Skocz do zawartości

nowsza karta do athlon 64x2 - czy jest sens ?


Recommended Posts

Po pierwsze witam wszystkich :)

 

Proszę o poradę.

Syn ma zestaw Asrock dual-sata 2, athlon 64x2 4200, 2,5 gb ram/dual, Asus 9600GSO,zasilacz 400W Huntkey.

Sam składałem wiele lat temu.

 

Czy jest sens zmiany karty graficznej?  Procka wiem, że się już nie opłaca.

Musiałby iść do wymiany cały zestaw.

Myślałem nad zmianą karty aby trochę upłynnić granie (głównie maincraft).

Zmienić na 8800GT a może coś nowszego (mniej prądożernego) ?

 

Wszelkie porady mile widziane.

Edytowane przez testus1973
Link to post
Share on other sites

Miałem zestaw athlon 64x2 6000+ i 9800gt. Ta karta w większości gier była ograniczana przez procesor. Więc nic lepszego niż 8800 czy 9800 gt nie ma sensu wsadzać. Uważaj tylko na wersje z chłodzeniem od zalmana, są bardzo wydajne ale nie posiadają regulacji obrotów wentylatora i chodzi cały czas na 100%.

Link to post
Share on other sites

hej, napisz jaka masz plyte glowna, moze da rade tam athlona x4 wlozyc, wtedy moglbys spokojnie np 7750 zakupic i powinno byc zdecydowanie lepiej

Przecież napisałem, Asrock DualSata-2 na 939. Niestety z procków nic mocniejszego nie wejdzie :(

Miałem zestaw athlon 64x2 6000+ i 9800gt. Ta karta w większości gier była ograniczana przez procesor. Więc nic lepszego niż 8800 czy 9800 gt nie ma sensu wsadzać. Uważaj tylko na wersje z chłodzeniem od zalmana, są bardzo wydajne ale nie posiadają regulacji obrotów wentylatora i chodzi cały czas na 100%.

 

Dzięki za ostrzeżenie. Pytanie tylko czy 8800GT będzie jakoś zauważalnie szybsze od 9600GSO?

Bo jak nie to chyba czas na całkiem nową platformę

Link to post
Share on other sites

 

 

9800gt będzie zauważalnie szybsza niż 9600GSO
 trochę szybsza niby będzie ale czy na tyle żeby ją zmieniać to nie wiem czy się opłaci.

 

Najlepiej zmienić całą podstawkę na jakiegoś i3 przy małym budżecie lub i5 jak chcesz zaszaleć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepiej zmienić całą podstawkę na jakiegoś i3 przy małym budżecie lub i5 jak chcesz zaszaleć.

 

Nic dodać, nic ująć. Inwestowanie w takiego "dziadka" to strata kasy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...