Skocz do zawartości

BIG TT pǝʇɹʇǝʌuı


Recommended Posts

Napisano (edytowane)

dziś po pracy zabrałem się za drobniejsze prace, na pierwszy ogień poszły ledy. Jeszcze nie wiem czy wylądują w ostatecznej wersji zobaczę po przymiarkach w obudowie,

 

DSC_1801.JPG

 

Później przygotowałem narzędzia do cięcia rurek, prosta konstrukcja ale ułatwia proste cięcie 

 

DSC_1804.JPG

 

I na koniec postanowiłem zniszczyć kawałek rurki, tak testowo

 

DSC_1806.JPG

 

No i po pierwszym gięciu był remis %-)

 

DSC_1807.JPG

 

 

DSC_1808.JPG

 

Niestety to nie było ostatnie słowo rurek na dziś :(

 

DSC_1810.JPG

 

Problem w tym że złączki się nie mieszczą :sciana:

 

DSC_1811.JPG

 

Jedyne co się mieści to złączka 13/10 :mlotek:  , muszę coś wymyślić...

 

DSC_1812.JPG

 

na koniec dnia ja vs rurki 1 : 2  :(

 

Czy jest jakiś bloczek (plexi) na cpu który zmieści 2 złączki do rurek 16 mm?

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Opcje na załatwienie problemu są ze trzy (na tą chwilę )

1. zmiana bloku na taki z szerszym rozstawieniem otworów EK Supreme HF/EK Supremacy (ostateczność)

2. podniesienie drugiej złączki nad tą już wkręcona w top. Tu niestety wymagane będzie wygięcie rurki w taki kształt "?" bo jest za mała odległość na extender i złączkę :/ .

3. zastosowanie extendera i adaptera 90 stopni, łączna długość 55 mm (nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało :( )

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

IMO połączenie nie jest tak pewne jak w przypadku węży ale nie ma stresu że wypadnie, druga sprawa że nie skręcałem na maxa

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

 

 

podniesienie drugiej złączki nad tą już wkręcona w top
Takim czymś?

http://i.imgur.com/TkuH2Vb.jpg

 

 

 

Tu niestety wymagane będzie wygięcie rurki w taki kształt "?"
Rurkę najpierw nagrzewasz tylko na odcinku około 5cm, gniesz i na końcu docinasz na wymiar - wtedy uzyskasz łuk na krótkim odcinku tak, że zostanie kawałek prostej na wsadzenie ją w złączkę.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dzięki uprzejmości natsu zawitał dziś do mnie oryginalny  wkład do rurek 16/12  ,natsu  wielkie dzięki :)

 

20150513_211200.jpg

 

Przy okazji  wolnego delikatnie zmodyfikowałem podstawę pod mini szlifierkę dodając trzecia prowadnicę. Dzięki temu zabiegowi zminimalizowałem luzy na osi z. Podniosłem też mocowanie osi z

 

20150513_202544.jpg

 

20150513_202554.jpg

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

to  elementy cięgien  z przegubami kulowymi, idealnie nadawały się na korbki %-)

 

e\\ 17.05.2015

 

Praca wre, gdyby nie pracująca sobota sprzęt pewnie już by śmigał .To znalazłem w bloku po ponad roku pracy 

 

DSC_1878.JPG

 

 

 

DSC_1880.JPG

 

 

 

Przygotowanie do instalacji nowej czapki 

 

DSC_1881.JPG

 

DSC_1883.JPG

 

ee\\

dorzucę jeszcze to

 

DSC_1858.JPG

 

Cały czas nie wiem czy coś z tego wyjdzie 

 

cdn

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ProrokK, widać, że prace idą do przodu, a napotykane problemy rozwiązujesz szybko i sprawnie, więc czemu miałoby nie wyjść. ;)

 

BTW - Jesteś pierwszą i póki co jedyną osobą, którą znam, która może pochwalić się ploterem homemade.

