Skocz do zawartości

Radeon R7 260X - zacinanie się gier, spadki fps


Recommended Posts

Proszę o pomoc, niedawno wymieniłem komputer na coś nowszego i pojawił się problem. 

Przed wymianą mój komputer przycinał w różnych grach przykładowo Sleeping Dogs grałem w rozdzielczości 1280x1024 na najniższych ustawieniach lecz mimo to gra nadal potrafiła przycinać.

 

Po wymianie platformy z s.775 na 1150 i wszystkich części oprócz zasilacza, który ma z pół roku i dysku który również był kupiony niedawno, w grach nie widać mocnej poprawy. Byłem nastawiony po filmach, testach i tych wszystkich namowach do zmiany na nową platformę i wymianę części do grania na najwyższych detalach. Przykładowo w tym teście można sprawdzić jak plasuje się starszy pentium i porównać z moim procesorem i kartą graficzną : http://pclab.pl/art51002-7.html

 

Według mnie jest to dość dziwne ponieważ nie gram w full hd ani jakiejś wysokiej rozdzielczości jest to obecnie rozdzielczość 1440x900, na której gra Sleeping Dogs z lekkimi zacinkami dość płynnie chodzi na średnich ustawieniach, na wysokich są mocne przycięcia a na bardzo wysokich już nie ma mowy o grze.

 

Proszę o pomoc, co mógłbym sprawdzić, co poprawić? Czekam na odpowiedzi.

 

Intel pentium g3420 3,2ghz, Asrock h81m, Radeon R7 260X 1gb OC, 4 gb DDR3 kingston 1600, Corsair VS450, WD Blue 1 TB

Link to post
Share on other sites

 

 

na bardzo wysokich już nie ma mowy o grze.

 

Nie jest to nic dziwnego.

 

 

 

wymianę części do grania na najwyższych detalach

 

 

 

Intel pentium g3420

 

 

 

Radeon R7 260X 1gb OC

 

Taki zestaw i najwyższe ustawienia ? Nie wiem, kto Ci nagadał takich głupot. 

Link to post
Share on other sites

Sorry, że nie odpisywałem, ale nie mogę się zalogować na poprzednie konto (nicek444). Coś się stało. Nieważne.

 

Stary nie gadaj mi głupot! Spójrz na test który podesłałem! To jest testowane na słabszym procesorze niż mój i na karcie radeon hd 7770 w rozdziałce FULL HD na bardzo wysokich ustawieniach gra popina średnio 30fps!

To teraz porównaj sobie Pentiuma G850 z G3420 i Radeon HD 7770 z Radeon R7 260X oraz rozdzielczość FULL HD z 1440x900... Więc sory ale piszesz głupoty, że na rozdziałce 1440x900 z tymi podzespołami nie mogę sobie pograć na wysokich ustawieniach w Sleeping Dogs. Widać ,że zamiast pomóc poprostu chcesz zaszkodzić! To nie jest i7 to nie jest typowo gamingowy sprzęt, ale ze wszystkich filmików, wykresów, testów ogólnej wiedzy wynika, że coś musi być nie tak skoro gry się zacinają. Dzięki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Widać ,że zamiast pomóc poprostu chcesz zaszkodzić!

 

Taaaa Lepiej zastanów się dwa razy, zanim napiszesz kolejne zdanie.

 

Byłem posiadaczem i5 2500@ 4 GHz w parze z HD 6870 i taki konfig nie gwarantował płynnej rozgrywki w SD na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1440x900, jaką to miał mój ówczesny monitor.

 

Testy z PCL można sobie wsadzić w zadek. Nie jest podany średni i minimalny framerate, tylko jakieś wartości z kosmosu, bez podania czym one są. Miejsce i procedura testowa - przejście się uliczką na początku gry...Sorry, ale kwintesencja tej produkcji to pościgi i strzelaniny, które są zdecydowanie bardziej wymagające, niż targowisko z początku gry. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam 2500k 4.5ghz z HD 7870 2gb teraz grywam w 1920x1080, ale na tym samym sprzęcie jeszcze z 2 miesiące temu to grywałem w rozdzielczości 1360x760.

