Skocz do zawartości

Komputer samoistnie wyłącza się


Recommended Posts

Witam! Tak jak w temacie:

Już 3 raz komputer sam z siebie się wyłączył. Za 1 razem przy 1 otwartej karcie w Chrome (czyli prawie idle) i 2 razy podczas gry. Wygląda to w ten sposób, że nagle obraz na monitorze zanika, w słuchawkach słyszę charakterystyczne... hmm to jest tak dźwięk jak wtedy, gdy palcem przesuwa się po parze wodnej na szybie (inaczej nie umiem tego opisać). Po chwili włącza się. (wygląda to dokładnie tak, jakbym wyłączył i włączył zasilacz). Temperatury są w normie a jak wcześniej napisałem to zdarzyło się też gdy komp nie był obciążony.

 

mogę gdzieś znaleźć jakąś informację w systemie o tym co się stało? coś w tym przypadku powinienem sprawdzić/przetestować? czyżby coś nie tak było z zasilaczem?

 

sprzęt taki jak w sygnie a system to win7 Home Premium x64

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

nie, tak jak napisałem - wygląda to dosłownie tak jakbym wyłączył i włączył zasilacz

 

w programie WhoCrashed zakładka dump files czysta a w local drivers od groma pozycji - to źle? :x

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

od dziś przedtem grzebałem przy ramie i trochę podkręcałem iGPU

później coś zrobiłem, że pliki startowe systemu się zesrały i musiałem formatować dysk. O! Przed formatem, gdy robiłem bootowalnego pendrive w programie UltraISO to za każdym razem pod koniec nagrywania systemu komp się wyłączał i włączał, tak jak teraz. A gdy spróbowałem z tego pendrive zainstalować ten system to właśnie wtedy się wszystko posypało. Teraz siedzię na prawie czystym systemie (stery do igpu, ultraiso, hwmonitor, gpu-z, chrome, WhoCrashed)

 

 

ps. co do zasilacza: jest taki myk, że wtyczka 24 pin bardzo ciężko wchodzi na swoje miejsce i pomimo użycia siły, wydaje mi się, że dalej nie jest wpięta do końca (brakuje dosłownie parę mm)

 

powinienem gdzieś mieć miernik napięcia tylko żebym jeszcze wiedział gdzie ._.


@up

 

znów wysypało a w programie whocrashed czysto

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

weź do tej płyty zrób update biosu, na początku jak złożyłem kompa, sypała mi błędami, system się sam wyłączał i włączał, jednym słowem cyrk, też myślałem że zasilacz, proc nie przechodził OCCT na stocku, po flashu jak ręką odjął.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites
 

weź do tej płyty zrób update biosu, na początku jak złożyłem kompa, sypała mi błędami, system się sam wyłączał i włączał, jednym słowem cyrk, też myślałem że zasilacz, proc nie przechodził OCCT na stocku, po flashu jak ręką odjął.

 

 

bios mam p1.90

robiłem test occt 20 min dzialalo wiec myslalem ze jest ok (przelozylem spowrotem ram z A2 do A1) i owylaczylem

oczywiscie po paru sekundach jebut, znow zgasl

pozniej odpalam kompa, nawet nie zdazylem przegladarki odpalic i znow zgasl

teraz na szybko wrzucam z occt screeny

http://imgur.com/n9sKvvS,JvymCGK,3CuglYq,OlbZEpU,ieRTCRE,aaXDBsB,wNmc1Zt,epbO0Rp,y26t0Bb,z0Cu63U,9c4I7sh,wcsXrJg,x3dFgwa,HxmjMnU,piX96AR

 

moze tu sie cos ukrywa

 

 

@@

no i nie usmiecha mi sie updatowac bios jak komp co chwile pada...

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to że na A2 działa i nie sypie błędami? weź zrób test pamięci memtest86, i tak masz najnowszą wersję, no mi też sypało ale właśnie mi to pomogło. Możesz jeszcze spróbować w UEFI przywrócić ustawienia domyślne.  

