280X to jednak oczko wyżej niż 760-tka i konkurencją dla tych kart są GTX'y 770/680.

 

Zdarzają się używki mające ponad 2,5 roku gwary.

 

CPU z pewnością należałoby podkręcić, ale nie jest to zła jednostka, w grach porównywalna z nowymi FX'ami.

 

Kusisz :) Jeszcze się zastanowię. Ale dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi - sporo mi rozjaśniły. Gdyby jeszcze ktoś miał jakieś inne sugestie, to zapraszam. Myślę, że do końca tygodnia wymienię tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz się trzymać NV to szukaj prędzej 660Ti/670. Te karty chodzą w cenach podobnych do 760, a są wydajniejsze. 

 

Tu najwyższe wyniki uzyskane przez naszych użytkowników na kartach (brane pod uwagę najwyższe graphics score):
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...