Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Do gier i programów graficznych(AUTOCAD, 3ds max itp)

  • Maksymalna kwota : 2537zł

Części: wszystkie, bez obudowy.

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : jezeli bedzie potrzeba

 

Proszę o sprawdzenie kompatybilności zestawu, oraz ewentualne propozycje w celu zachowania wydajności oraz ewentualnej zmniejszenia ceny.

Edytowane przez robhar1290
Link to post
Share on other sites

Czym się konkretnie zajmujesz w 3ds max? Modelowanie, renderowanie? Jakich jeszcze aplikacji używasz?

 

wydajnosc i w miare dobra grafika :)

Jeśli zestaw ma być tylko do pracy to akurat w takim budżecie warto na start zrezygnować z GPU, a dołożyć do RAMu, ewentualnie SSD jeśli budżet pozwoli.

Echhh...nie doczytałem o tych grach :D Masz w tej propozycji niekompatybilny CPU i płytę. Ile procentowo będzie gier i pracy?

 

Monitor też wliczać do budżetu?

Link to post
Share on other sites

Możesz podaćprzykład dobrej płyty głównej (najlepiej ATX)? Karta graficzna zajmuje 2 sloty, więc nie chcę mATX).

 

Monitor już jest wliczony do budżetu, nie zamierzam go zmieniać.

 

Na razie przeważają gry lecz z czasem zamierzam je ograniczać. Lecz chcę by ta konfiguracja pociągnęła nawet owsze gry.

Link to post
Share on other sites

Jeśli no-name to naprawdę warto zamienić na coś porządniejszego:

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1096/6008) + Watch Dogs

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze 120mm

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Benq GL2250 (5ms, DVI, LED)

Razem: 2514zł

 

Zestaw bardzo podobny do Twojego, ale z pamięcią RAM o napięciu 1,5V, dobrą budżetową obudową i zasilaczem, o którym wspomniał Mrozinho. CPU z możliwością niewielkiego OC pod 3,9GHz (po dokupieniu chłodzenia).

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Ewentualnie, gdyby do budżetu nie wliczać kosztów dostawy z różnych sklepów i chciałbyś sam złożyć zestaw:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72202&s=67018&s=85497&s=65258&s=79416&s=72453&s=86878 - 2334zł

+ Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/ - 199zł, razem: 2533zł

To samo co wyżej, ale z mocniejszym CPU, z możliwością OC pod 4 GHz.

 

W obu zestawach może zostać karta Nvidii ze względu na produkty Autodesku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety monitor musi zostać taki jaki był. W mojej propozycji Benq 21.5'' LED GL2250HM posiada HDMI. Zależy mi na nim, ponieważ posiadam konsolę Xbox360. Po prostu chcę podłączyć ją do monitora, a nie latać z nią po całym domu

 

@BlueMike, Spróbuje skompletować tak ten zestaw, żeby ceny paczek wyszły mnie jak najmniej. Wielkie dzięki. :3
W piątek dostanę obudowę i zobaczę co to za dziwy. Jeśli trzeba będzie to zainwestuje w Zalmana.

Edytowane przez robhar1290
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...