Skocz do zawartości

MadCatz R.A.T 5 Opinie / Dodór myszki


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się od pewnego czasu na zmianą myszki. W oko wpadł mi szczur z ogonem R.A.T 5, czytałem opinie na skąpcu i ceneo które go wychwalają. A tutaj na forum hejt się na tego gryzonia posypał, że nie wiadomo za co pieniądze wydawać na niego. Wiec prosiłbym o opinie sprawdzone dla tej myszki. Na krótszą metę mógłbym wybrać sam myszkę i właśnie wybór by padł na rat'a 5.

 

Informacje potrzebne :

Budżet 200 zł

Model podkładki A4Tech 500MP (w przyszłości zamierzam kupić coś lepszego)

Jesteś lewo czy praworęczny prawo

Jak dużą masz dłoń 19cm/18cm

Jak trzymasz mysz Palm-grip, ale nie mam problemów z dostosowaniem się

Ile potrzebujesz cm na obrót o 360 stopni 24cm

Specjalne wymagania dobre zastosowanie do gier

Ile potrzebujesz przycisków Podstawowe + 2 z boku (mogą być też jakieś dodatkowe)

W jakie gry grasz (RTS, MMO FPS) FPS/Strategie

Low sens czy high sens low

Gry w które gram CS:GO/BF4/BF3/SC2/LOL

Moje propozycje MadCatz R.A.T 5 / SteelSeries Kana v2/ Gigabyte M8000x / Tt eSport Saphira/ Roccat Savu

 

 

Proszę działać :->

 

Link to post
Share on other sites

Może ja ci cos podpowiem   jestem co prawda posiadaczem  myszki  cyborg rat 3  więc bez mozliwości regulacji  ,ale myszke uzywam od około 2,5 roku  i działa doskonale  jest bardzo precyzyjna  trochę za lekka  nie ma mozliwości zmiany wagi  .  W skrócie

 

Zalety:
-jakość wykonania
-czułość
-nowoczesny wygląd
-wytrzymała konstrukcja 

Link to post
Share on other sites

w rat 5 mogłeś trafić na SENSOR  5200 dpi lub na 4000 philipsa. A ode mnie : miałem rata 3, scroll po roku trochę się wyrobił to kupiłem sobie i bratu po rat 5. jego po tygodniu do zwrotu, coś z lewym przyciskiem myszy. brat dołożył sobie do RAT siódemki i badziew jak uj, a ja swojego rat 5 oddałem najmłodszemu z rodzeństwa- miał wyrąbaną myszkę za 50 zł to działała jakby chciała a nie mogła , a teraz ma Rata. A ja mam Deathadder 2013 i pier***ę Raty

Link to post
Share on other sites

jak już musisz kupić koniecznie tego rata to jedynie 3ke z a3090 lub tego najnowszego rat te bo ma nowsza wersje philipsa, która jest całkiem znośna. Ale do fpsow i tak lepiej brać mychę na 3310 lub 3090 ewentualnie lasery 9500/9800 o dobrym balansie i lepszych kształcie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jak już musisz kupić koniecznie tego rata to jedynie 3ke z a3090 lub tego najnowszego rat te bo ma nowsza wersje philipsa, która jest całkiem znośna. Ale do fpsow i tak lepiej brać mychę na 3310 lub 3090 ewentualnie lasery 9500/9800 o dobrym balansie i lepszych kształcie.

 

Więc co polecasz na 3090/3310 ? Rival ma jedną wade w fps'ach. Dodo dawał link do filmika, jak będę miał czas to wygrzebię.

 

 

 

A ja mam Deathadder 2013 i pier***ę Raty

A co ty masz to mnie to. j3bi3, więc ...  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

imo. zowie ec 1 evo, mionix avior 7000, rivala, podobno cm alcor też jest całkiem niezły, ale nie miałem go w ręce jeszcze więc nie wiem. Jak chcesz laser to kone xtd jest całkiem niezły i podobno mizar (ale jak alcora, nie miałem go).

 

ps. a zauważyłem, że do 200zł ma być :D no to rival (nie wiem, co w nim miałoby być nie tak) i możesz zaryzykować alcora lub mizara (jak coś z nimi nie tak będzie to oddasz najwyżej i kupisz coś pewnego:P)

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

imo. zowie ec 1 evo, mionix avior 7000, rivala, podobno cm alcor też jest całkiem niezły, ale nie miałem go w ręce jeszcze więc nie wiem. Jak chcesz laser to kone xtd jest całkiem niezły i podobno mizar (ale jak alcora, nie miałem go).

 

ps. a zauważyłem, że do 200zł ma być :D no to rival (nie wiem, co w nim miałoby być nie tak) i możesz zaryzykować alcora lub mizara (jak coś z nimi nie tak będzie to oddasz najwyżej i kupisz coś pewnego:P)

 

No to zdecydowałem na wybór SS Rival. Teraz mi powiedź czy warto wydać 99 zł (w morelach) do Roccat Apuri?

Link to post
Share on other sites

jak najbardziej, osobiście nawet nie umiem już grać jak nie mam mouse bungee, bo mnie potwornie irytuje jak mi kabel szura po podkładce ;D Tym bardziej, że rival ma sztywny kabel, który fajnie się trzyma w tym MB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...