Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam problem z Radeonem 7970 od Gigabyte. Gdy karta jest podłączona, to komputer się wiesza, często przy włączeniu nie pokazuje się obraz. Pomagają dopiero resety. Natomiast gdy podłącze starą kartę Geforce GTS 250 to komputer chodzi normalnie i stabilnie. Myślałem, że problem tkwi po stronie karty jednak u kolegi karta działała normalnie. Dodam, że komputer się wiesza gdy karta nie jest pod obciążeniem. Karta wcześniej chodziła dobrze, dopiero od jakiegoś czasu zaczęły się problemy. Robiłem reinstalkę systemu. Przy instalowaniu systemu komputer też się wieszał gdy karta była podłączona.

 

Mój sprzęt to:

Core i5 4670k

Asrock Extreme 4 z87

Pamięci Crucial Ballistic cl8 1333mhz

Zasilacz Corsair CX 600m

 

Dzięki za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Obniż taktowanie albo podwyższ napięcie (jak się da). Jeśli to pomoże to karta musiałaby zrobić wycieczkę na gwarancję, jeśli posiadasz oczywiście.

 

Inny pomysł to upgrade ewentualnie downgrade biosu jeśli up nie pomoże (zarówno karty jak i płyty).

Edytowane przez Arekabat
Link to post
Share on other sites

Dopóki nie zainstalowałem sterowników to miałem taką sytuację jak Ty....
Po instalacji problem pojawiał się tylko przy wyjściu z biosu i podczas resetów.

Była to dla mnie czarna magia, również zgadzam się, że sterowniki, zanim nie wejdzie do systemu, nie mają nic do gadania. Mimo to takie "dziwactwo" miało u mnie miejsce (kilka razy reinstalka systemu itd. - więc kilka razy instalowałem sterowniki...), więc staram się rzucać jakimkolwiek pomysłem, może pomoże... ;)

Zasilacz wymieniłem i też nic nie dało.
Z tego powodu wysłałem ją na gwarancję i co się okazało... u nich wszystko było ok (czyli podobna sytuacja do Twojej, bo u kolegi działa).

Pytałem o system i kartę, gdyż szukam podobieństw między naszym sprzętem... niestety ja miałem W7, GHz Ed i socket 1155, a nie 1150, płyta MSI...

 

Wybacz, nie mam więcej pomysłów.

Pozdrawiam! ;)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Dopóki nie zainstalowałem sterowników to miałem taką sytuację jak Ty....

Po instalacji problem pojawiał się tylko przy wyjściu z biosu i podczas resetów.

 

Była to dla mnie czarna magia, również zgadzam się, że sterowniki, zanim nie wejdzie do systemu, nie mają nic do gadania. Mimo to takie "dziwactwo" miało u mnie miejsce (kilka razy reinstalka systemu itd. - więc kilka razy instalowałem sterowniki...), więc staram się rzucać jakimkolwiek pomysłem, może pomoże... ;)

Zasilacz wymieniłem i też nic nie dało.

Z tego powodu wysłałem ją na gwarancję i co się okazało... u nich wszystko było ok (czyli podobna sytuacja do Twojej, bo u kolegi działa).

Pytałem o system i kartę, gdyż szukam podobieństw między naszym sprzętem... niestety ja miałem W7, GHz Ed i socket 1155, a nie 1150, płyta MSI...

 

Wybacz, nie mam więcej pomysłów.

Pozdrawiam! ;)

Jeszcze spróbuję zrobić downgrade biosu. Gdzieś czytałem, że płyty AsRocka mogą mieć problem z sekcją zasilania dla pci express przez co słabsze karty chodzą bez problemu natomiast wydajniejsze karty dostają za mało mocy i chodzą niestabilnie.

 

A po przesiadce na GTX 780 wszystko było ok?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...