Skocz do zawartości

Recommended Posts

to najprawdopodobniej oznacza, że na dysku były bad sektory logiczne (jako że skan ci nic nie pokazuje, to pewnie ktoś je wcześniej usunął) , poza tym występuje jeszcze jakiś problem z dyskiem (parametr B8 jest ustawiany różnie zależnie od producenta, w segate to chyba było coś z pozycjonowaniem głowicy, ale ręki za to nie dam).

Link to post
Share on other sites

No dzięki chłopaki,jak ktoś coś wie to pisać,a dysk segate jak i co kolwiek z tej firmy kupiłem pierwszy i ostatni raz ;) ,niech padnie wymienie na inny ;) to mój stary wd.160 nie pokazuje takich błędów jak to gó**o.Kupiłem teraz Samsung SpinPoint F3 1 TB SATA II, 32MB cache zobaczymy jak sie spisze :tajniak:

Link to post
Share on other sites

a ogolnie jest tak,ze na ten parametr mozesz nie patrzec,bo HD Tune w wielu przypadkach(szczegolnie Seagate) zle odczytuje.lepsza rzecza bedzie,gdy sprawdzisz jaki masz firmware w tym dysku,gdyz wyszala seria z SD15 ,ktora potrafi nagle sie uszkodzic.lekarstwem na to jest zmiana wspomnianego firmware na dostepny na stronie Seagate.

jak jeszcze watpliwosci:pytaj!

edit:u mnie dysk z wadliwym softem dziala juz 2 lata,zeby bylo smieszniej znajomemu padl w zeszlym tygodniu a kupowal razem ze mna.poszukaj w google,dowiesz sie wieelu ciekawych rzeczy.

edit2:daj screeena z zakladki info w HDTune

Link to post
Share on other sites

prosilem o tego screena,bo tu wlasnie widac ze nei musisz tego robic.Twoja wersja firmware to CC33 a wadliwa seria to SD15.takze nie musisz sie niczym martwic,wszystko jest ok!

 

edit:a wgrywa sie banalnie prosto:sciagasz ze strony producenta nowy firmware,poniewaz jest to plik iso to nagrywasz na plyte,odpalasz z tego kompa,najczesciej wskazujesz dysk na ktory ma zostac wykonana aktualizacja,czekasz az program skonczy i restart i tyle.istotne jest,zeby w przypadku dyskow SATA istawic kontroler na IDE a dokonac tego mozna w BIOSie mobo.ogolnie rzecz biorac postepuje sie dokladnei tak samo jak z kazdym innym komponentem przy aktualizacji oprogramowania wewnetrznego..

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Zgraj dane jeśli jeszcze możesz i hdd nadaje się najwyżej jako podstawka pod szafę, aby równo stała :D

 

 

Teraz do rzeczy:

 

Błąd 184 B8 - to tzw. End-to-End error i oznacza (nie chce mi się tłumaczyć - mam nadzieję, że zainteresowany zna eng na tyle :) ): " This attribute is a part of HP's SMART IV technology and it means that after transferring through the cache RAM data buffer the parity data between the host and the hard drive did not match.

" Oczywiście im mniejsza wartość, tym HDD jest w lepszej kondycji. W tym przypadku przekracza ona kilkunastokrotnie dopuszczalne max.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dysk nie pójdzie jako podstawka pod szafe bo jest na gwarancji jeszcze 2 lata,więc pójdzie ale na reklamacje :) ,tylko nie wiem czy czekać jak padnie całkiem,czy dać go od razu ??.Mało tego serwisant proponuje zrobić programem sea tools od segate test sprawności dysku,zrobiłem i pokazuje pasek niebieski pełny (czyli sprawny) coś tu nie halo a hd-tune pokazuje wręcz przeciwnie,fakt faktem nie ma błędów w scan error,ale też jest prawdą że health w hd-tune na pozostałych 2-óch dyskach nie pokazuje błędów jak w przypadku segate i bądz tu mądry :D .Co poradzicie ???

 

może jakiś jeszcze program do wiarygodnosci tych błędów lub sprawności dysku :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...