Skocz do zawartości

Wybór procesora(AM3+) lub procesora(i3) + płyty głównej


Recommended Posts

Witam! Zamierzam wymienić mój stary procesor na nowy, lecz mam lekki dylemat. Posiadam płytę główną ASRock n68-gs-fx. Myślałem nad procesorami takimi jak: FX-6300, FX-8320 i FX-8350. Który z nich będzie najlepiej opłacalny i wydajny do gier? Jest jeszcze druga opcja, mianowicie kupno nowej płyty głównej i intela i3 4130 lub innego. Wszystko ma się zmieścić w granicy 750zł. 

 

Obecnie posiadam kartę graficzną Radeon 7770, Ramu 4GB DDR3, a zasilacz Corsair CX Series 500W ATX.

Jak myślicie, co wybrać?

Link to post
Share on other sites

hej, plyta ktora posiadasz, nie nadaje sie do podkrecania FXow, 750 zl to wystarczajacy budzet zeby kupic i3 z plyta glowna lub FX 6300 i Gigabyte 990XA -UD3 - dobra plyta do podkrecania.

Po oc FX 6300 jest zazwyczaj wydajniejszy od i3. Na stockowym chlodzeniu podkrecisz do ok 4 GHZ, po dokupieniu np scythe kama cross 2 mozesz wykrecic nawet 5 GHZ

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=61375

 

edit: jezeli masz w miare dobra obudowe, zasilacz i lubisz podkrecac, bierz FX 6300, jezeli nie, i3 4130 bedzie dobrym rozwiazaniem

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Chyba właśnie zdecyduję się na ten zestaw z FXem, na ten miesiąc tylko z fabrycznym chłodzeniem, lecz w czerwcu na pewno dokupię jakieś porządne. Czy będę mógł pograć na takim zestawie np. w Wiedźmina 2, lub Battlefield 4 komfortowo?

Link to post
Share on other sites

 

 

Gigabyte 990XA -UD3 - dobra plyta do podkrecania.

Nie bardzo, nowe rewizje tej płyty nie mają możliwości wyłączenia funkcji APM i sprawiają problemy przy podkręcaniu fx'ów. Dość często czytałem w sieci o takich problemach.

Link to post
Share on other sites

faktycznie sa problemy z APM, z nowych plyt glownych, ktore na 100% maja mozliwosc grzebania w APM to Gigabyte 990 FXA-UD3 rev 4.0 kosztuje ok 400 zl i w tym momecnie FX 6300 i GA FXA-UD3 wyniosa Cie ok 800 zl,a to juz tylko 100 zl roznicy od i5+budzetowej plyty glownej

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...