Link to post
Share on other sites

Skeep jeszcze kawał drogi do pełnej funkcjonalności maszyny ale jestem na dobrej drodze żeby to działało :D

 

Dzięki Panowie za wiarę w moje możliwości :)

 

No to jedziemy wszystkie graty dojechały w poprzednim tygodniu więc na weekend przyszedł czas na delikatne modyfikacje (wpis będzie dość długi i mam nadzieję że nie padniecie trupem ;) )

Ale zanim zabrałem się za przeróbki należało odgruzować komputer. I tu powiem że byłem miło zaskoczony po ponad 1/2 roku bez odkurzania wnętrza obudowy ilość kurzu była zaskakująco mała.

DSC_1827.JPG



DSC_1824.JPG

DSC_1825.JPG

DSC_1828.JPG

DSC_1837.JPG



Jakiś czas temu zauważyłem w rezie pływające drobinki dlatego płyn przepościłem przez filtry od ekspresu do kawy

DSC_1843.JPG
 
W tym miejscu był jeden z wentyli który nie miał własnego filtra

DSC_1844.JPG

Po ogarnięciu sprzątania przyszedł czas na pierwsze przymiarki, po których stwierdziłem że trzeba uprościć układ i wyeksponować dzieło Skeepera

DSC_1849.JPG



DSC_1850.JPG

DSC_1852.JPG

DSC_1855.JPG



Cały czas zastanawiałem się nad użyciem covera na mobo

DSC_1859.JPG


Jakby ktoś miał wątpliwości wilkcały czas siedzi w obudowie ;)

DSC_1870.JPG

Przyszedł też czas na zabawę z oświetleniem

DSC_1875.JPG

No i syfek w bloku po ponad roku użytkowania

DSC_1879.JPG

Po całym weekendzie walki przyszedł czas na składanie wszystkiego do kupy  :E

DSC_1884.JPG

DSC_1886.JPG

Powiem wam że rurki akrylowe to zuo i mam nadzieje że przez najbliższy czas nie będe musiał z nimi walczyć

DSC_1892.JPG

DSC_1891.JPG


DSC_1896.JPG

DSC_1897.JPG



Gdyby nie Pomocnik to pewno jeszcze walczyłbym z LC :)

DSC_1901.JPG

DSC_1903.JPG


DSC_1904.JPG

DSC_1908.JPG

DSC_1909.JPG



DSC_1910.JPG

DSC_1913.JPG

DSC_1912.JPG


DSC_1914.JPG

DSC_1929.JPG
DSC_1915.JPG



DSC_1938.JPG

Do zrobienia zostało jeszcze trochę rzeczy głównie związanych  z oświetleniem  ale sprzęt już działa :)bo wiesiek już za rogiem :D

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Rezik wyglada super, szkoda, ze moj taki prosty :D 2 pytanka: jaka srednica rurek i jak nazywa sie to ustrojstwo wpuszczone w blache? (Dwustronnie zakonczone gwintem 1/4"?) Pewnie odnalazlbym to we wczesniejszych postach, ale na te chwile mam tylko telefon.

Link to post
Share on other sites

Rezik wygląda super to prawda, jak będzie lepsze światło to cyknę więcej fotek .

Rurki 16/12 a ten element o który pytasz to redukcja 1/2 na 1/4 kiedyś były w aquatuningu

Link to post
Share on other sites

Jestem pod ogromnym wrażeniem, zaskoczyłeś mnie. 

Widząc ilość i różnorodność otworów na coverze na mobo, to jestem w stanie wyobrazić sobie, jak Ty żeś chłopie musiał nakręcić się tymi korbkami, aby to wyciąć.

Jak złożysz wszystko do kupy, to wstawiłbym zdjęcie Twojej maszyny na fejsa na moją stronę (jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko), a nawet już mógłbym coś wybrać i wrzucić na smaczek.

 

http://i.imgur.com/5emNu6t.gif

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...