Skocz do zawartości

BIG TT pǝʇɹʇǝʌuı


Recommended Posts

Dzięki elder za radę , zawsze można na Ciebie liczyć :) .

ja chciałem zrobić tak:

- projekt w corel'u

- przenieść na kartkę samoprzylepną,

- później punktak,
- otwór prowadzący 

- na koniec otwór właściwy

Link to post
Share on other sites

Wierciłem otwory na wiertarce słupowej używając blachy perforowanej jako prowadnicy i bardzo szybko to idzie

a efekt jest jak by to na CNC było wykonane...idealnie równy raster.

Wykonanie takiego full custom grilla na chłodnicę 480 czy 560 to często wywiercenie tysiąca albo więcej otworów,piekielnie czasochłonna akcja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

szybkie rozwiązanie: 1000 gwoździ + blacha + młot pleumatyczny... niektórzy mogą sprawdzić jakość gwoździ..

humor z rana  :roll:

 

 

http://oi61.tinypic.com/2eofalt.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Patryk ma rację  zostanę przy wierceniu

mam nadzieję że moje trzymadełko do wiertarki sprawdzi się podczas tej operacji

 

//e 09-07-2014 nic wielkiego ale jednak progres :)

 

Niestety aura nie motywuje do pracy  ale udało się zrobić parę drobiazgów.
Zdobyłem kawałek(a nawet 2) blachy alu grubość ok 0.8 mm mam nadzieję że nada się na front i nie będzie się zbytnio wyginać .
W ślimaczym tempie ale prace trwają też we wnętrzu.

Midplate zyskuje nowe otwory


DSC_0521.JPG



Kształtu nabiera też przedni cover


DSC_0522.JPG



Plan na najbliższe dni (jeśli pogoda pozwoli  ):
- dokończyć przedni cover,
- zabrać się za front

- wykonać podstawę pod ssd i leonarda.

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ten cover w pierwszej chwili... myślałem, że to wycięta jakaś mała obudowa na cały komputer, śrubka na 1 planie wygląda jak przycisk "power" a pionowy bok jak miejsce na 3 wentylatory lub chłodnicę 360.. ja to chyba pójdę dalej spać  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko tak informacyjnie bo wspomniałem że mam arkusz na front ;)

 

DSC_0526.JPG


\\e 14.07.2014

 

Trafił się luźniejszy weekend więc można było wziąć się trochę do roboty, niestety aktualnie pracuję nad drobiazgami: sprawdzam gdzie dołożyć śruby, gdzie potrzebny jest dodatkowy otwór, gdzie trzeba coś przeszlifować, dlatego postęp nie jest powalający.
Ale od początku
Aby wąż od przedniej chłodnicy bez problemu przechodził przez midplate musiałem przeszlifować podstawę pod mobo.



DSC_0531.JPG


 
Później przyszła pora na zajęcie się przednim coverem i kolejne przymiarki (Nie pamiętam już który zraz składam to wszystko do kupy   :?:   )



DSC_0525.JPG

DSC_0533.JPG

DSC_0535.JPG

Otwory pod 24 pin

DSC_0547.JPG

DSC_0549.JPG

DSC_0550.JPG

DSC_0551.JPG

DSC_0553.JPG



Kolejna w kolejce była podstawa pod ssd i arduino które będzie odpowiadać za oświetlenie  w obudowie .



DSC_0536.JPG

DSC_0538.JPG

DSC_0540.JPG


DSC_0542.JPG

I arduino na właściwym miejscu a przed nim widoczne otwory do instalacji dysku

DSC_0543.JPG

DSC_0544.JPG

DSC_0545.JPG



Z większych prac został mi front.Zamówiłem już blachę perforowaną , którą polecił mi Elder. Zastanawiam się tylko czy użyć jej jako szablonu i  wiercić otwory w tym arkuszu który mam, czy wyciąć jeden duży otwór i wkleić zakupioną siatkę dzięki czemu front nie będzie zupełnie płaski.

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

e\\ 23.07.2014

 

Żeby nie było że się  nic w temacie nie wyrabia to dorzucę pewien drobiazg

 

Wiem ,że można było dać front na cnc i mieć temat z głowy ale postanowiłem udowodnić małży, że nie brakuje mi cierpliwości ( co usilnie mi wmawia, ale jakoś nie zauważyła że wytrzymałem z Nią tyle lat) i dlatego postanowiłem się za to zabrać ręcznie.

20140720_192718.jpg

I w ten oto magiczny sposób miałem do wywiercenia ok 3000 otworów http://pc-com.pl/public/style_emoticons/default/szczerb.gif

Miałem bo już 3 dzień wiercę http://pc-com.pl/public/style_emoticons/default/_kwadr.gif ( trochę szkoda mi sąsiadów, ale tylko trochę )



DSC_0560.JPG

DSC_0562.JPG

DSC_0564.JPG

Jakieś 1500 otworów później http://pc-com.pl/public/style_emoticons/default/puknijsie.gif

DSC_0566.JPG

 

 

W następnym tygodniu powinienem zakończyć wiercenie :wariat: wtedy będzie się można zabrać za inne pierdoły, czyszczenie elementów, szlifowanie otworów na przewody i ogólne przygotowanie do malowania

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Będę wysyłał do malowania w proszek ( czarny mat lub półmat ) tzn wszystkie większe elementy idą w proszek, mniejsze chcę pomalować samemu.

No chyba że cena malowania mnie nie zwali z nóg to wtedy wszystko .

Obudowa to TT Mozart, zmianie ulega  front ( wykonany z aluminium profile 40/20/2 i blacha 1 i 2 mm ) no i wnętrze a tam miks materiałów zależy co udało się wykopać :D

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

bywało gorzej :D,choć czasu trzeba poświęcić całkiem sporo ale cieszę się że kiedyś zdecydowałem się na kupno trzmadełka do wiertarki bez niego byłaby lipa.

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...