Skocz do zawartości

Jaka Karta do 1440x900


Recommended Posts

DDR 5 nie jest "lepsze" od DDR 3. Nie przy zastosowaniu takich szyn jakie się obecnie pod te konkretne pamięci stosuje.

 

GTX 260 OC na Allegro z 2 letnią gwarą za 600 zł jest i to jest okazja. Ew. jakiegoś 5770.

Owszem. DDR5 jest technologicznie i wydajnościowo lepsze od DDR3.

Powodów jest kilka. Począwszy od możliwości częstotliwości pracy, poprzez asymilację dzielenia funkcji, kończąc na rozpiętości dostosowania opóźnień i realnych asocjacji z kontrolerami.

Choć GTX260/216 do dziś jest jedną z najciekawszych kart pod względem stosunku 3-ech równań, w obliczu nowszych technik i spojrzeniu na kolejne zapowiedzi należałoby skierować uwagę raczej w stronę ATI 5850 lub GF470.

Pułap 600 zł jest adekwatny tylko w stosunku do 5770.

Tylko...

W zależności od preferencji...

5770 stock + OC

5770 modding + OC

5850 stock

470 stock

 

 

Wybór należy do "macanta".

Nie żałuj wydanej "górki".

Nawet przygoda z kobietą "z górki" na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem. :rudolph:

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bierz hd5770 jest bdb do twojej rozdzielczości zresztą sam go posiadam na tych 19 calach i radzi sobie ze wszystkim bez problemowo. Albo ewentualnie jak chcesz mieć więcej wydajności to bierz gtx260.

Link to post
Share on other sites

DDR 5 nie jest "lepsze" od DDR 3. Nie przy zastosowaniu takich szyn jakie się obecnie pod te konkretne pamięci stosuje.

 

GTX 260 OC na Allegro z 2 letnią gwarą za 600 zł jest i to jest okazja. Ew. jakiegoś 5770.

Owszem. DDR5 jest technologicznie i wydajnościowo lepsze od DDR3.

Powodów jest kilka. Począwszy od możliwości częstotliwości pracy, poprzez asymilację dzielenia funkcji, kończąc na rozpiętości dostosowania opóźnień i realnych asocjacji z kontrolerami.

Choć GTX260/216 do dziś jest jedną z najciekawszych kart pod względem stosunku 3-ech równań, w obliczu nowszych technik i spojrzeniu na kolejne zapowiedzi należałoby skierować uwagę raczej w stronę ATI 5850 lub GF470.

Pułap 600 zł jest adekwatny tylko w stosunku do 5770.

Tylko...

W zależności od preferencji...

5770 stock + OC

5770 modding + OC

5850 stock

470 stock

 

 

Wybór należy do "macanta".

Nie żałuj wydanej "górki".

Nawet przygoda z kobietą "z górki" na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem. :co:

 

 

Pozdrawiam.

3 Krotnie wyższa wydajność pamięci. Szyny przy DDR3 = 448/512, przy DDR5 = 128. Reasumując na jedno wychodzi. :P

Link to post
Share on other sites

ja nawet się wyłamie i powiem że w DX11 można pograć, a 5770 bardzo ładnie sie kręci szczególnie szyna, ze standardowej 1200 podkręciłem do 1420 bez artefaktów, a to już realny zysk

Link to post
Share on other sites

Dobra omijając spamera...

Ja skusiłbym się na jakiegoś 260 z dobrym chłodzeniem (do OC) i oczywiście 216SPU, lub HD 5770. Niedługo będe zmieniał kartę, i wybiorę chyba HD5770, chyba że zobaczę taniego 260. Robie to z powodu niższego poboru energii i wydzielanego ciepła.

