Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Zacznę od przedstawienia obecnego sprzętu:

CPU:
Intel Core i5 2500K
karta graficzna:
GTX 560 Ti MSI TwinFrozr II
dyski twarde:
Samsung Spinpoint F3 500GB
płyta główna:

MSI P67A-GD65

pamięć RAM:
DDR-3 1600 4 GB A-Data CL9 Gaming

 

Komputera używa głównie do grania, pracy w autocadzie czasem photoshop.

 

Na modernizację mam 300 złotych. Brakuje mi miejsca trochę więc mam parę opcji do rozważenia.

 

HDD: 1. Western Digital Black 500GB

       2. Western Digital Blue 1 TB

       3. Seagate 1 TB

 

SSD: 1. Crucial M500 120GB + podpięcie starego 160 gb na śmieciowe dane

         2. A-Data SP600 128GB + podpięcie starego 160 gb na śmieciowe dane

 

Teraz pytanie co wybrać? Boję się trochę zużycia SSD który może nie pociągnąć za długo. Zamówiłem również identyczne pamięci 4gb z tego powodu może rozważyć odstąpienie 2gb na RamDisc( dane przeglądarki itd) by odciążyć SSD? Czy różnica będzie zauważalna między tymi dyskami?

 

Oraz pytanie trochę z innej beczki, jaki wpływ na zużycie miało by zainstalowanie na SSD gry mmo?

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Maciek

Edytowane przez Ginterek
Link to post
Share on other sites

Jeśli ten stary dysk jest stuprocentowo sprawny i wystarczy Ci miejsca, to bierz Cruciala M500.

Jeśli nie - WD Blue też nie będzie złą opcją, posiadam właśnie taki i prędkości SSD nie osiąga, to jasne, ale system startuje naprawdę szybko i cały komputer działa bardzo żwawo. Ponadto jest cichy, chłodny i niezawodny (się zrymowało) :)


 

 

jaki wpływ na zużycie miało by zainstalowanie na SSD gry mmo?

Internety głoszą, że ogółem jeśli nie zapisuje się codziennie dziesiątek gigabajtów danych, to prędzej wymienisz SSD z racji braku miejsca/brzydkiego koloru/zachcianki, niż z powodu zużycia, aczkolwiek to musi potwierdzić ktoś, kto bardziej się na tym zna.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie starcza Ci miejsca na HDD i WIESZ NA 100%, że 1,5TB jest Ci POTRZEBNE, to bierz 

WD10EZEX

Jeżeli chcesz "pracować szybciej" w jakimkolwiek znaczeniu, to bierz Cruciala i zyskasz dodatkowe 120gb. 

Zużywanie komórek pamięci występuje, owszem, ale przy zapisie 80GB danych dziennie przez dłuższy okres czasu.

Link to post
Share on other sites

Czasy, kiedy to SSD mógł paść z przepracowania raczej już minęły. Przy normalnym użytkowaniu zajechanie porządnego nośnika zajmie Ci...kilka dekad.

 

Jeśli chodzi o SSD do 300 zł to najlepszym wyborem byłby :

 

http://www.agito.pl/S/agito-pl.1/plextor%20m5s

 

Sprawdzony, bezawaryjny i szybki nośnik w bardzo korzystnej cenie.

Link to post
Share on other sites

W codziennym użytkowaniu raczej ciężko zauważyć różnicę. Szybszy zapis daje kopa podczas instalowania systemu/gier programów itp. Na co dzień liczy się głównie odczyt, a pod tym względem są zbliżone.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...