Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa do ~ 300 zł.


Recommended Posts

To może jakaś alternatywa? Słucham każdego gatunku muzyki, ale najwięcej muzyki klubowej. Od razu mówię, że nie chcę bawić się w zmiany OPA. Chcę od razu podłączyć i ma działać to tyle  :P. Tak jak napisałem karta ma być pod wszystko, czyli: filmy, gry oraz muzyka z naciskiem właśnie na muzykę. Najwięcej słucham muzyki na słuchawkach, ale na głośnikach też mi bardzo zależy. Mikrofon też ma elegancko chodzić z tą kartą jaką mi zaproponujecie. 

Co tu dużo mówić karta ma być wszechstronna. 

Link to post
Share on other sites

Ale jeszcze jej nie posłuchałeś nawet :) "Co tu dużo mówić karta ma być wszechstronna". Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, możesz wziąć  tego Xonara U7 to jest taka karta do wszystkiego jak gra nie wiem ale będzie lepiej niż z integry raczej.

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na tym Prodigy Cube się nie zawiedziesz to na prawdę świetna jakość a kiedyś jeśli stwierdzisz że basu jest za mało zawsze możesz włożyć mu inny OPA, mimo wszystko w zestawie 5.1 basu ci nie zabraknie a w CAL-ach będzie szybki dynamiczny bas, szeroka, detaliczna scena z czystą górą powinna Cię już skusić na zakup :). Twoje Solo 7C zagrają z nim świetnie.

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja dalej bym obstawiał Prodigy Cube i przy nim został pamiętaj jako jeden z niewielu daje możliwość zmiany wzmacniacza operacyjnego aby dostosować brzmienie pod swoje upodobania dowolnie a w dodatku o czym wspominałem pracuje na świetnym przetworniku Wolfsona który daje doskonałą jakość dźwięku, nagrywa też bardzo dobrze czule i bez szumów :) dla mnie wybór byłby prosty do 300zł. Pozdrawiam, więcej pomysłów nie mam na tą chwilę, powodzenia w zakupie ;).

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja bym się tak nie ubóstwiał na tym Cube ,owszem dobry sprzęt ale to tylko malutka półeczka wyżej od Xonara DX .Gdyby faktycznie wymienić tego opa to już zmiany są trochę większe ale dalej szału w tym budżecie nie ma. I piszę to z własnego doświadczenia, bo już nie jednemu polecałem zmianę Xonara DX na Cube i nie każdy był w 100% zadowolony. Xonar U7 to dobrze urządzenie, jednak niech już pozostanie przy tym Cube, bo ma trochę większe możliwosci i żeby już nie mieszać autorowi w głowie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I ok ja go nie ubóstwiam tylko pieniądz do wydania jest taki a nie inny i karta ma być zewnętrzna więc znany i lubiany Xonar DX odpada, jeśli znasz jeszcze wiele innych zewnętrznych dobrych kart na usb do 300zł które spełnią wymogi autora z wrażliwym uchem to dlaczego by ich nie wymieniać po to jest ten temat i autor zaznaczał że czeka na wszelkie propozycje więc śmiało :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co powiecie o: Sound Blaster X-Fi HD? 

 

Tak, tak czekam na dalsze propozycje, mam czas do Poniedziałku bo w Weekend i tak nic nie zamówię. Chcę być 100% pewny zakupu, żebym później nie żałował   ;).

Edytowane przez ImageX7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Sound Blaster X-Fi HD?

 

Takim?

1052588_595050777207040_1508214842_o.jpg

 

@Up

 

Pierw dowiedz się co siedzi w środku sprzętu, potem go posłuchaj i na koniec wyrażaj opinie nie powielając dyrdymałów.

 

Opis tego co siedzi w środku:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2596915.html

 

Jak to gra? Moja bardzo dobrze. Nic nie dusi wyjścia bo wyciąłem przełącznik. Pozostało mi jeszcze tylko wlutować gniazdo na OPA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko, że ja nie chcę nic grzebać w tej skrzynce. Chcę mieć wszystko gotowe, od razu do podłączenia. ;)

Mam taki dylemat, że ho ho... Mam nadzieję, że do Poniedziałku coś wymyślicie sensownego   :P.

