Skocz do zawartości

Konkretny monitor za ok. 1000zl


Recommended Posts

siemano, znajde jakiś konkretny monitor 24-27" do 1000zl? zależy mi na tym, żeby miał matryce ips, był dość spory i miał tuner tv(jeśli się takiego nie znajdzie to nie musi być).

 

budżet:1k
przeznaczenie:codzienny użytek(gry, filmy)

oczekiwania:matryca ips, przekatna 24-27", ew. tuner tv(fajnie byłoby gdyby był, ale jeśli się takiego nie znajdzie to może być bez)
oświetlenie:bede go uzywal w nocy i w słoneczny dzionek
model grafy:gtx660ti

 

ok, jest wzor

Edytowane przez rekontaktowy
Link to post
Share on other sites

Użyj tego wzoru:

 

 

  • budżet
  • przeznaczenie
  • oczekiwania
  • warunki w pomieszczeniu (oświetlenie w dzień, oświetlenie w nocy)
  • model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU)
Link to post
Share on other sites

Tak samo fajne kolory ma każda inna matryca obecna obecnie na rynku. IPS ma sporo zalet, ale i wad - najpoważniejsze wychodzą podczas wieczornych seansów filmowych lub też grania w "mroczniejsze" gry.

 

Do zasadniczych wad IPS należą:

- słaby kontrast i tym samym płytka "szara" czerń 

- poświaty i srebrzenie (galeria)

 

Do grania i filmów najlepiej wybrać coś na matrycy AMVA w 27" rozmiarze. AMVA ma także niezłe kąty widzenia(sporo lepsze od TN i trochę gorsze niż IPS), dodatkowo znacznie głębszą czerń i wyraźnie wyższy kontrast aniżeli IPS. Jest też wolne od różnego rodzaju poświat i srebrzenia. To wszystko stanowi wielką zaletę, zwłaszcza w trakcie wieczornych filmów czy też grania w klimatyczne gry. AMVA jest jednak trochę wolniejsza od IPS.

 

 

Poniżej masz dobre porównanie - po lewej IPS, po prawej MVA(charakterystyka podobna do AMVA, podobny także kontrast i czerń):

http://blog.skalibrujtv.pl/wp-content/uploads/2013/04/ips-vs-mva1.jpg

 

Polecam też lekturę:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

http://forum.benchmark.pl/blog/16/entry-188-wyb%C3%B3r-monitora-poradnik-ips-amva-czy-tn/

Link to post
Share on other sites

Iiyama ProLite XB2783HSU-B1 > BenQ GW2760HS >= BenQ GW2760 flicker free(brak głośników) = BenQ GW2760HM flicker free = SAMSUNG S27C750P

 

Aczkolwiek różnice między nimi są na tyle małe, że raczej z każdego będziesz zadowolony. Osobiście mam GW2760HM, ale gdybym obecnie kupował monitor chyba skłoniłbym się ku tej Iiyamie.

 

 

Jak chcesz przyoszczędzić i nie zależy ci na głośnikach warto rozważyć najtańszego, kosztującego mniej niż 800zł BenQ GW2760 flicker free.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

najbardziej podoba mi się benq gw2760hs. będzie dobrym wyborem? napaliłem się na tego ipsa szczerze mowiac, kolega ma della z ta matryca i super kolory sa na nim.

 

po chwilowym zastanowieniu zdecydowałem, ze jednak wybiorę ten bez glosnikow.

czy benq gw2760hm to dobry wybor? ktoś go ma?

Edytowane przez rekontaktowy
Link to post
Share on other sites

GW2760HS - jest IMO ładniejszy, ma cieńsze ramki i dzięki temu prezentuje się atrakcyjniej.

GW2760 od GW2760HM różni się tylko brakiem głośników, a jest jakąś stówkę tańszy.

 

Każdy z tych monitorów się sprawdzi, musisz się zastanowić czy chcesz dopłacić do głośników(HM) lub też dopłacić jeszcze więcej do głośników i cieńszych ramek(HS).

 

Zapewne porównywałeś swój stary monitor z nowym. Kiedyś faktycznie gdy technologia raczkowała było słabo. Dzisiaj, gdy wszystkie monitory korzystają z 6 bit + AFRC(tanie IPS i wszystkie TN) lub nawet natywnych 8 bitów(AMVA) różnice w kolorach(subiektywne wrażenia "atrakcyjności") w kontekście multimediów są minimalne. Różnice występują tam gdzie na to wskazałem(kontrast, czerń, kąty widzenia, czasy reakcji), a przy takim zastosowaniu jakie proponujesz AMVA jest najlepszym wyborem.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

no tak, porownywalem. teraz mam Samsunga p2270hd, jest już jakies 5 lat, ale coraz częściej zasilanie 'pada' i musze odczekać chwile, az znowu się wlaczy. tuner tv to wielka wygoda, przy multi roomie rzecz niezbedna.

chyba dokupię sobie tuner osobno.

ps-jak myślisz, dam rade sprzedać ten monitor? swego czasu był wart dość sporo, wiec może ktoś rzuci groszem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...