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

w uefi przywracałem x razy domyślne ustawienia

ram wcześniej normalnie pracował na A1 tylko miałem problemy z jego częstotliwością/napięciem/cl ( http://forum.benchmark.pl/topic/128892-cz%C4%99stotliwo%C5%9B%C4%87-ramu/page-2?do=findComment&comment=1419604 )

więc z ciekawości przełożyłem je do A2 i po jakimś czasie się zaczęło dziać. teraz je wróciłem do a1, bo myślałem że to może być przez ten slot ale widzę, że to nie to

 

jak następnym razem się wyłączy to zarzucę 2 bios i zobaczymy

 

a i da się jakoś memtesta z pendrive odpalić? próbowałem go nagrać tak jak system ale nici z tego, przy próbie bootowania albo pokazuje się 1 migająca kropka albo cały stos błędów UltraISO

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

znów...

próbując włączyć memtesta jedyne co widzę to migająca "podłoga" ( _ ) i tyle

 

generalnie martwi mnie jeszcze dysk, bo jeszcze niedawno, gdy go zakupiłem był dosłownie bezgłośny a teraz słychać dosyć często jakieś chrupanie/ocieranie. w hdtune coś tam sprawdzałem ale chyba było ok. (tylko chyba gdyby to była wina dysku, to pewnie bym miał jakieś raporty/komunikaty/bluescreeny z tego, a tu nic :/ )

Link to post
Share on other sites

tym się nie przejmuj, jaka jest płyta główna i procek w 2 kompie? weź z tego kompa wyciągnij pamięci, i popracuj na swoim kompie i zobacz czy sypie błędami, jeśli nie to masz winowajcę. Uprzednio resetując bios lub powrót do domyślnych już po wsadzeniu ramu.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Gigabyte ga g41m combo i pentium dual e5400

 

Teg memtesta zostawie tak na 1h

Omg zostawilem test wracam a tu na pulpicie... pewnie znow wysypalo

ram przełożony, pogram sobie w coś i zobaczymy

Przelozylem ram,

Juz mailem zatwierdzic posta o tym i jebut wylaczyl sie... akies inne pomysly? Brat cos sapie ze to moze byc wina mobo, wsadze spowrotem moj ram i odpale 2 bios

Link to post
Share on other sites

nie zrozumieliśmy się, memtesta przeprowadziłem na swoim komputerze

podczas tego znów komp się wyłączył, więc przełożyłem na ram z innego komputera na którym komputer także po chwili się wyłączył

teraz siedzę na swoim kompie, swoim ramie i na biosie nr2 i przed chwilą znów się zrestartował

 

 

trochę to wygląda tak jakby coś było z mobo/psu lub cpu bo gdyby hdd/ram było winne to po 1 nie wysypało by podczas memtesta a po 2 nie wysypałoby przy zmienionym ramie

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

nawet nie mam takiego folderu jak minidump


http://i.imgur.com/v0WCkba.png

 

w dzienniku są jakieś błędy ale ich treść mało mi mówi, wkleję tego trochę tu

 

Nazwa dziennika:Application
Źródło:        Microsoft-Windows-WMI
Data:          2014-05-10 15:50:12
Identyfikator zdarzenia:10
Kategoria zadania:Brak
Poziom:        Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik:    Nie dotyczy
Komputer:      Komputer
Opis:
Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.
Kod XML zdarzenia:
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-WMI" Guid="{1edeee53-0afe-4609-b846-d8c0b2075b1f}" EventSourceName="WinMgmt" />
    <EventID Qualifiers="49152">10</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2014-05-10T13:50:12.000000000Z" />
    <EventRecordID>782</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="0" ThreadID="0" />
    <Channel>Application</Channel>
    <Computer>Komputer</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>//./root/CIMV2</Data>
    <Data>SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99</Data>
    <Data>0x80041003</Data>
  </EventData>
</Event>

 

 

 

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Data:          2014-05-10 15:48:16
Identyfikator zdarzenia:41
Kategoria zadania:(63)
Poziom:        Krytyczne
Słowa kluczowe:(2)
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      Komputer
Opis:
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
Kod XML zdarzenia:
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>2</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2014-05-10T13:48:16.557605400Z" />
    <EventRecordID>2446</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>Komputer</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  </EventData>
</Event>
 
 
 
Nazwa dziennika:System
Źródło:        EventLog
Data:          2014-05-10 15:48:30
Identyfikator zdarzenia:6008
Kategoria zadania:Brak
Poziom:        Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik:    Nie dotyczy
Komputer:      Komputer
Opis:
Poprzednie zamknięcie systemu przy 15:47:34 na ‎2014-‎05-‎10 było nieoczekiwane.
Kod XML zdarzenia:
  <System>
    <Provider Name="EventLog" />
    <EventID Qualifiers="32768">6008</EventID>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2014-05-10T13:48:30.000000000Z" />
    <EventRecordID>2442</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>Komputer</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>15:47:34</Data>
    <Data>‎2014-‎05-‎10</Data>
    <Data>
    </Data>
    <Data>
    </Data>
    <Data>842</Data>
    <Data>
    </Data>
    <Data>
    </Data>
    <Binary>DE07050006000A000F002F002200C503DE07050006000A000D002F002200C503600900003C000000010000006009000000000000B00400000100000000000000</Binary>
  </EventData>
</Event>
Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...