Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Właśnie kupiłem nowy dysk- plextor m5s, zgodnie z zaleceniami z forum i teraz moje pytanie brzmi: jak zgrać win 8 z mojego hdd, jeżeli nie posiadam żadnych kabli do dysku, przeszedł sam dysk. Czy jest możliwość zgrania tego jakoś na pendrive ? Jakimś programem, ponieważ w windowsie wyskakuje mi że: to urządzenie nie jest prawidłową lokalizacją kopii zapasowej dodam tylko że ma 64 gb pamięci. Wiem że mogę zgrać to na płytki, ale wolę na pena. Czy ktoś wie jak to zrobić ? Ewentualnie jeśli już zgram to na płyty dvd to czy odpali mi to normalnie jako oryginalny windows ? Czy też będzie chciał aktywacji ? Oraz ostatnie pytanie- czy należało by zaktualizować oprogramowanie dysku ? Dodam tylko że kupiłem go od agito. Pozdrawiam

Edytowane przez ziibii91
Link to post
Share on other sites

Dysk mogłeś kupić szybszy M6S.
Jeśli nie posiadasz dodatkowego kabla SATAIII to jak chcesz podłączyć ten dysk?

Lepiej będzie jak przeprowadzisz nową instalację systemu na SDD niż jak skopiujesz obraz dysku z HDD.

Edytowane przez Peterr
Link to post
Share on other sites

Musisz podłączyć oba dyski równocześnie (jeśli nie masz kabelka SATA, choć to dziwne bo do każdej płyty głównej dodają przynajmniej dwa, idź do pierwszego lepszego sklepu komp. i kup taki za parę groszy) a następnie użyj programu takiego jak Acronis Trueimage  

http://www.acronis.com/en-us/personal/pc-backup/

Zaledwie w parę (-naście) ;) minut będziesz mieć system przeniesiony, bez konieczności ponownej instalacji. 

Link to post
Share on other sites

Nie mój drogi, kupiłem laptopa z wgranym systemem, na którym mam partycję recovery, jednak nie mam kabla do podłączenia dysku pod usb i muszę go zgrać na płytę, dlatego pytam czy po zgraniu na płytę system będzie traktowany jako pirat, tylko tyle chcę widzieć, bo jeżeli tak to kupię sobie kabel sata.

Edytowane przez ziibii91
Link to post
Share on other sites

Fajnie, że dodałeś, że chodzi o laptopa :P W takim wypadku sam kabelek sata nie wystarczy, musiałbyś mieć całą obudowę na dysk zewnętrzny na USB. Niemniej jeśli masz możliwość utworzenia płyt recovery to jak najbardziej możesz później po zamianie dysków "odzyskać" z tych płyt system na ssd. Oczywiście taka operacja jest legalna gdyż nie instalujesz tego systemu na innym komputerze a jedynie zmieniasz dysk, co jest dopuszczalne w ramach licencji.  

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, pierwszy raz mam styczność z win 8 i jestem lekko zamieszany, właśnie pobieram obraz iso ze strony microsoftu i powinno być ok.


Witam ponownie. Boksuje się z tym windowsem i nic, mam wersje oem systemu i moje kolejne pytanie brzmi: skąd pobrać wersje oem zgodną z moim systemem? Chcę mieć oryginalny system który będzie startował z uefi, który będe mógł od nowa zainstalować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...