Skocz do zawartości

Cooler Master G550M vs Corsair CX600M


Recommended Posts

  1. Budżet:

Procesor:

Karta Graficzna:

Czy podkręcasz (CPU i GPU):

Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire):

Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp):

Własna propozycja:

Link to post
Share on other sites

  1. Budżet: 260-270
  2. Procesor: i5 4670k
  3. Karta Graficzna: GTX 780
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Tak
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): Cisza
  7. Własna propozycja: CM G550M lub Corsair CX600M

bzdury i komercha się szerzą  

Tzn?

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

W tej cenie najlepszy będzie CM G550M - DC-DC, cicha praca (czego nie można raczej powiedzieć o CX600M i pół-modularne okablowanie.

No i tyle w temacie. ;) Tak tylko na marginesie jeszcze. Rozumiem, że do podkręconego cpu i gpu + duzo wiatraków, ssd i hdd da radę bez problemu? :)

Link to post
Share on other sites

Jasne że da radę, jeszcze zostanie Ci sporo Watów :D

 

Co do tego, że "XFX 550W odpada bo jest ponoć głośnawy" to większej bajki póki co w dziale zasilaczy nie słyszałem :D 

 

No może poza tym:

 Zgodnie z aktualnymi trendami zasilacze Deus posiadają jedną, bardzo mocną, linię 12V oraz wysoką sprawność, która przekłada się na oficjalny certyfikat 80PLUS®Bronze.   :wariat:

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Jasne że da radę, jeszcze zostanie Ci sporo Watów :D

 

Co do tego, że "XFX 550W odpada bo jest ponoć głośnawy" to większej bajki póki co w dziale zasilaczy nie słyszałem :D 

 

No może poza tym:

 Zgodnie z aktualnymi trendami zasilacze Deus posiadają jedną, bardzo mocną, linię 12V oraz wysoką sprawność, która przekłada się na oficjalny certyfikat 80PLUS®Bronze.   :wariat:

Bardzo dużo ludzi mówi, że ten XFX pod obciążeniem jest głośny. Ja mam pc na biurku więc chce ciszę ;) Ale skoro CM G550M jest tak czt siak lepszy pod każdym względem od tego XFX'a to nie ma co się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

A nawiązując do tematu Mrozinha to

- wątpliwej jakości kondensatory CapXon

Jak mam to rozumieć? :)

 

PS. A gdybym miał już dopłacać na zasilacz (NA LATA)? Czyli taki który miałbym przez X lat i na nim modernizował bym pc. To np. taki XFX XTR 650W. Warto rozważyć takie posunięcie? Czy lepiej brać zasilacz pod ten konfig a przy ew modernizacji zmieniać? No i wtedy tylko czy 650W czy 550W (Oba XTR). W sli itp bawił się nie będę.

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Jak masz to rozumieć? Mrozu sieje panike, na kondensatory nie zwraca się uwagi przy wyborze zasilacza. Praktycznie wszystkie są podobne. Jak kupisz teraz dobry zasilacz 550W to i za te X lat może działać z nowym sprzętem, jeśli nie będzie musiał on pobierać większej mocy niż moc zasilacza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to już faktycznie lepszy zasilacz. Modularny i z Goldem. Jak chcesz coś innego jeszcze mieć do wyboru to napisz do @Mrozinho bo on jest bardziej obcykany z nowinkami w dziale zasilaczy, ja po prostu nie mam czasu sprawdzać co nowego jaka firma wypuszcza :D

Link to post
Share on other sites

Jako jedyny nie ma wad w zestawieniu mroza (nie licząc droższych)

 

Do 350 zł lepszego zasilacza jak ten XTR nie znajdziesz.

 

No ale to już jest inna półka niż ten G550M? I czy taki już starczy na te 5 lat? Jak tak to jeszcze jaką wersję brać? 550 czy 650?

Link to post
Share on other sites

No ok. Tylko, że np taki R9 290X w sprzęcie po oc pobiera ok 520W. Nie będzie to za mały zasilacz zważywszy na to, że w przyszłości przewiduję modernizacje a karty mogą być wtedy jeszcze bardziej prądożerne? Chce rozwiać wszelkie wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak masz to rozumieć? Mrozu sieje panike, na kondensatory nie zwraca się uwagi przy wyborze zasilacza.

 

dobrze chłop pisze no zwraca się ale nie takiej mierze tak większość w takich zasilaczach to ,to samo taka sama temp wytrzymują i o takiej samej pojemnosći są. 

Link to post
Share on other sites

Większa prądożerność jest dosyć wątpliwa. Z generacji na generację pod tym względem jest coraz lepiej.

No to ok. Postawię na XTR 550W a nie 650W i inne. Trochę się boję ale cóż. Kupie teraz i będę miał spokój na dłuuugie lata (byle nie wyjechali z kartą która żre 500W sama :D).

Link to post
Share on other sites

Karty graficzne Maxwel które NVIDIA wprowadza są dużo bardziej energooszczędne niż poprzednie ;) AMD zapowiada to samo a Intel z generacji na generacje ma procki który ciągną nieznacznie mniej prądu + zapowiedź 14nm(?) procków.

To takiego zestawu 550w wystarczy ;)

Link to post
Share on other sites

No to postanowiłem i kupiłem XFX XTR 550W. Póki co jestem zachwycony jego ciszą. Nawet na włączonym wentylatorze jak i przy obciążeniu niesłyszalny. Do tego DC/DC, kondensatory Rubycon i Nippon Chemi-Con, w pełni modularny. Jedyny minus to trochę twarde kable :( (ale to już takie szukanie na siłę) Mimo wszystko zasilacz wart swej ceny. Miejmy nadzieje, że następne generacje kart graficznych nie będą jadły tyle prundu co taki Radosław 290x, wtedy ten zasilacz będzie dumnie dostarczał energie moim komponentom przez długaśne latka. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...