Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie! Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zakup nowego komputera - w końcu, po niespełna ośmiu latach. :) Oto informacje:


 


  • Zastosowanie komputera : Gry i oprogramowanie CAD - głównie, a także programowanie
  • Maksymalna kwota : 4000 zł, +/- 200 zł
  • Których części potrzebuję : Wszystkich poza nagrywarką, monitorem, dźwiękówką
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Chyba tak, ale raczej dopiero wtedy, gdy z biegiem czasu sprzęt przestanie do czegoś wystarczać
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:  Aktualnie posiadam dwa dość stare monitory - oba firmy Samsung, model SyncMaster - pierwszy 19" (943N), drugi 17" (710N). Oba w rozdzielczości 1280x1024. W niedalekiej przyszłości biorę pod uwagę dodanie (lub zmianę tej 17-stki) panoramy 24-27" w rozdzielczości FH.
  • Specjalne wymagania : Chłodzenie wodne (od dawna marzy mi się bezgłośny komputer - mój wewnętrzny audiofil co rusz o to tupie nogą ostatnio :)), dysk systemowy SSD 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk twardy Seagate ST3500320AS 500GB jako "magazyn", napęd DVD OptiArc (chyba mało istotne jaki dokładnie model :)), dźwiękówka Sound Blaster Audigy, w/w monitory
  • Własna propozycja zestawu : [brak]
  • Inne : [brak]

 


Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)


Edytowane przez Nistarok
Link to post
Share on other sites

Nie ten budżet, a pseudo LC lepiej sobie odpuścić.

 

:/ A niech to, tak przypuszczałem. No trudno. Rozkład procentowy między grami a CADem określiłbym na 70% do 30% dla gier. Projekty są co prawda spore, ale poza pracą będę jednak bawił się z małymi jego częściami. Dwa pytania co do chłodzenia:

 

1) ile musiałbym dodać do budżetu, żeby opłacało się chłodzić cieczą przy konkretnych specyfikacjach komputera?

2) jak bardzo (przy obecnym budżecie) mogę się zbliżyć do bezgłośnego komputera bez chłodzenia cieczą i bez rezygnowania z mocnych podzespołów?

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba wydawać fortuny, żeby mieć cichy PC. Przykładowy Macho HR-02 jest bardzo cichym coolerem, a kosztuje śmieszne 180 zł (przy tym co oferuje). Do tego można dołożyć wyciszaną obudowę i masz bardzo cichy zestaw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Corsair Carbide Series 330R (black)

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

 

Dostajesz najmocniejszy i5 na 1150 z odblokowanym mnożnikiem. Płyta z 8-fazową sekcją zasilania i 4 slotami na ram. Cichy zasilacz oparty na DC-DC z hybrydowym okablowaniem. 8 GB ram w jednej kostce, będziesz miał więcej wolnych slotów w przyszłości. SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell (problemem jest słaby zapis). Bardzo ciche i wydajne chłodzenie, o którym wspominałem wyżej. Bardzo wydajna karta z 3-letnią gwarancją i 3 grami w zestawie. Wszystko upakowane w solidnej i wyciszonej obudowie od Corsaira.

 

Alternatywnie:

Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit ( 957 /5000) + 3 GRY GRATI - zdecydowanie wydajniejsze chłodzenie, 2-letnia gwarancja

M500 240GB (500/250MB/s) - dwukrotnie większy SSD, na dodatek jest szybszy od mniejszego brata

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne :) Naszła mnie tylko jedna wątpliwość dotycząca zasilacza - nie jest nieco za słaby biorąc pod uwagę wymaganie grafiki? (i w jednej i w drugiej opcji - zwłaszcza w tej drugiej, sklep twierdzi, że Sapphire R9 290 w wersji z trzema wentylatorami wymaga zasilki 750 W)

Link to post
Share on other sites

Dlatego bierz wersję 650W. Mimo wszystko CM G550M nie jest głośnym zasilaczem. Pod obciążeniem i tak będzie on zagłuszany przez GPU. Fabrycznie wyciszona obudowa 330R również pochłonie część nieprzyjemnych dźwięków, takie przecież jej przeznaczenie. 

 

Jak szukasz cichego PSU to Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...