Skocz do zawartości

Głośniki komputerowe ~400 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez behemothxx,

Recommended Posts

Witam,

 

jako zupełny laik w tematyce audio proszę o pomoc przy wyborze głośników. 

 

Budżet w granicach 400 zł, w przypadku dużego skoku jakościowego, możliwy do rozszerzenia do max. 500 zł. Przeznaczenie to głównie gry, muzyki słucham na komputerze raczej niewiele. Jeżeli istnieje taka możliwość, to chciałbym, aby głośniki można było również podłączyć do telewizora i uzyskać przyzwoite efekty.

 

2.0, 2.1, 5.1 - nie wiem, które z nich będą dla mnie odpowiednie, więc proszę o podpowiedź. 5.1 będzie dość kłopotliwe do rozstawienia, więc wolałbym ich uniknąć, chyba że tego własnie potrzebuję. 

 

Obecnie mam laptopa, ale w najbliższych tygodniach będę kupował stacjonarkę i na pewno znajdzie się tam dobra karta dźwiękowa.

 

Zdaję sobie sprawę, że głośniki do wszystkiego (komputer i telewizor) będą cierpiały na jakości, ale nie jestem super wyczulony na wszelkiego rodzaju tony, szmery i amplitudy, etc., więc nie oczekuję super efektów. Szukam dobrej jakości głośników do użytku domowego.

 

Dziękują za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

bardziej naturalniejszy dźwięk osiągniesz w zestawach 2.0, takich jak Modecom MC-SHF56 albo Microlab Solo6C. 2.1 oprócz więkrzej płaszczyzny basu nie mają nic ciekawego innego do pokazania.

Link to post
Share on other sites

bardziej naturalniejszy dźwięk osiągniesz w zestawach 2.0, takich jak Modecom MC-SHF56 albo Microlab Solo6C. 2.1 oprócz więkrzej płaszczyzny basu nie mają nic ciekawego innego do pokazania.

rozumiem, a co to jest ta płaszczyzna basu? jak mówiłem, jestem laikiem...

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Nieco ponad 400zł i masz nówki Solo 6C, ciekawym wyborem są również: Edifier r1280T lub R1600TIII (2.0 to bardziej głośniki do muzyki). Do gier lepiej wziąć jednak 2.1 (ten subwoofer w grach i filmach robi jednak robotę), fajnymi głośniczkami są: modecom mhf60u.

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Z mojego szperania w sieci wynika, że faktycznie większość poleca do gier raczej zestaw 2.1 i teraz moje pytanie, czy to faktycznie duża różnica z tym wzmacniaczem? W moim przypadku gry mają priorytet.

 

Co to znaczy przejrzystość głośników?

 

Waham się pomiędzy modecom mhf60u i Microlab Solo6C. Nic nie wiem natomiast o tym sprzęcie: Alesis M1 Active USB.

 

 


I jeszcze jedno pytanko. Jakie możliwość i funkcje daje audio USB w modelu Alesis M1 Active USB?

Link to post
Share on other sites

Chodziło CI pewnie o subwoofer a nie wzmacniacz ;p między 2.0 a 2.1 jest taka różnica że z reguły w zestawach 2.1 jest sporo więcej basu, nadają się lepiej do gier czy filmów bo grają efektowniej, co nie znaczy że lepiej jakościowo (gry i filmy nie są wymagające pod kątem dźwięku, więc taki zestaw jest idealny).

Link to post
Share on other sites

Chodziło CI pewnie o subwoofer a nie wzmacniacz ;p między 2.0 a 2.1 jest taka różnica że z reguły w zestawach 2.1 jest sporo więcej basu, nadają się lepiej do gier czy filmów bo grają efektowniej, co nie znaczy że lepiej jakościowo (gry i filmy nie są wymagające pod kątem dźwięku, więc taki zestaw jest idealny).

to dużo wyjaśnia, nie pozostaje mi nic innego jak zdecydować się na  głośniki Modecom

 

dziękuję wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...