Skocz do zawartości

Zasilacz XFX PRO 550W wymiana wentylatora ?


Recommended Posts

Zasilacz nie szumi głośno, tylko po prostu go słychać jak pracuje nw może to łożysko.

On tak pracuje w spoczynku.

Komponenty też dużo nie biorą : G860, hd7770, dysk hdd, dvd, 2 wentyle fractal, ram więc dla xfx'a jest raj jak na razie.

 

Na gwarancję nie bardzo mi się chce, już prędzej sprzedać za te 150 zł z gwarancją i kupić bq albo corsaira rm. Ale jeszcze nie wiem.

Aha jakby ktoś chciał xfx'a 550 na gwarancji to proszę pw.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak już będziesz kupował to XFX XTR. Sam mam i jestem mega zadowolony z kultury pracy (CISZA CISZA I CISZA) Kup nową siłkę, starą odeślij na gwarę. Pewnie Ci cały zasilacz wymienią. Wtedy sprawdź czy działa i sprzedaj jako "NOWY" No chyba, że chcesz wystawić w takim stanie jakim jest jako "Jeżdżony tylko do kościoła w niedziele i czasem po bułki do sklepu 100m od domu" :)

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Kupiłbym raczej nówkę, ale muszę się zastanowić co zrobić z tym xfx?

Bo wystawić na allegro musiałby mój brat, bo niepełnoletni jestem. Chyba, że na benchmark.pl są chętni kupcy. Zasilacz oczywiście dalej sobie w kompie pracuje bez zarzutu, tylko trochę głośny wentyl, ale może to ja za bardzo wymagam, bo mam Define r4 i to może dlatego mi przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Z jakiego miasta jesteś? Jak jesteś z któregoś w którym morele.net ma netpkt to możesz odesłać swój na gwarancje a z morele.net zamówić np. http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/ podziałać na nim te 8 i później robisz zgłoszenie i oddajesz w netpktcie. Z tym, że musisz poczekać za zwrotem gotówki ok 10 dni. No i nie uszkodzić przypadkiem. Nie płacisz wtedy nic za wysyłkę i zwrot. Jak będzie trzeba to zrobisz tak ze 2 razy (tylko będziesz musiał się zapożyczyć...) Jak twój XFX wróci to zobaczysz jak chodzi i wtedy ew. podejmiesz dalsze kroki. Podejrzewam, że masz jakiś uwalony cooler.

PS. Tak wiem, trochę przekombinowane ;D

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Tak wolałbym nie :) a sam cooler mogę wymienić na bq albo noiseblockera ale nie wiem co robić nachodzi mnie na nowy, ale ten musiałbym sprzedać :)

Tak wolałbym nie :) a sam cooler mogę wymienić na bq albo noiseblockera ale nie wiem co robić nachodzi mnie na nowy, ale ten musiałbym sprzedać :)

Link to post
Share on other sites

No to wystaw na allegro w licytacji od 100zł. Wtedy możesz sobie pozwolić na jakiegoś G550M albo tego RM550/XFX XTR 550 (XFX ma ponoć nieco lepsze bebechy). Sam mam XTR'a i jest niesłyszalny czy w idle gdzie wiatrak jest wyłączony czy w stresie gdy chodzi.

Link to post
Share on other sites

Corsaira Rm550 bym kupił, żeby było cicho i wydajnie. A o XFX'a to poprosiłbym od razu brata, aby wystawił na allegro z ceną "kup teraz", no chyba, że najdzie mnie ochota coś z tym XFX zrobić.  Ale chyba lepiej sprzedać(o ile będą chętni) i dozbierać do XTR albo rm 550.

Link to post
Share on other sites

To ja już kurde nie wiem co robić :D
Mam takie pytanko, czy ktoś mógłby wycenić XFX Pro 550 : oryginalne pudełko i instrukcja, paragon (gwara jeszcze jest), stan B.dobry tylko wentylator trochę głośny, ale jakby przeszkadzał to gwarancja to uznaje. 
Z góry dzięki.
 

Link to post
Share on other sites

To nie no name i paść nie powinien szybko ;) Tylko trzeba dobrze te kabelki z wentylatora wylutować z płytki pcb, a potem można podłączyć nowy wentylator do płyty gł. albo bezpośrednio pod molexa ;) i będzie działać.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Wiem że będzie działać, a wentylator jeżeli coś to byłby podłączony do Zasilacza a nie jakieś wyprowadzenia, molexy tylko zasilacz by sobie go sam ustawiał, ale się zastanawiam czy nie lepiej sprzedać i dozbierać do czegoś innego tylko czy ktoś kupi tego XFX za 150 zł

Link to post
Share on other sites

 

 

To nie no name i paść nie powinien szybko

To jest fakt, ale utrata gwarancji jest czymś ryzykownym. Nie da się przewidzieć ile czasu sprzęt pożyje.

 

 

 

Tylko trzeba dobrze te kabelki z wentylatora wylutować z płytki pcb,

Jak wylutować? Przycież wentylator podpięty jest normalną dwupinową wtyczką. Wystarczy go odłączyć. 

Link to post
Share on other sites

Masz ten komputer przy uchu, że go słyszysz? Nie wiem jak faktycznie pracuje Twoj XFX bo moja 450 jest praktycznie niesłyszalna. W dużym stresie owszem mówi, że mu gorąco. Ty masz oszczędnego PC i jeżeli faktycznie jest coś nie tak to ślij na gwarancję... i możesz zrobić tak jak kolega wyżej zaproponował z Corsairem VS450 (uwierz mi, morele nie interesuje Twoje dobro..).

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Hej mam podobny problem z zasilaczem "XFX Core 550W 120mm 80+ PSU SLI". W styczniu 2013 roku składałem sobie nowy komputer i wybrałem właśnie ten zasilacz. Od kilku dni zauważyłem, że zaczął głośniej chodzić pod obciążeniem. Gram codziennie w Battlefield 3, 4 albo Hardline i wcześniej nie słyszałem żeby ten zasilacz chodził tak głośno.

 

Specyfikacja:

Płyta Główna: Asus P8Z77-V

CPU: Intel Core i5-3570 3,4GHz

RAM: Patriot Viper 3 8GB 2133MHz CL11

GPU: nVidia Gigabyte GTX 770 OC 4GB

DYSKI: Ocz Vertex 4 128GB, WD Red 1TB, WD Red 3TB, Seagate Barracuda 500GB

 

Wszystkie podzespoły kupiłem w komputroniku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...