Skocz do zawartości

R9 290 problem przy OC ??


Recommended Posts

Witam

 

Problem mam przy OC Asus-a R9 290 OC DC II . GPU podciągnięte do 1100 MHz , pamięci do 1350 MHz .

W Furmarku jak robie Burn Test i przy temperaturze w okolicach 85-90 stopniach rzuca artefaktami i zwiesi test i pokazuje komunikat ze "sterownik programu przestał działać , ale odzyskał sprawność"

 

W MSI AB napięć karty jeszcze nie podnosiłem , power limit mam + 50 % , obroty mam ustawione że jak karta uzyska 80 stopni to wtedy wentyle kręcą sie na 100 % .

 

Reszta setupu mojego PC to :

 

ASRock P67 Pro 3

i5 2500K @ 4,5 GHz

4x2 GB DDR 3 1333 MHz

Corsair CX 600W 80+

System Win 8.1

 

Czy to jest normalny objaw karty przy takich dużych temperaturach , i jedynie zastosować chłodzenie wodne ??

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pytanie czy naprawdę aż tak zależy ci na dodatkowych megahercach aby tak katować tą kartę.

 

Problemem jest raczej napięcie, a nie temperatury. Zabezpieczenie termiczne w tych kartach jest chyba ustawione trochę wyżej. Jak już tak bardzo chcesz tą kartę katować to podnieś napięcie.

 

 

Tak na marginesie to moja r9 290 kręciła się na standardowym napięciu słabo na rdzeniu(1040 MHz) i dobrze na pamięciach (1440 MHz). Zazwyczaj i tak gram na standardowych taktowaniach i obniżonym napięciu - jest sporo chłodniej, ciszej i wystarczająco wydajnie.

Link to post
Share on other sites

Furmark i wszystko jasne sekcja zasilania płonie. Dlatego rzuca artefaktami.

Podniosłem napięcie jak pisał gregotsw i wszystko jest ok  . Karta chodzi stabilnie na 1150 gpu i 1400 memory , ale co z tego jak temperatury blisko 95 stopni .

Gregotsw pisałeś czy aż tak mi zależy na dodatkowych megahercach . Chciałbym żeby karta po OC była dużo wydajniejsza niż seryjny R290X , a fajnie by było jak by już osiągami zrównała się z 780 Ti .

Zapewne karta pokaże swoją moc ale na chłodzeniu wodnym , ale pytanie czy będzie sens .

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...