Skocz do zawartości

Przycinające się gry, diagnostyka programem OCCT


Recommended Posts

Witam,

 

od 2-3 dni mam problem z czerpania przyjemności z grania, ponieważ każda gra dosłownie co 2-3 sekundy łapie lekkie ścinki (tak jakby mam stałe fpsy np. 125 i nagle spada do 30 i tak co chwilę). Robiłem defragmentacje, sprawdzałem windowsa w poszukiwaniu błędów, czyściłem rejestr i nic to nie pomogło. Zrobiłem test diagnostyczny programem OCCT, ale nie mam pojęcia czy wszystko jest dobrze, czy coś jednak jest źle. Moją uwagę zwróciło taktowanie procesora, które ciągle skacze. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki co może być nie tak.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e55c4116801dcc02.html

 

Mój sprzęt:

 

Procesor: AMD PHENOM II X2 550 (80W) [AM3]

Płyta głowna: Gigabyte GA-MA770T-UD3 AMD770 [AM3]

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD5770 1024/128 DDR5 [PCI-E]

Pamięć RAM: Kingston PC1333 2048MB Hyperx KHX1333C7D3/2G [DDR3]

Zasilacz: Tracer Blaster TRO-406 MATX/ATX [500W]

 

Link to post
Share on other sites

Hej, zdjecie ktore podales to niestety nic nam nie mowi, to zwykle zuzycie procka w czasie... wiec dla nas nic z niego ie wynika... 

 

Problemow moze byc kilka, od jakiegos wiruska, po przegrzewajacy sie procek, przegrzewajaca sie plyte glowna, cos z grafika. 

 

Czy robiles jakies update'y ostatnio, czy cos usuwales, cos isntalowales, podlaczales jakies obce dyski? Z jakiego zrodla pochacdza gry, jakie to gry, bo mozliwe ze tam pojawil sie update ktory nie lezy twojemu zestawowi?

 

Podobny problem wystepuje tez przy AMD gdy pojawia sie problem z NB, throtling bodajrze to nazywaja. To waksie gardlo, czesto jezeli pojawi sie jakis problem szyna potrafi spasc na 2000Mhz i pojawiaja sie takie scinki. 

 

Ah podstawowa sprawa czy podkrecasz cos? jakie masz temperatury? napiecia?

Link to post
Share on other sites

Skacze, bo zapobiega przegrzaniu cpu, i stotuje throtling (zrzucanie zegarów)- przynajmniej obserwując wykres z occt.

Uruchom tą grę z włączonym hw monitor, i napisz do jakiej temp. max. doszedł procesor, oraz podaj max. napięcie na cpu (cpu voltage).

Link to post
Share on other sites

Teraz właśnie sprawdziłem i pasta termoprzewodząca na procesorze niemal przestała istnieć, jutro ją wymienie i zobaczymy czy coś się zmieni. Ostatnio własnie strasznie głośno chodził mi wiatrak od procesora jakby mial zaraz wybuchnąć. Zaraz jeszcze sprawdzę te temperatury.

 

Gry są oryginalne, FIFA14, CS GO, PAYDAY 2. Do tej pory wszystko śmigało bez zarzutu. Kompa skanowałem estem i combofixem i wydaje się czysty. Żadnych innych dysków nie podłączałem.


No więc grałem 20 minut w CS GO i temperatura procesora doszła do 69 stopni, a napięcie 1,472V


Nałożyłem nową paste na procka i wszystko śmiga. Dzięki za sugestie i pomoc :)

Edytowane przez Andy158
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...