Skocz do zawartości

Borderlands 2 bardzo dziwny problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez piterrrxd,

Recommended Posts

Witam, mam BARDZO dziwny problem z Borderlands 2 lecz problem nie tkwi w samej grze. Jeżeli to nie ten dział to przepraszam i proszę mnie ukierunkować lecz nie widziałem gdzie to napisać.
Otóż tak. Podczas grania w Borderlands 2 prawdopodobnie zasilacz zaczyna dziwnie buczeć/piszczeć coś takiego. Problem jest odrazu po włączeniu MENU oraz w grze, lecz gdy gre zminimalizuję zasilacz przestaje piszczeć. We wszystkich grach jest ok tylko w tym Borderlandzie 2 coś nie gra. Dziwne jest to, że gdy minimalizuje jak ręką odjął komputer przestaje piszczeć. Czym moze byc to spowodowane ? Temperatury są takie jak zawsze- sprawdzane w HW monitorze. 

Spec kompa:

intel i5 4670k nie kręcony + stock chłodzenie
GTX 760 Gigabyte 2GB
GoodRam Play 8gb
WD Black 1TB
SilentiumPC Deus M1 550 W

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

To cewki od karty graficznej albo zasilacza. W obu przypadkach nic, czym powinieneś się przejmować. Dzieje się tak bo w menu jest po prostu za dużo fps (300-500?). Mam to samo w Borderlandsie i kilku innych grach właśnie w menu. Spróbuj zagrać w jakąś starszą grę z 2000-2003 to bez V-Sync rozboli cię głowa ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko, że w Borderlandsie dzieje się tak nawet gdy gram. Nie tylko w MENU
A obciążeniem raczej to nie jest spowodowane gdyż grałem w Crysisa 3 , Metro Last Light, Battlefield 3, i GTA IV z ICEnhancer mode i nic takiego się nie dzieje. A nie wydaje mi się zeby Borderlands obciązał bardziej komputer niż Crysis 3 np.

Edytowane przez xSKICZ
Link to post
Share on other sites

Karty od Gigabyte lubią piszczeć więc całkiem możliwe. Nic na to nie poradzisz, jeśli bardzo Ci to przeszkadza możesz próbować oddać na gwarę (wątpię żeby przyjęli), ale to w żadnym wypadku nie wpływa na żywotność karty. W Crysisa 3 na 100% nie grasz na maksymalnych ustawieniach, a w Borderlandsa zapewne tak. Spróbuj dać Physix na low, chociaż wiele to nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

 

 

A obciążeniem raczej to nie jest spowodowane gdyż grałem w Crysisa 3 , Metro Last Light, Battlefield 3, i GTA IV z ICEnhancer mode i nic takiego się nie dzieje.

 

czasem tak jest wybiórczo, choćby z powodu tego jak działa silnik danej gry i z jakiego zestawu składników API korzysta

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Spróbuj pokombinować z ustawieniami vsync (włączone/adaptacyjne w sterownikach) i frame limit (60fps/unlimited). Miałem kilka sztuk gpu i rzeczywiście w tych "piszczących" modelach nasilało się to w B2. Zmiana tych opcji niektórym pomagała, mimo że przy każdym ustawieniu było równe 60fps ;)

Edytowane przez piterrrxd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj pokombinować z ustawieniami vsync (włączone/adaptacyjne w sterownikach) i frame limit (60fps/unlimited). Miałem kilka sztuk gpu i rzeczywiście w tych "piszczących" modelach nasilało się to w B2. Zmiana tych opcji niektórym pomagała, mimo że przy każdym ustawieniu było równe 60fps ;)

No ale mi się wydaje ze to zasilacz tak piszczy nie karta graficzna.

 

 

Karty od Gigabyte lubią piszczeć więc całkiem możliwe. Nic na to nie poradzisz, jeśli bardzo Ci to przeszkadza możesz próbować oddać na gwarę (wątpię żeby przyjęli), ale to w żadnym wypadku nie wpływa na żywotność karty. W Crysisa 3 na 100% nie grasz na maksymalnych ustawieniach, a w Borderlandsa zapewne tak. Spróbuj dać Physix na low, chociaż wiele to nie pomoże.

No nie grałem na maksymalnych, ale i tak wydaje mi się ze komputer powinien dostać bardziej w kość podczas grania w Crysisa 3 niż w to Borderlands.

 

Dodam, że nigdy nic nie piszczało w moim komputerze. To jest jedyny taki przypadek. Jest to troche dziwne bo Borderlands nie należy do najbardziej wymagających gier.

Edytowane przez xSKICZ
Link to post
Share on other sites

To jest normalne. Moja była 680 od EVGA była cichutka w każdym nowym tytule (Max Payne 3, Sleeping Dogs, Crysis 2 i w pierdylionie innych). Jednak w Crysis 1 cewki piszczały okrutnie. Tak samo w menu jak i grze.

 

Poskacz sobie po zachodnich forach. Jeżeli jesteś pewny, że to cewki to tutaj reguły nie ma.

Link to post
Share on other sites

Czyli nawet jeżeli byłyby to te cewki to nic z tym się nie da zrobić aby to nie piszczało ?

A jeżeli nie ma rady na to, to nic się nie stanie z częściami ?

 

 

EDIT.
Wydaje mi się, że naprawiłem ten problem. Zmieniając ograniczenie FPS'ów w MENU opcji w grze. Miałem na unlimited a zroibłem ograniczenie do 60 fps'ów i przestaje piszczeć. Myślicie, że to było powodem ? I w takim raziem problemem była zbyt duża ilość FPS'ów ? Troche dziwne mi się to wydaje. Mozecie mi wytłumaczyć konkretniej?

Edytowane przez xSKICZ
Link to post
Share on other sites

V-sync odpowiada za ograniczenie FPSów do ilości zależnej od odświeżania Twojego monitora. Jeśli np. masz odświeżanie 60Hz, to przy włączonym V-sync będziesz miał maksymalnie 60 fpsów. Przy naprawdę dużej ilości FPSów (500-600) karta się bardziej męczy, przez co głośniej działa i zaczynają piszczeć cewki (przy 500fpsach będzie piszczeć każda nowsza karta). Tak jak pisałem wyżej, spróbuj zagrać w grę z 2000-2003 roku to przekonasz się o czym mówię ;)

 

W skrócie: Im więcej FPSów, tym głośniejsza karta.

Edytowane przez Kacperq
Link to post
Share on other sites

A masz możliwość sprawdzenia zasilacza u kolegi, czy kolega u Ciebie ? Test zasilacza Silentium PC Deus M1

 

 

 

Pod­su­mo­wu­jąc, do­sta­li­śmy dwie sztu­ki za­si­la­cza Deus M1 550 W, obie się spa­li­ły pod­czas wy­so­kie­go ob­cią­że­nia, za­si­lacz ma wię­cej wad niż za­let. Nie oby­ło się bez start. Stra­ci­li­śmy pod­czas te­stu na ży­wym or­ga­ni­zmie kar­tę gra­ficz­ną Gi­ga­by­te GTX 480, któ­ra pod­czas ob­cią­że­nia w Fur­mar­ku ule­gła awa­rii. W ta­kiej sy­tu­acji nie po­le­ca­my za­ku­pu za­si­la­czy Si­len­tiumPC Deus M1. By­naj­mniej do mo­men­tu usu­nię­cia przy­czyn awa­rii. 
Edytowane przez Rafalix
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...