Skocz do zawartości

Dobór karty dźwiękowej oraz głośników 2.0


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Do czego będzie służył zestaw ? Nastawiam się rzecz jasna na muzykę bo w filmach i grach takie ustrojstwo sobie poradzi bez problemu.
Obecnie korzystam z integry alc892 bodajże i jakiś starych creative 2.1 + wieża philips AS450. Chciałbym zrezygnować z tego na rzecz zestawu 2.0. Oczywiście warto byłoby zacząć od źródła bo obecna integra może nie jest tragiczna ale śmiem twierdzić, że dostanie ona po tyłku od choćby najtańszego xonara.

Czy Xonar DX byłby dobrym wyborem ? Oczywiście można by i kupić kartę za 600 zł ale do tego przydałby się odpowiednio dobry sprzęt grający, a myślę, że Edifier czy też Microlaby bądź inne z tej półki cenowej nie będą tego potrzebowały. A może lepiej sprawdziłby się jakiś SB ?

Druga kwestia to właśnie głośniki. Czytałem wiele dobrego na temat Edifiera r2600. Nie mam dużego pomieszczenia - wręcz przeciwnie. Zatem siłą rzeczy nie potrzebuję grajków estradowych co bym nie wyleciał razem z nimi w kosmos. Z drugiej strony są też Microlaby 7c bodajże. A może jeszcze coś innego ? ;)
 

Słucham dużo rocka/metalu ale również i lżejszy temat. Czasem zdarzy się dubstep z naciskiem na "czasem" Chciałbym aby to grało czyściutko i wyraziście. Chciałbym słyszeć góry środki i dół przy czym bas nie musi być zwalający z krzesła bo przecież to nie o to chodzi ;)
Kwota na głośniki- myślę, że do 700 zł (2.0)
Kwota na karciochę- Chciałbym się zamknąć w 200 zł (ew 250) 

Edki przy monitorze się zmieszczą także tutaj bez obaw.

Co do karty - strzelam, że nie ma żadnych problemów ze sterownikami:
OS: Win 7x64. Karta siedziałaby w asrocku jak widać w sygnaturze.
Jeśli jakiejś informacji nie podałem to proszę pisać.

Jeszcze jakby ktoś chciał pytać czy moje uszy słyszą jakieś niuanse i drobne zmiany. Niestety tak :P

PS. Korzystam również ze słuchawek Superlux HD681.
 

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Hej. Jestem posiadaczem microlabów solo 7c w wersji odświeżonej z panelem z boku kolumny. Podłączone na razie pod fiio e10 olympus, ale raczej zmienie to na jakąś kartę wewnętrzną.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to osobiście jestem zadowolony. Nie jestem jakimś znawcą i ekspertem od doznań dźwiękowych, ale jak na moje wymagania głośniki dają radę. Też słucham rocka, metalu, czasem klasyka i tego, co wpadnie w ucho. Bas nie zalewa na szczęście innych pasm, jest miękki, ale nie rozlazły, góra nie syczy. Średnica również jest w porządku.

Musisz jednak pamiętać, że te kolumny to trochę maciorki, małe nie są.

Zaraz pewnie ktoś Ci jednak napisze, że w cenie solówek kupisz lepszy brzmieniowo i jakościowo używany zestaw wzmak+kolumny, który rozłoży microlaby... i pewnie będzie miał rację;) Tylko to już rynek sprzętu używanego, który ma już dobre kilkanaście, albo więcej lat i moim zdaniem trzeba się trochę znać na sprzęcie, żeby coś dobrego znaleźć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepszym niż korzystanie z integry - jednak, żeby to wszystko usłyszeć, trzeba dysponować dobrym odsłuchem odpowiednio ustawionym w pomieszczeniu ;) Im droższa karta, tym lepsza (choć nie jest to reguła).
Nie ma sensu uzbrajać się w drogą kartę, słuchając na komputerowych pierdziawkach. Nie ma sensu kupować porządnego audio, skoro ma to napędzać integra z płyty, karmiona Mp3. Trudno znaleźć "równowagę".
Testy Xonar DX bez problemu znajdziesz w sieci  - uważam, że zdecydowanie lepsza, niż starsze integry:)

Z doborem odsłuchu niewiele mogę doradzić - nie korzystam z pierdziawek przeznaczonych dla PC. 

Edytowane przez R2rrO
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego też myślałem o Edifier bo te creative, które obecnie posiadam nie nadają się do osłuchu muzy. Także tutaj zgadzam się w 100 % Także co do karty już nie mam pytań, a pozostaje kwestia samych głośników/kolumn.
@Regenerate
Dzięki za konkretną odpowiedź. Ważną dla mnie kwestią jest fakt, że bas nie przyćmiewa innych pasm. Mam nadzieję, że ktoś się podzieli jeszcze swoją wiedzą i pomoże mi rozwiązać moje wątpliwości. Myślę, że po zmianie obecnego nagłośnienia mógłbym usłyszeć w wielu utworach wiele dźwięków, które wcześnie do mnie nie docierały :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...