Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem wszystkim,

 

Od dłuższego czasu mam pewien problem, mianowicie podczas grania, mniej więcej na środku ekranu widać takie jakby migotanie, ciężko to opisać, jeszcze trudniej pokazać wam, jednakże mam nadzieje że ktoś z was będzie w stanie zidentyfikować problem i pomóc mi go rozwiązać.

 

Na początku myślałem że to wina monitora, wymieniłem kabel, przejściówke d-sub>dvi, aż nawet sam monitor. Niestety brak efektów. No cóż i tak brałem pod uwagę wymianę karty graficznej na coś lepszego, więc też niedawno wymieniłem grafikę, myślałem że wtedy problem zniknie, jednakże nadal to samo. Problem występuje i z włączoną synchronizacją pionową i z wyłączoną.

 

Reinstalacja systemu też nic nie dała. 

Komputer regularnie czyszczony, zero kurzu.

Trochę specyfikacji : 

 

AMD Athlon II X4 635 Podkręcony do 3,2 Ghz ale chłodzenie SP Fortis

6,00 GB Dual-Channel DDR3 1333 Mhz

Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-MA74GMT-S2 (Socket M2)

AMD Radeon R9 270 Series

ASUS Xonar DG Audio Device

Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+

 

Monitor 

aoc i2369vm

Edytowane przez Nero1993
Link to post
Share on other sites

Na ten problem z zmniejszonym obrazem po hdmi

CCC -> Moje płaskie panele cyfrowe -> Opcje skalowania -> przesuwasz suwak na 0% i zatwierdzasz.

Jeśli używasz w grach innych rozdzielczości niż natywna, musisz jeden raz zrobić to z tą rozdzielczością na pulpicie. Zmieniasz rozdzielczość, ustawiasz skalowanie, zatwierdzasz i możesz wrócić do natywnej.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakim cudem, ale przy podłączeniu pod hdmi migotanie ustało (przynajmniej narazie), dziwi mnie jednak fakt że wymieniłem kabel i przejściówke d-sub i problem był ten sam. No i wydaje mi się że obraz wyglada lepiej pod hdmi ale mogę się mylić :) 

 

W każdym bądź razie, kolego MasterBarti duży browar dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

No i wydaje mi się że obraz wyglada lepiej pod hdmi ale mogę się mylić :)

 

 

Wcale Ci się nie wydaje :P HDMI ma dużo lepszą ostrość obrazu oraz świetnie nasycone barwy. W dodatku niesamowicie dokładnie oddaje kolory.

 

W dodatku zawsze warto telewizor czy też monitor dostroić, bo tutaj właśnie wyróżniają się różnice między  D-Sub a HDMi. Wiele ludzi ma telewizory za kilka tysięcy a podpinają je do d-sub bo narzekają że na hdmi gorszy obraz. Owszem gorszy, dopóki nie dostroi się telewizora. Wtedy jest całkiem inna bajka.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

W panelu sterowania masz wszystko :P  Panel sterowania -> ekran i tam masz wszystko. Przede wszystkim zobacz jak dobrze skalibrować sobie kolor. Chyba, że na HDMI faktycznie teraz ładnie Ci wyświetla to nie ruszaj, bo może akurat masz w miare dobrze dopasowany monitor.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo, to HDMI przesyła obraz bit po bicie i nie koryguje barw.  Jeśli dajmy na to masz kolor #111111 to po przesłaniu przez HDMI na ekran Twojego monitora dalej masz #111111, natomiast jeśli kolor #111111 przesyłasz D-Sub to możesz otrzymać kolor #111111, ale niekoniecznie, ponieważ kabel D-Sub dokonuje konwersji i stąd się biorą przekłamania.

 

A co do tego toru analogowego to nie mam zielonego pojęcia co to jest więc nic na ten temat nie powiem :D

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...