Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : dosyć spore bazy danych, multitasking, czasem gierka (Risen 3)
  • Maksymalna kwota : 3000 PLN
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie, zależy mi na stabilności systemu (zastosowania profesjonalne)
  • Których części potrzebuję : wszystkich prócz GPU - którą dołoże w niedalekiej przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920 x 1080
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Specjalne wymagania : sprzęt ma być po prostu trafioną konfiguracją
  • Własna propozycja zestawu : niżej
  • Inne : ceny z morele

     

     

    CPU:  Xeon E3-1245 v3                              - 1021 PLN

    MOBO: ASRock Fatal1ty  B85                     -  304 PLN

    SSD:  Samsung 840 128GB                         -  419 PLN

    RAM:  Crucial Balistix 8GB                         -  263 PLN

    CASE: Aerocool STRIKE-X ONE ARMY      -  178 PLN

    PSU:  Cooler Master G550M ATX               -  265 PLN

     

                                                                  SUMA: 2450 PLN

     

    LCD: BenQ GW2460HM 9H.L9GLB.RBE  -  609 PLN

     

    1. Zastanawiam się, czy dopłacenie do tej płyty głównej (dopłacając od B85 D3H) jest opłacalne, niby lepsze audio, dodatkowe sekcje, ładniejszy design i karta sieciowa, jak myślicie ?

     

    2. Wybierając obudowę kierowałem się gustem. Ma te wszystkie szmery bajery i jest opitolona tymi dziurami wentylacyjnymi ze wszystkich stron, ale czy do 200 PLN są może ładniejsze obudowy ? Szukałem dosyć długo, ale jeśli znacie jakieś, to dawać :)

     

    3. Czy zasilacz pociągnie przyszłą grafikę, którą dołoże ?

    Nie wiem konkretnie jaki to będzie model, ale chciałbym spełnić moje marzenie z dzieciństwa i zagrać w coś na full detalach, więc będzie to pewnie coś mocniejszego - domyślnie, dla Risen 3, na którego premiere czekam z niecierpliwością.

     

    4. Monitor 24' z jakąś matrycą VA, nie wiem czy do 600 wyrwe coś lepszego, ale jeśli macie propozycję, to śmiało. Przeznaczenie to praca 15 godzin dziennie, 60cm od monitora. Raczej biurowe przeznaczenie, żeby oczy tak nie naku, nie bolały.

     

     

    Pozdro

     

Edytowane przez BądźMiły
Link to post
Share on other sites

1. Moim zdaniem nie i nawet możesz rozważyć zejście do Gigabyte B85-HD3 / ASRocka H87 Pro4 - pierwsza ma 2 kości UEFI, druga wyposażona jest w kontroler RAID (jeśli uznasz, ze kiedyś Ci się przyda taka możliwość) - obie kosztują ok. 280zł

 

2. Obudowa do wymiany. Aerocool znany jest z cienkich blach, a im więcej nieofiltrowanych dziur tym wiecęj kurzu w środku. W okolicach 200zł celuj w Zalmana Z9 U3.

 

3. Tak, bez problemu nawet karty typu GTX770 / R9 290 ;) Jeśli nie jesteś wymagającym graczem możesz śmiało brać tańszego G450M.

 

4. Do 600zł będzie ciężko o coś lepszego, właściwie chyba nawet nic nie ma. Jeśli będziesz długo siedział przed monitorem to rozważ zakup wersji flicker free w innym sklepie: http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-gw2460hm-flicker-free-kabel-hdmi-2492-887874.html

 

SSD: Samsung 840 128GB - 419 PLN

Mam rozumieć, że to wersja PRO (bo w takiej cenie jest na morele) ;) ? Dobry wybór, ale taniej masz bardzo opłacalnego Cruciala M500 o pojemności 240GB: http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m500-240-gb-sata3-2-5-500-250-mb-s-7mm-9-5mm-ct240m500ssd1-571323/ , ewentualnie tańszy http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

 

Co z HDD? Masz jakiś?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie się tematem z serii trudne sprawy :)

1. Najbardziej zależy mi na sekcjach zasilania, które mogą jakoś ochornić podzespoły czy sparować temperature/napięcia nie wiem, nie znam się ale brzmi to satysfakcjonująco, prawde mówiąc mało mnie obchodza inne rzeczy jak chociażby porty usb 3.0, których do tego zestawu praktycznie nie będę używał, poza myszką, ale nie zależy mi by kursor przyśpieszył ( :D ).

2. Brałbym, ale ma realnie takie świecące wentyle z przodu i przez szybe ?

3. Nie umiem określić jakim typem gracza jestem, bo nigdy nim nie byłem, jednak chciałbym pograć w Risena 3 na full detalach i dobrać do tego odpowiedni zasilacz, w sumie jakbyś mógł machnąć mi do tego karte ( już poza budżetem) to byłbym Ci bardzo wdzięczny ( powiedzmy, do 1k PLN, chyba że bardzo się opłaca dodać 100-200PLN )

4. Szukałem informacji i jest to wersja z Flicker Free (.RBE), bodajże już od B wszystkie mają te funkcje.

5. Tak, to wersja Pro. Rozumiem też, że lepiej byłoby wziąść Cruciala, ale to drugi najważniejszy komponent w tym zestawie, celowałem w możliwie jak najszybsze osiągi odczytu i zapisu, najchętniej to wziąłbym wersje 256GB Pro, ale niestety musiałbym mocno nagiąć budżet co na chwile obecną odpada, ale w przyszłości pewnie dokupie. Na chwile obecną, z moich wyliczeń wynika, że spokojnie i również z zapasem starczy mi miejsca na 1-2 gry, a reszta z zapasem zarezerwowana dla obszaru roboczego.

 

Edytowane przez BądźMiły
Link to post
Share on other sites

 

 

2. Brałbym, ale ma realnie takie świecące wentyle z przodu i przez szybe ?

(Nie)stety tak 

 

w sumie jakbyś mógł machnąć mi do tego karte

Do ~1000 zł masz R9 280x, który ma w zestawie 3 gry. Wydajność na poziomie GTX770

Link to post
Share on other sites

1. Ale po co Ci jakaś wypasiona sekcja zasilania? Do tego CPU naprawdę wystarczy to co oferuje B85-HD3 czy H87 Pro4 - w obydwu sekcja jest przykryta radiatorem, więc o temperatury bym się nie martwił ;)

 

5. Jeśli jesteś przekonany, ze 128GB Ci wystarczy to możesz śmiało brać tego 840 PRO.

Link to post
Share on other sites

Podziękował :)


CPU:  Xeon E3-1245 v3                             
MOBO: GA-B85-HD3
GPU: (wkrótce) R9 280x                
SSD:  Samsung 840 128GB                        
RAM:  Crucial Balistix 8GB                       
CASE: Zalman Z9     
PSU:  Cooler Master G550M ATX czy G450 do tego zestawu ???        

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...