 

I np w takich grach jak:

 

metro last light

crysis 3

tomb raider najnowszy

Assassin's Creed IV: Black Flag

przy rozdziałcę 1360x760 nie mogłem grac komfortowo na full opcjach, musiałem zmniejszyć detale w grze.

A ty na duzo słabyszm procesorze i karcie graficznej w większej rozdzialce niż ja wcześniej chcesz grać na full zapomnij ;)

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem.. trochę to źle napisałeś. 2 miech temu na tym sprzecie grales w 1360x760 a teraz grasz w 1920x1080? skad taki nagly skok wydajnosci skoro nic nie wymieniłeś ?  :menda: 

skoro na takim kompie grasz 1360x760 na średnich opcjach, to chyba coś jest nie tak.

a i ja nie mówię o crysis 3, który potrzebuje na prawdę mocnej maszyny, tylko o sleeping dogsie, jednak to trochę starsza i mniej wymagająca gra.

Link to post
Share on other sites

 

 

powinno płynnie chodzić ale nie spodziewałbym się super detal
 

 

Nikt niczego takiego nie napisał.

 

 

 

ale myślę na tym pentiumie też popykam w 1280x1024 na high z tą kartą
 

 

Sam sobie to napisałeś.

 

 

 

To jest dość solidny procesor!

 

Do biura owszem. Do gier nie za bardzo. 

Link to post
Share on other sites

Mowie ze cały czas mam procesor 2500k i kartę graficzną HD 7870 2gb a wcześniej grywałem w rozdzielczości

1360x760 bo taki miałem monitor a teraz mam monitor full hd 1920x1080.

A nic nie pisałem ze gram na średnich oraz ze mi skoczyła wydajność, tylko napisałem ze musiałem przy

rozdzielczości na której grałem wcześniej 1360x760 zmienić nie które opcje graficzne w wymienionych grach

bo nie dawało rady, a ty grasz w większej rozdzielczości niż ja wcześniej. A na 1920x1080 pewnie musiałbym

jeszcze coś zmniejszyć.

Do gier dobrze jest posiadać 4 rdzeniowy procesor, a jak się chce absolutnie we wszystko grać na full przy 60 klatkach bez większych spadków fps, to trzeba pierw wygrać w totka ;)

 

A i Sleeping Dogs w cale do słabo wymagających gier to nie należy, własnie sobie instaluje bo jeszcze nie grałem na 1920x1080, zobaczę jak to u mnie pójdzie.

Edytowane przez krystianh87
Link to post
Share on other sites

Nie chce totalnie na full w full hd itd. Nie wiem może mam jakiś problem z tą grą źle mi chodzi na tej karcie czy coś.. teraz zainstalowałem tomb raider i wszystko chodzi pięknie na high bez przycinki, także spoko. Nie chce mi się już spierać. Ludzie różnie mówią, niektórzy ,że na moim zestawie można już spokojnie pograć. I to nie tylko w teście w którym podałem, ale i na forach dużo wątków jest i ludzie się wypowiadają ,że nie jest to zły sprzęt do grania! 

 

Tacy ludzie jak Nowaj zawsze wszystko krytykują, bo już trochę takich osób przewinęło się w wątkach które czytałem, zawsze wszystko krytykują. Najlepiej wszystko wymienić, kupić i7 najnowszego geforce i będzie hulać, a twój sprzęt to syf. Typowe.

 

Dobra dzięki temat do zamknięcia, bo i tak nic z tymi grami co nie chodzą optymalnie nic się raczej nie zrobi... Albo i zrobi tylko lepiej krytykować wszystko na około niż pomóc.

Link to post
Share on other sites

@gamervevo, Nowaj nie krytykuje wszystkiego, po prostu ma rację.

Sam posiadam taki zestaw jak Ty i wiem, że nie jest to sprzęt do ultra-gamingu, ale we wszystkie najnowsze produkcje zagrasz komfortowo, po prostu niekoniecznie z ustawieniami "full" i rozdzielczości FHD.

 

Jaki masz system? Sterowniki poinstalowane wszystkie najnowsze? System czysty?