Link to post
Share on other sites

Pozatym w wiekszości przypadków DX11 to przecież lepsza optymalizacja kodu... w wielu testach i grach po załączeniu DX11 można uzyskac wiekszą ilość klatek niz przy DX10, oczywiście nie wszędzie, tak jest np przy DIRT 2. W przypadku Metro 2033 jest dokładnie na odwrót ;p

Link to post
Share on other sites

Pozatym w wiekszości przypadków DX11 to przecież lepsza optymalizacja kodu... w wielu testach i grach po załączeniu DX11 można uzyskac wiekszą ilość klatek niz przy DX10, oczywiście nie wszędzie, tak jest np przy DIRT 2. W przypadku Metro 2033 jest dokładnie na odwrót ;p

W której grze (widzę tu DIRT2) w DX 11 jest więcej klatek niż DX 10? Jakieś testy na dowód? Pytam z ciekawości. :co:

Link to post
Share on other sites

np: Battleforge :-) Warto też poczytać co to wogóle jest DX11 i jakie spełnia zadanie, ale to temat do tyskuski gdzie indziej :co:

 

Co do tych 2 kart (GTX 260 u 5770) to chyba taka dyskusja do niczego nie prowadzi. GTX będzie wydajniejszy w mniejszych rozdzielczościach, natomiast przy 1920:1080 5770 wyjdzie na prowadzenie, w każdych testach GTX wygrywa z 5770, ale w grach jest już różnie. Ja wybrałem 5770 ze względu na nowszą technmologie, mniejszy pobór prądu i spokój sumienia że dban o przyrode :P

Link to post
Share on other sites

np: Battleforge :-) Warto też poczytać co to wogóle jest DX11 i jakie spełnia zadanie, ale to temat do tyskuski gdzie indziej :co:

 

Co do tych 2 kart (GTX 260 u 5770) to chyba taka dyskusja do niczego nie prowadzi. GTX będzie wydajniejszy w mniejszych rozdzielczościach, natomiast przy 1920:1080 5770 wyjdzie na prowadzenie, w każdych testach GTX wygrywa z 5770, ale w grach jest już różnie. Ja wybrałem 5770 ze względu na nowszą technmologie, mniejszy pobór prądu i spokój sumienia że dban o przyrode :P

 

co ty pleciesz ?? 5770 w 1920-1080 wydajniejszy od GTX260 ?? Sprawdż testy to sie przekonasz ... jak już to moze w 1-2 grze i to minimalnie a w reszcie GTX260 poprostu wyprzedza tego 5770 i to o sporo ( mam tu na mysli nawet 5 fps , gdzie przy 5770 moze być 25 a dla GTX 30 fps i gdzie przy 25 fps moze się ciezko grać ) polecam najpierw sprawdzić testy

Link to post
Share on other sites

voxcordi z pełnym szacunkiem, ale 750 albo 800 zł za 5770 to idiotyzm :-)

Za 5770 można max dac 550 zł (jeśli 512 MB) i lekko ponad 600 (za 1 GB). Ja 2 miesiące temu za PC 5770 1 GB płaciłem 610 zł. A wydawanie 150 zł więcej za MSI to niepoważne. Lepiej za to kupić 275 uzywke ;\

 

Edit: airborne82 ja właśnie mowie o tych niby "testach". Wstawiłem do swojego kompa 275 od Gainwarda. I powiem tak że za takie pieniądze nie widzę sensu brac 275. Szczególnie że nadal oscylujemy w miarę podobny poziom (oczywiście 275 ZAWSZE będzie mocniejsza itd, ale nie jest to jakaś różnica na miarę 10-15 klateki)

Link to post
Share on other sites

Radeon 5770 w porównaniu do gtx 260 którego tak nawiasem mówiąc posiadam jest troszkę słabszy nie jes to roznica jakas bardzo duża ale jest na kozysc radeona przemawia niski pobór prądu i bardzo wysokie oc chociaż ge force gtx 260 tez się niezłe kreci do takiego monitora co byś nie wybrał będzie dobrze ja bym chyba na twoim miejscu kupil radka 4870 za około 420 a resztę kasy odłożył na większy monitor ful hd ja mam asusa 24 cale owiele wiecej zyskasz na komforcie pracy i w grach

Link to post
Share on other sites

Valus. Z całym szacunkiem, ale zależność jakości do ceny zbyt rzadko odnosi się do "opłacalności".

Stąd różnice w cenie np: MB Asus v AsRock. Wszak obie mogą to samo, jednak którą byś wybrał? :co:

Ważne są również czynniki solidności i żywotności podzespołów.

Pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...