Skocz do zawartości

BIG TT pǝʇɹʇǝʌuı


Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

Mały offtop, na tą chwilę nie do końca związany z projektem ale ma w przyszłości pomagać przy dalszych modyfikacjach.

 

Pomysł na stanowisko do cięcia powstał już dawno, materiały z odzysku kurzyły się w piwniczce i czekał na właściwy moment.

 

Blat roboczy powstał z mdf 18 mm materiał po przejściach ale wymiar był ok więc uznałem że się nada.

 

DSC_2068.JPG

 

Do mocowania wyrzynarki służą dwie śruby

 

DSC_2069.JPG

 

 

 

W celu ułatwienia montażu z kawałków plexi  powstał rant 

DSC_2070.JPG

 Po bokach zainstalowałem zabezpieczenia zapobiegające przesuwaniu

 

DSC_2074.JPG

 

 

 

 

Gdy już wszystko zostało umocowane należało wykonać otwór na ostrze

 

DSC_2072.JPG

 

DSC_2073.JPG

 

Śruby mocujące oczywiście zostały wpuszczone w blat

 

DSC_2075.JPG

 

 

 

DSC_2076.JPG

 

DSC_2077.JPG

 

 

 

 

Następnie zabrałem się za nogi

 

DSC_2078.JPG

 

DSC_2081.JPG

 

Nogi mocowane na konfirmanty

 

DSC_2082.JPG

 

 

DSC_2084.JPG

 

DSC_2086.JPG

 

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze dolnych rozpórek przy okazji pierwsze cięcie, niestety cięcie nie jest zbyt proste. Powodem jest wyrobiony mechanizm prowadzący ostrze

 

DSC_2090.JPG

 

I wspórki zainstalowane spełniają dwie funkcje usztywniają konstrukcję oraz umożliwiają przytwierdzenie skrzyni do blatu

 

DSC_2094.JPG

 

DSC_2095.JPG

 

Przyszedł czas na rozwiązanie problemu rozchwianego ostrza

 

DSC_2097.JPG

 

Dzięki prostemu zabiegowi usztywniłem ostrze

 

DSC_2100.JPG

 

DSC_2101.JPG

 

I w ten oto magiczny sposób kilka kawałków mdf-u zmieniło się w stanowisko do cięcia

 

DSC_2103.JPG

 

Mam jeszcze kilka planów w stosunku do tej podstawy ale to w kolejnej odsłonie ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak ja lubię takie majsterkowanie!

http://i.imgur.com/aiJaUMp.gif

 

 

 

 

niestety cięcie nie jest zbyt proste

Obawiam się, że na długich odcinkach nigdy nie będzie. Konstrukcję fajną wykombinowałeś - prosta i spełni swoje zadanie, będzie bardzo pomocna i doceniona, ale spełni się przy przecinaniu, nacinaniu czegoś niewielkiego, krótkiego, na małych odcinkach i niezbyt dużych wysokościach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ernest, oczywiście, że tak, tutaj wątpliwości nie mam. Mnie nie chodziło o rodzaj materiału, tylko jego gabaryt, a konkretniej o długość cięcia.

Przecięcie w poprzek profilu aluminiowego, OK, przecięcie pleksi na odcinku 4-5cm, OK, ale cięcie wzdłużne materiału o grubości np 3cm i na odcinku 25cm może sprawiać kłopoty.

Widzę, że z kawałka profilu aluminiowego zrobiłeś przykładnicę, która na pewno sprawdzi się przy wprowadzaniu w odpowiednie miejsce w materiale brzeszczota wyrzynarki, sklejka stabilizująca brzeszczot również poprawi komfort cięcia, jednak chcąc ciąć dłuższy odcinek grubszego materiału, to prawdopodobnie dojdzie do konieczności manewrowania materiałem i tutaj przykładnica będzie przeszkadzać.

 

Co tu dużo pisać - Ernest,  świetna zabawka do przycięcia niewielkich kawałków, wręcz błogosławieństwo przy niektórych pracach. Lubię, jak ktoś własnym sumptem robi sobie rzeczy ułatwiające prace i widzę, że Ty z kreatywnością nie masz problemu.

Jeszcze raz Brawo!

 

P.S. - zobaczysz wskaźnik przepływu wtedy, kiedy ja zobaczę ploter w akcji  :P.  

Link to post
Share on other sites

Skeep na tą chwile mogę przecinać elementy o grubości 15 mm i szerokości ok 200 mm . Z grubością raczej nie da się nic zrobić (uzależniona od długości ostrza)  ale nad szerokością można popracować ;). Stanowisko do cięcia jest potrzebne do dokończenia prac nad ploterem .

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

Jako, że w najbliższym czasie nie widzę sensu wymiany platformy na nowszą postanowiłem, jakby powiedział mój młodszy,  delikatnie "przyszybcić" :D aktualną . Dzięki czemu dziś zawitał do mnie taki oto ktoś :)

 

20150624_172104.jpg

 

LGA1155 wiecznie żywy :wariat:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

w trakcie wymiany procka przybył nowy detal, blok cpu zyskał podświetlenie

 

DSC_2149.JPG

 

DSC_2147.JPG

 

DSC_2151.JPG

 

DSC_2150.JPG

 

DSC_2152.JPG


No to jeszcze kilka fotek z zamkniętym bokiem

 

DSC_2168.JPG

 

DSC_2163.JPG

 

DSC_2158.JPG

 

 

 

 

DSC_2159.JPG

 

 

DSC_2160.JPG

 

DSC_2161.JPG

 

DSC_2162.JPG

 

 

 

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

działa :E,

a tak serio ciepły jest :( na 4,5 w  idlu temp  30-40, stres to już 80 :/ i deko więcej

Bez skalpowania nie ma co myśleć o podbijaniu powyżej 4,5

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

Zdjęcia trochę kiepsko wyszły i ledy w bloku cpu strasznie walą po oczach. Widzę, że extender uratował sytuację ze złączkami. ;)

 

Ciepełko... nie powiem. Mój Xeon to aż przegina z temperaturami. W spoczynku przy 4,3ghz nie przekracza 30st a stres przy wentylatorach na minimum i pompą na 5v nie przekracza 55stopni. Po podkręceniu wentylatorów dobija do 50st na najcieplejszym rdzeniu.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pierwsze wrażenie, spore bydle i nawet ładne ( jeśli można tak o psu powiedzieć ;) ) ale ...

szkoda  że nie zdecydowali się na całkowitą modularność i mogli zastosować bardziej elastyczne (estetyczne ) przewody. Reszty dowiem się jak podłączę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...