Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tworze Excela, którego zadaniem jest pobieranie najświeższych cen dla tych produktów, niestety w sklepach komputronik.pl, agito.pl, techplanet.pl nie da się ładnie ceny pobrać tak jak to się udaje na morele.net lub esc.pl. Macię może pomysł na jakieś inne sklepy?

 

edit: x-kom.pl strasznie dzisiaj muli...

 

Jeśli ktoś chce to mogę podesłać na maila.(chyba że można wstawić plik na forum)

Link to post
Share on other sites

Niestety strona ani na poziomie produktu ani koszyka nie jest zbudowana tak by Excel zaimportował dane.


Ok, tak sobie siedzę czytam i czytam i nasuwają mi się pytania:

1. Czy dołożenie drugiej takiej karty za rok lub dwa i zrobienie z tego CF to dobry pomysł?

2. Może lepiej teraz zacząć od słabszych kart i kupić dwie i od początku w SLI lub CF?

3. Czy ogarnięcie SLI/CF jest problematyczne?

Edytowane przez yazwa
Link to post
Share on other sites

1. Po takim czasie wyjdą pewnie ze 2 generacje nowych GPU, sytuacja może się znacznie różnić od obecnej i pojedyncza karta może się okazać lepszym rozwiązaniem.

 

2. Takie SLI ze słabszych np. GTX760 jest mało opłacalne dziś.

 

Mam wrażenie, że na siłę brniesz w multi GPU. Na Twoim miejscu trzymałbym się aktualnej konfiguracji i wymieniał GPU w przyszłości, ewentualnie CPU jeśli Broadwell da jakiś niespodziewany skok w wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wracam do was z nowym zapytaniem. Komputera nie zamówiłem jeszcze bo czekam na Devil's Canyon aż będzie dostępne u nas.

 

Postanowiłem wprowadzić kilka zmian.

Możliwości finansowe oscylują około 6k

 

  1. Czy wyżej wymienione obudowy są dobrym wyborem, czy polecilibyście jakieś inne w formacie Full Tower do 500. Rozumiem że w tego typu obudowach jest lepszy przepływ powietrza co wpłynie na troszkę mniejszą temperaturę
  2. Cooler jak to sensownie rozwiązać brać DR3 czy coś mocniejszego?
  3. W obudowie są miejsca na dodatkowe wentylatory, jak duży wpływ na temperatury ma zakup pozostałych sztuk, tu myślałem nad Enermax T.B.Silence PWM Fan UCTB14P tylko czy może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie steruje się prędkością? Ewentualnie coś innego doradzić.

To chyba wszystko co mnie nurtuje.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy wyżej wymienione obudowy są dobrym wyborem, czy polecilibyście jakieś inne w formacie Full Tower do 500. Rozumiem że w tego typu obudowach jest lepszy przepływ powietrza co wpłynie na troszkę mniejszą temperaturę

Świetny wybór. Define XL jest wyciszana, a Arc bardziej przewiewna

 

 

Cooler jak to sensownie rozwiązać brać DR3 czy coś mocniejszego?

D3 jest OK, tym bardziej, że DC są chłodniejsze od Haswelli.

Link to post
Share on other sites

  1. Co do chłodzenia to znajomy może będzie się przesiadał ze swojego Cryorig na wodne to wtedy dostanę miesięczną sztukę za 250, jeśli tego nie  zrobi zanim będę zamawiać to biorę D3.

Czy jest sens instalować 4 wentylatory dodatkowe na dzień dobry?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

DC są już w sprzedaży więc czas zamawiać jedyne co mi się pozmieniało względem ostatniego zestawu to GPU 

 

nie wiem czy brać Sapphire trix r9 290 (1500) lub gigabyte windforce r9 290x  (1600) lub  gigabyte windforce r9 290x oc (1700)
?

 

A co do obudowy to tylko pytanie na szybko czy wybranie Define XL bardzo wpłynie na temperatury w środku?

Ponawiam Pytanie co do dodatkowych wentylatorów?

Edytowane przez yazwa
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem czy brać Sapphire trix r9 290 (1500) lub gigabyte windforce r9 290x  (1600) lub  gigabyte windforce r9 290x oc (1700)

 

Zostań przy normalnym R9 290. Wersje z X są głośniejsze i cieplejsze a oferują praktycznie taką samą wydajność. W szczególności jak bierzesz Define R4 / XL to  inwestuj w Sapphire Tri-X

 

 

 

Czy jest sens instalować 4 wentylatory dodatkowe na dzień dobry?

 

Spokojnie, najpierw sprawdzisz sobie temperatury na fabrycznych wentylatorach, jeżeli będzie ok to logiczne jest to, że dokładanie dodatkowych wentyli nie będzie miało sensu.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym mam wciąż dylemat, Define jest moim zdaniem ładniejszy ale ARC jest chłodniejszy ale skoro i tak buda będzie stałą pod biurkiem albo za monitorem to chyba bez wielkiego znaczenia jeśli chodzi o wygląd i chyba wybiorę ARC.


to jest ostateczny zestaw

Link to post
Share on other sites

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2014/04/23/fractal-design-arc-xl-review/3

 

Arc XL = Arc Midi R2

 

Temperatury są zbliżone. Dodatkowo, Sapphire Tri-X ma bardzo dobre chłodzenie a 4690K ma znacznie niższe temperatury niż poprzednik, oczywiście patrząc na pierwsze testy. Nie masz u siebie w zestawie gorących podzespołów przez które miałbyś mieć problemy nawet w Define R4. Dodatkowo ponad 100 zł zostanie Ci w kieszeni. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to generalnie jeśli różnica jest aż tak minimalna i tak jak mówisz nie będę miał małego piekarnika to wszystko jedno mi jaka obudowa będzie. A jeśli można zaoszczędzić 100zł to z chęcią to zrobię. Który byś model wybrał z midi tower od fractala?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...