Skocz do zawartości

Podkładka pod Logitech G500 - ok. 100 zł


Recommended Posts

Cześć, chce się was poradzić jaką podkładkę wybrać pod Logitech G500. Do tej pory korzystałem z Saitek Cyborg V1 Gaming (która zaczęła się rozklejać).

 

Budżet to ok. 100 zł (oczywiście mogą być propozycje tańszych podkładek).

Link to post
Share on other sites

Razer Goliathus Speed albo Control, posiadam obie, trochę myszek już przetestowałem na nich i ze swojej strony mogę polecić obie w zależności jaki efekt i właściwości chcesz uzyskać od podkładki :)
Istnieją 4 rozmiary S,M,L,XL (rozmiar M to prawdopodobnie max. powierzchnia której potrzebujesz (na L'kach to można by i 2 myszki stosować bez przeszkód :D a xl to prawie jak pas startowy z lotniska :D ) . Posiadam też Roccat Siru i choć nie jest tak dobra (w moim przekonaniu) jak Goliathusy to jest bardzo cieniutka i minimalistyczna (dostępna niebieska lub czarna) a ze sztywnych i cieniutkich to Razer Sphex (taka podstawowa podkładka), moja co prawda leży od kilku tygodni w szafie (okazało się że nie jestem zwolennikiem sztywnych podkładek), ale odczucie jest niesamowite ;) Mysz prawie lata po niej, zachowuje się jak poduszkowiec, praktycznie zerowy opór i bardzo dobre właściwości kontroli względem szybkości, choć trzeba na nią uważać gdyż można ją bardzo łatwo uszkodzić poprzez zbyt mocne (np. przypadkowe) zagięcie czy upuszczenie czegoś wąskiego/ostrego/czubatego a ciężkiego na nią.
 

Linki:
Roccat Siru

Razer Goliathus (nie lubię tego kanału bo facet czasem wali takimi nonsensami i głupotami że idzie się załamać, w wypadku tego też mija się z prawdą w wielu sprawach ale fizyczne właściwości podkładek na szczęście umiał przedstawić poprawnie)

 

Razer Sphex

Link to post
Share on other sites

Jak polecasz Razer Goliathus to się chyba na niego zdecyduje, tylko którą wersję wybrać? Z wykorzystaniem myszki głównie gram w strategie, oraz Far Cry, Saints Row i podobne. Czasami też zdarza Mi się pograć w Battlefield'a.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej :)  z tym DPI to najlepiej zakres/ lub profile co by było wiadomo czy "jesteś" low/mid/high-sensem. Jeśli używasz np. przedziałki/profile - 600/800/1000 to nie potrzebujesz M wystarczy Ci S i w wersji Control, jeśli (lakonicznie mówiąc) zależy Ci na małym ruchu myszką a szybkim i pełnym przełożeniu na ekranie to wersja Speed.
Oczywiście można też otrzymać coś takiego że na 2000-4000 DPI używasz podkładki control, zapewnia to wtedy większą precyzje i kontrole przy dużych wartościach dpi sensora :)
Kombinacji jest cała masa jeśli się w to zagłębisz :) Dlatego leży u mnie tyle podkładek. Jak na Intel Extreme Masters rozmawiałem z graczami wot'a i cs'a to wielu mówiło że mają jedną podkładkę ogólnego zastosowania i z reg. jest to coś w wersji zapewniająca większą kontrole, ale oprócz tego mają kilka sztuk, które im najlepiej pasują właściwościami do danego tytułu.

Link to post
Share on other sites

To sobie wątp.

Razer Goliathus Alpha Precision Control  (niecałe 80 zł). Jest potężne odczucie zmiany precyzji oraz "prowadzenia" myszy. Przeszło przez moje ręce już sporo podkładek oraz od niedawna sporo myszek, napożyczałem się tez sporo czasu temu sprzętu od znajomych i nie kłamie ani nie wciskam niepopartego "kitu" w temacie. Miałem w użytkowaniu, wiem jak się zachowuje sprzęt więc z ręką na sercu mogę polecić i potwierdzać prawdziwość informacji które zawarłem w postach powyżej.

Link to post
Share on other sites

Nie można określić tego mianem najlepszej opcji bo tych jest wiele :) ale nie zawiedziesz się na tej podkładce.
Ja do końca tego tygodnia też mam nadzieje być w posiadaniu kolejnej myszki, właśnie G500 i prawdopodobnie będzie stosowana właśnie na control'u przy ok 1600-2000 DPI.

Na allegro możesz podkładki które były używane 3-6 miesięcy kupić za grosze (10-40zł), Poprzednią wersje Speeda (czarna z małym logo) wczoraj wylicytowałem za 11 zł (będzie na tak o podarunek dla kumpla bo jego QCK już niedomaga). Proponuje tam popatrzeć też :) może kupisz 3 różne (za łącznie 60-70 zł)  i będziesz miał wedle zachcianki i odczucia pod grę/stosowanie.

[Edit]
Tak po dłuższym zastanowieniu, myślę że jednak z razerów to lepsza opcją dla Ciebie będzie Goliathus Speed
(z tej nowej edycji 

http://i.imgur.com/axBsjb5.png

) łączy właściwość starego speeda z controlem więc przy Twoim ok 1000 DPI jej właściwości powinny Cię zadowolić)

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...