Skocz do zawartości

BIG TT pǝʇɹʇǝʌuı


Recommended Posts

Co do okablowania to muszę się z tobą zgodzić w 100%, ja wymieniłem swojego BQ na Evga Supernova P2 1000W i też jestem mega zadowolony, wentylator to nie widziałem ani nie usłyszałem żeby się zakręcił chociaż raz :P 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

no to już czas oficjalnie zamknąć temat BIG TT . Projekt nie będzie już dalej rozwijany :( . Gdyby ktoś był chętny na podzespoły typu mobo,cpu, gpu, może nawet BIG TT to proszę pisać. Elementy będą się pojawiały w dziale sprzedam 

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

zanim powstanie nowy temat to minie trochę czasu więc wrzucę tutaj.

W ramach wolnych mocy przerobowych i z elementów dostępnych w loszku i mieszkaniu postanowiłem zmajstrować giętarkę do plastiku.

na podstawę potrzebne będą 3 płyty meblowe, wymiar dowolny ja miałem elementy o szerokości ok 40 cm co dało mi pole gięcia 37 cm.

2 kątowniki kupione kiedyś w markecie budowlanym będą robiły za trzymadełko do drutu oporowego. Za drut robi struna z gitary.

Do pełni szczęścia potrzebna będzie jeszcze sprężyna która będzie naciągała drut w trakcie nagrzewania oraz jakiś system blokujący strunę. Ja użyłem rozebranej kostki elektrycznej. Przydadzą się też wkręty i kawałek przewodu.

To tyle teorii.

Po złożeniu całość wygląda tak:

 

20151015_201125.jpg

 

20151015_202441.jpg

 

20151015_202448.jpg

 

Zapomniałem dodać że przestrzeń między górnymi płytami wypełniona jest spożywczą folią alu.

Za zasilanie odpowiada prostownik samochodowy .

20151015_202455.jpg

 

Skala temp w domowym termometrze kończy się ok 102 stopni,a struna osiąga o wiele wyższa temp .

Na powyższych fotkach widać efekt gięcia płyty z hipsu o grubości 3 mm.

wykonanie całości z pomocą mniejszego Szkodnika ok 40 min ;)

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

jak znajdę jeszcze jakiś kawałek materiału to w weekend coś nagram 


miało nie być nowych wpisów ale niespodziewanie pojawiła się możliwość zmiany pompy. Więc czemu nie ;). Zakup dokonany bardziej pod nowy projekt ale i w aktualnej obudowie popracuje. Przy okazji również do nowej zabudowy wpadły szybko złączki :D.

 

DSC_3143.JPG

 

układ testowy na podstawie do maszyny tnącej :D

 

DSC_3130.JPG

 

DSC_3135.JPG

 

Nie spodziewałem się aż takiej zmiany w kulturze pracy :o . Pompa słyszalna właściwie przy starcie później nic nawet na najwyższym biegu :P

 

DSC_3140.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

klasyczny fart, idealnie w czasie i miejscu :D

 

znalazłem materiał za chwilę wrzucę filmik z gięcia


No dobra to lecimy z filmem.Z góry przepraszam za poziom filmu i grę aktorska :wariat: reżysór ze mnie żaden a i aktor nie najlepszy

 

http://youtu.be/KmTKjWCnZak

 

 

jeszcze parę dokładniejszych fotek na dokładkę

 

DSC_3146.JPG

 

DSC_3145.JPG

 

DSC_3144.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

jedyne co mnie zdziwiło to walka z odpowietrzeniem układu z ddc nie było takiego problemu. Normalnie masakra jakaś nie wiem czy to normalne
 

Mam takie samo odczucie. Na 5 biegu jest ok ale nieporównywalnie do DCP 4.0 . Przy DCP na 12v to wystarczyło 2-3min poruszać budą i odpowietrzone. 

Dzięki za video. ;) "Pięknie Panie Rezyseze". ;] 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info bo już się przestraszyłem że może jednak coś z pompą jest nie bardzo. Ale jak teraz patrzę na specyfikację to D5 jest słabsza od DCP i pewno z tego wynika problem z odpowietrzeniem układu.

Mam nadzieję że uproszczenie układu w kolejnym projekcie pozytywnie wpłynie na proces odpowietrzania 

A film obiecałem więc musiał trafić do internetów  ;)

Link to post
Share on other sites

@BattleCrit dzięki

myślę że materiał grubości 5-6 mm to już zbyt dużo dla tej " maszyny ". oczywiście zawsze można dorzucić ramię z drugą struną od góry i ograniczenie znika ;)

No i tak jak podałem na początku maksymalna szerokość obrabianego elementu ale to też można zmodyfikować

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...