Link to post
Share on other sites

 

 

Tacy ludzie jak Nowaj zawsze wszystko krytykują, bo już trochę takich osób przewinęło się w wątkach

 

Dawno nie trafiłem na tym forum na bardziej roszczeniową osobę. Nigdzie nie sugerowałem wymiany. Podobnie jak z tym, że pograsz na wysokich ustawieniach, znowu wkładasz ludziom "w usta" słowa, których nie napisali. Kupiłeś sprzęt, który do najmocniejszych nie należy i oczekujesz, że odpalisz gry w takiej jakości, jak ludzie, którzy zapłacili za swoje konfigi 5 razy więcej. Zejdź na ziemię, obniż detale i ciesz się płynną rozgrywką. I trochę więcej pokory, bo jak na dłoni widać, że nie tylko nie masz doświadczenia, ale również ogłady. 

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, to nie jest tak, że ja uważam, że będę grał na takich ustawieniach jak ludzie co złożyli sprzęt za grubą kasę. Cały czas od początku tego wątku, piszę, że nie zamierzam grać na ustawieniach ultra i nie w full hd bo wiem że do tego trzeba wpakować dużo więcej pieniędzy. Przez cały czas tłumaczę, że gra nie działa na wysokich tylko na średnich i to w stosunkowo niskiej rozdzielczości.. Nie mam doświadczenia, ale trochę poczytałem i wiem, że nie masz racji. "Zejdź na ziemię" ;)

 

 

 

Jaki masz system? Sterowniki poinstalowane wszystkie najnowsze? System czysty?

windows 7 ultimate 64, sterowniki amd najnowsze pobrane ze strony producenta, avast czuwa, wirusów brak. 

Link to post
Share on other sites

Reszta sterowników aktualna?

Wątpie by to miało znaczenie, ale możesz zrobić skan Malwarebytes Anti-Malware i podać screeny z HDTune, zakładka SMART, Health i Benchmark (pełny skan, nie szybki).

 

Możliwe, że po prostu gra jest kiepsko zoptymalizowana.

Link to post
Share on other sites

Ja na gtx 750 Ti 2 Gb od msi i moim procesorze jakiś amd 2,10 x3 (jest on chwilowy,kartę kupiłem pod nową platformę jako pierwszą a reszta w wakacje) na fhd na wysokich mam śr 35-45 fps w Sleeping Dogs.Mówię tu o np jeździe po mieście bo w budynkach albo zamkniętej przestrzeni jest 60

Link to post
Share on other sites

ja ten sprzęt niedawno kupiłem, z jakies 2 tyg temu, wiec sterowniki na bank są świeże, a dysk na pewno nieuszkodzony, bo tez kupiony niedawno. I zgadzam się z tobą, poprostu gra jest jakoś źle zoptymalizowana, bo to niemożliwe. Przecież grzechu9797 gra na full hd na starym sprzęcie, tylko karte ma lepszą, ale nie jest to jakaś ogromna różnica, po testach co patrzyłem z moją kartą to jakieś 5-7 fps max, na wysokich. Więc myślę że coś jest nie tak z tą grą i tyle. Kij tam narazie nie gram w to, mam tomb raider i alan wake gry chodzą jak marzenie elegancko. Sleeping Dogs za******a gierka, ale troche przycina jak np jade jakas szybsza furą, to tak się nie chce za bardzo grać. ;/ 

Link to post
Share on other sites

System instalowałem na nowo gdy przyszły części i sterowniki od karty graficznej od razu z neta, a sterowniki do płyty głównej z płytki. No sprawdziłem sterowniki programem driver easy i faktycznie niektóre wymagają aktualizacji. Zainstaluje i zobaczę czy coś to zmieni, ale nie sądzę bo to takie poboczne stery.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie czekać na pobieranie programem Drivereasy sterowniki pobierz z tej strony http://www.station-drivers.com/ nie pobieraj jednak żadnej bety sterowników tylko wersje podpisane lub wysoko ocenione gwiazdkami przez użytkowników. Program DE i tak korzysta z bazy tej witryny. Zrób też aktualizację bios. Po aktualizacji obowiązkowo ClearCMOS. W bios nie zapomnij aktywować funkcję X.M.P(Extreme Memory Profile).   

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...