Skocz do zawartości

Co wymienić w komputerze aby przyzwoicie pograć w nowe gry


Recommended Posts

Ja jestem już szczęśliwym nabywcom nowego zestawu ale mój kolega niestety nie ma kasy aby zmienić całego kompa więc tu wysuwa się jego prośba.

 

Chcę on tanim kosztem zmodernizować komputer aby móc bezproblemowo grać w FullHD w gry przynajmniej na wysokich ale tak żeby nie musiał za parę miesięcy znów coś zmieniać w kompie.

 

Jego zestaw:

Procesor: Intel i7  920 @ 2,7 GHz

Płyta Główna: Gigabyte GA EX58 UD5

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 460 1GB

Pamięć: 9GB OCZ

Monitor: 1920x1080 60Hz LG

Dysk HDD: 500GB Seagate (system) 7200RPM

Dysk HDD 2: 1TB Seagate (magazyn) 7200RPM

Zasilacz: 800W CollerMaster (tak mi podał ale jaki dokładnie to nie pamięta a sprawdzi dopiero za 2 dni jak wróci z wycieczki)

 

Czy wymiana samej grafiki wystarczy ???

Proszę o pomoc w imieniu kolegi :)

Link to post
Share on other sites

Wymiana GPU + OC procka. Podstawa to podanie budżetu.

 

 

 

grać w FullHD w gry przynajmniej na wysokich

 

 

Do takich atrakcji to potrzeba 280X/GTX'a 770.

Link to post
Share on other sites

najtaniej to bedzie kupic uzywanego R9 280X lub 7970 - ok 800 zl do tego jeszcze troche procesor podkrecic (mozliwe ze jakies chlodzenie trzeba bedzie kupic - ok 100 zl) i powinno byc ok

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Po diabła ma sprzedawać całkiem solidnego proca z bardzo dobrym mobo, jeśli wystarczy go trochę OC'nąć by osiągnąć wyniki zbliżone do SB ?

Link to post
Share on other sites

ja nie sprzedawalbym niczego, kupilbym dobre chlodzenie - np Raijintek Ereboss (nie wiem jaka ma obudowe  ale patrzac na reszte sprzetu pewnie cos lepszego niz no name za 50 zl) czy Macho, podkrecil proca ile sie da i zaleznie od potrzeb uzywke R9 280X - ok 800 zl z dluga gwarancja lub R9 290 ok 1200 z dluga gwarancja.

Dla ogolnego przyspiszenia kompa moze pokusic sie rowniez o dysk SSD Crucial m500 240 GB ok 400 zl

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...