Napisałem wcześniej czego oczekuję od karty dźwiękowej i myślę, że pomożecie mi wybrać najlepszą kartę która zaspokoi moje oczekiwania. 

Edytowane przez ImageX7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tylko, że ja nie chcę nic grzebać w tej skrzynce. Chcę mieć wszystko gotowe, od razu do podłączenia

zabieg jest prosty, nie tracisz żadnej gwarancji, a zyskujesz lepsze brzmienie nawet dla niedoświadczonego użytkowania.Słuchawki CAL dzięki temu trochę zyskają.Na głośnikach będzie mało co odczuwalne. 

 

 

Mam taki dylemat, że ho ho... Mam nadzieję, że do Poniedziałku coś wymyślicie sensownego

masz 3 opcje;

X-FI USB HD

Xonar U7

oraz stereo AudioTrak Prodigy Cube

 

Za układami Creativa i Asusa może przemawiać panel sterowania oraz zawarte w nich programowe efekty (Dolby THX TrueStudio itp. )  Są zwolennicy jak i przeciwnicy takiego rozwiązania ja twierdze, że to daje ale i zabiera  ,czyniąc dźwięk sztuczny.Natomiast DAC wygeneruje ci bardziej efektowniejszą scenę  dzięki odpowiedniej stereofonii da odczucie rzeczywistej przestrzenności, która w tym DACu prezentuje bardzo solidnie. W dodatku  przemawia lepszy wzmak słuchawkowy ,wymiana opa da lepszy dźwięk od tych dwóch pozostałych.To nie ulega wątpliwości.

 

Gdyby miał osobiście zadecydować, który układ wybiorę również miałbym orzech do zgryzienia ale najprawdopodobniej do słuchawek Creative Aurvana Live wybrałbym Prodigy Cube. Na głośnikach większego znaczenia już nie będzie. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też słyszałem dobre opinie o tej karcie: FiiO E07K ANDES. Ale zdaję mi się, że to tylko pod słuchawki karta. Fakt najwięcej czasu słucham muzyki / oglądam filmy / gram na słuchawkach. Ale czasem głośników też używam. Chciałbym chociaż móc podłączyć te 2.0, o 5.1 już nie mówię, jakoś będę musiał to przeboleć.

 

A co myślicie o tej karcie: FiiO Olympus E10? 

Edytowane przez ImageX7
Link to post
Share on other sites

Ciężko z dostępnością teraz już będzie w sklepach tego FiiO do tego u Ciebie sprawdzi się jedynie jako wzmacniacz do słuchawek lub sygnał dla 2.0 średnia opcja, jeśli już rzeczywiście chcesz iść w stronę słuchawek i DAC pod nie to załóż sobie jeszcze temat na jakimś forum skierowany głownie w stronę audio, idź w kierunku samego wzmaka do słuchawek, tam ludzie, pasjonaci, nie raz nawet sami tworzą swoje setupy audio składając jedną rzecz z dwóch tańszych i ona potrafi przebić finalnie jeden droższy produkt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aż takim audiofilem to nie jestem żebym musiał radzić się ekspertów :P. Chcę iść w stronę wszystkiego, a nie tylko w stronę słuchawek, czyli FiiO odpada. 

Na ten moment wybieram: AudioTrak Prodigy Cube, chyba, że do jutra znajdziecie coś lepszego. Strasznie korcą mnie te dwie karty:

X-FI USB HD oraz Xonar U7 ale nie wiem jak będą grały słuchawki na tych kartach. Podłączyć zestaw 5.1 też fajna sprawa ;).

 

Teraz mam do was następne pytanie, znajdę coś lepszego od CAL! w cenie do 250 zł? ;)

Słuchawki mają być 98% pod muzykę, 1% pod filmy oraz 1% pod gry  :P.

Słucham każdego gatunku muzyki, lecz 70% to muzyka klubowa, a więc Bass to podstawa w tym gatunku muzyki (oczywiście nie przesadzając z tym Bass'em).

Edytowane przez ImageX7
Link to post
Share on other sites

AKG K618/619, bardzo fajne słuchawki (sam je posiadam i z czystym sumieniem polecam), dodatkowo są strasznie łatwe do napędzenia. Uprzedzam pytania o pękającym pałąku: AKG już poprawiło ten mankament, moje trzymają się rok i wyglądają jak nówki :)

Edytowane przez behemothxx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...