Skocz do zawartości

GTX 560 - restart przy próbie obciążenia


Recommended Posts

Witajcie,

 

ostatnio wpadł w moje łapki GTX 560 DCU. PC z nią bez problemu odpala, żadnych artefaktów, temperatura w idle bardzo niska (~30*C). Przy próbie obciążenia - włączenie jakiejkolwiek gry czy uruchomienie Furmarka kończy się tak samo - restartem PC. Przez ułamek sekundy widoczny jest obraz gry/odpalonego Furmarka, potem ciemność i reset.

 

Jak myślicie, co może być uwalone?

Link to post
Share on other sites

Ona działała 2 lata bez zarzutu. Nigdy nie kręcona, nikt przy niej nie grzebał. Tyle tylko, że kumpel ma w kompie Iboxa 500W  :sciana:

Myślałem, że to jego wina, ale u mnie jest tak samo. Później spróbuję obniżyć taktowania i sprawdzimy czy to coś da.


Mocno zrzuciłem taktowania - 600/1550 - stockowe to 810/2000 i przez jakiś czas działało, ale i tak po 20 min gry nastąpił reset.

Próbowałem podbijać napięcie i różnych kombinacji taktowań. Ogólnie jest lipa, nie wiem co się z tym dzieje.

Link to post
Share on other sites

XD Arek a jak Ci auto nie chce odpalić to je od razu będziesz chciał rozkładać na części? 

 

@Eklerek a udaje Ci się zanotować jakiekolwiek temperatury karty w Furmarku? I odpalasz ją na swoim sprzęcie z sygnatury?

Link to post
Share on other sites

 

 

XD Arek a jak Ci auto nie chce odpalić to je od razu będziesz chciał rozkładać na części?
To może zaproponuj coś sensownego.

 

 

ps. Nie mam auta mam Rometa Ogara 205 i jak coś nie halo to czasem jest rozebrany na części, ale to raczej mało awaryjna maszyna jest.

Link to post
Share on other sites

Raczej rozbieranie motocykla nijak ma się do rozkładania na części samochodu ale niech Ci będzie.

 

 

Ja bym proponował (jeśli jest możliwość) sprawdzić GPU na trzeciej jednostce, bo jest to dość niecodzienny problem. W ostateczności wziąłbym się za zmianę BIOSu, ale na pewno nie za ładowanie karty do piekarnika. Wygrzewanie to i może miało sens w kartach pokroju NV 9800, gdzie piekarnik przywracał kartę do życia na 2-3 miesiące, ale nie w GTX 560, który jest już całkiem inną kartą i tutaj wygrzewanie może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. 

Link to post
Share on other sites

Co ty nie powiesz...

 

Pytam czy miał na myśli jakąś konkretną edycję BIOSu. Nowszy BIOS(jeśli jest) i tak nic nie zmieni.

Problem wystąpił z dnia na dzień po blisko dwóch latach bezproblemowego użytkowania.

Link to post
Share on other sites

I tak jak pisałem - po zrzuceniu taktowań Furmark normalnie odpalił i katował kartę przez 5 min. Włączyłem CS:GO, zagrałem jeden mecz i jednak znowu reset.

Ustawianie jeszcze mniejszych taktowań uznałem za mijające się z celem - przecież karta musi mieć jakąś wydajność...

Link to post
Share on other sites

Co ty nie powiesz...

 

Pytam czy miał na myśli jakąś konkretną edycję BIOSu. Nowszy BIOS(jeśli jest) i tak nic nie zmieni.

Problem wystąpił z dnia na dzień po blisko dwóch latach bezproblemowego użytkowania.

Nowszy bios nic nie da?

Zajrzyj tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/129521-jak-udowodni%C4%87-win%C4%99-karty/

I zobacz co pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...